– Nagyon el van kenődve a Chelsea–Real meccs óta?
Idén még nem volt ilyen szomorú a melbourne-i közönség
A férfi elődöntő pénteki párosítása: Djokovics–Zverev és Sinner–Shelton.
– Nagyon el van kenődve a Chelsea–Real meccs óta?
– Azt hittem, másképp állunk fel a Chelsea ellen. Nacho lesz a jobb bekk, Ramos középen, mellette Militao, a bal szélen Mendy. Nem gondoltam, hogy háromvédős rendszerben játszunk a Bajnokok Ligája elődöntőjében. Már az elején láttam, hogy nem tudunk nyerni.
– Korábbi csapattársa, Dukon Béla szívta a vérét?
– Remélem, most megúszom a zrikát, de előbb-utóbb úgyis megcsörren a telefonom. Ő Barcelona-drukker, én Real-szurkoló vagyok.
– Miért éppen a Real?
– Amikor 1991-ben huszonhárom évesen kikerültem Spanyolországba, nem húztam egyik nagy csapathoz sem. Ha idegenben játszottunk ellenük, mindig egy nappal korábban mentünk a helyszínre. Néha besétáltunk a városba, megittunk egy kávét, próbáltunk beszédbe elegyedni az emberekkel. Engem sokkal jobban megragadott a madridi közeg, mint a barcelonai. A katalánok nem véletlenül mondják, hogy ők külön kasztot képviselnek, önálló kultúrájuk van, nekem ez nem jött be. Három-négy év múlva „realos” lettem.
– Fel tud idézni olyan meccset a nagyok ellen, ami mély nyomot hagyott önben?
– Nagyon sok neves, jó futballista ellen játszottam. Sokáig tudnám sorolni a neveket. De volt valaki, aki nem a Barcelonában vagy a Real Madridban játszott, hanem a Sevillában: Diego Maradona. Én fogtam őt a meccsen. Bár ez így nem igaz, csak próbáltam. Lehetetlen volt semlegesíteni. Ő volt a number one. A Realból Hierro, Butragueno, Zamorano, Sanchís, Laudrup… A Barcelonában is micsoda nevek: Koeman, Romário…
– Első spanyol csapatával, a Burgosszal kiverték a Király-kupából a Real Madridot.
– Szép élmény volt, de szívesen emlékszem a Barcelona elleni hazai 2-2-re is, azon a meccsen állították ki Sztojcskovot, mert azt mondta a bírónak, hogy részeg, ne vezessen meccset. Ebből nagy balhé lett.
A Barcelona elleni meccs összefoglalója:
– Korán érő típus, tizenhat és fél évesen mutatkozott be az NB I-ben a Ferencváros felnőttcsapatában. Ha Spanyolországban születik, akkor a válogatottságig vitte volna?
– Lövésem sincs. Mindig az a lényeg, hogy akkor kell kihozni magadból a maximumot, amikor lehetőség van rá. Ezt mondogatom a játékosaimnak is Érden.
– NB III-as amatőr csapattal dolgozik. Nehéz az elvárásait a csapat tudásához igazítania?
– Másképp viszonyulnék a játékosokhoz, ha első vagy másodosztályú csapatot vezetnék. Tudom, hogy van olyan labdarúgó, aki reggel hatkor kell, ötig dolgozik, és utána megérkezik a fél hatkor kezdődő edzésre. Tőle nem lehet olyat kérni, mint egy profitól.
– Ha lenne ajánlata, váltana?
– A-licencem van, tudnék dolgozni az NB II-ben. Kerestek már több helyről, de olyan ajánlat még nem volt, ami felcsigázott volna.
– Kötődik Érdhez?
– 1998-ban jöttem el a Fraditól, „levezetni” érkeztem az akkor a mai másodosztálynak megfelelő NB I B-s csapathoz. Itt voltam egy évig, illetve még annyit sem, mert megsérültem. 2013-ban kineveztek utánpótlásedzőnek, majd két hónapra vállaltam a beugró szerepet a felnőttcsapatnál. A két hónapból mára nyolc év lett. Itt ragadtam, jól érzem magam, minden rendben, van egy nagyszerű elnökünk, Novák Ferenc.
– Ha már szóba jött az érdi elnök, Kubatov Gábor vissza tudja csalogatni? Dolgozik egyszer majd a Ferencvárosban?
– A Jóisten tudja. A felnőttcsapattal szinte kizárt. Más pozícióra pedig nem lehet azt mondani, hogy soha.
– Visszatérve a munkára: Spanyolország nem opció?
– A feleségem szeretné, hogy az legyen. Még a lehetőség is meglenne Burgosban, az egyik korábbi csapattársam vezetőként dolgozik a klubnál. Nyilván nem a felnőttekhez hívnának, hanem az utánpótláscsapatokhoz. Nehéz döntés lenne mindent itt hagyni.
– Nem ez lenne az első nagyobb ugrás a karrierjében. Pápáról Veszprém érintésével került a fővárosba tizenöt évesen. Mikor szúrta ki a Ferencváros?
– A megyei válogatottak tornáján. Pápáról bekerültem a Veszprém megyei válogatottba, megnyertük a nyugat-magyarországi tornát, és a budapestiekkel játszottuk az országos döntőt. Azon a meccsen figyeltek fel rám. A Ferencváros vezetői megkeresték a szüleimet, de apámék nem engedtek el. Szerintük ez túl nagy ugrás lett volna. Közben az NB II-es Veszprém is hívott. Azzal nem volt gond otthon. Fél évet játszottam Veszprémben, majd télen elvitt a Fradi. Hozzátartozik a történethez, hogy a Ferencváros később játszott egy hírverő meccset a Veszprémmel, és a mérkőzés jegybevételét, valamint húsz labdát adott értem.
– Korábban azt nyilatkozta, hogy a fradista edzői közül Dalnoki Jenőt emelné ki. Miért éppen őt?
– Ő volt az első felnőtt edzőm, és amikor Strausz László megsérült, ő vitt hátra „beállósba”, Pinyő (Pintér Attila – a szerk.) mellé. Azon a poszton lettem NB I-es, majd válogatott játékos. Jenő bácsi ösztönösen tudta, hogyan kell bánni a fiatalokkal. Ha még élne, és megkapna egy NB II-es csapatot, szerintem nem járnának edzésre a fiatalok. Jenő bácsi stílusa akkor elment, de ma már nem működne.
– Volt olyan edzője is, akivel hirtelen és látványosan rosszra fordult a kapcsolata. Varga Zoltán azt mondta 1996-ban az Olympiakosz elleni UEFA-kupameccs után, hogy tizenegy Limpergerrel bármelyik csapat ellen szívesen megy csatába. Aztán mellőzte. Mikor romlott meg a kapcsolat?
– Emlékszem erre a nyilatkozatra. Máig homályos az a történet, én nem adtam rá okot, hogy lemondjon rólam. Zoltán egyik nap kitalálta, hogy tizenegy Limpergerrel milyen jó lenne a Fradi, két hét múlva már el akart zavarni. Valakik rosszakat súgtak neki.
– Három kapitány, Bicskei Bertalan, Jenei Imre és Mészöly Kálmán is hívta a válogatottba. Játszhatott a vb-bronzérmes olaszok, Baggio és Schillaci ellen a Népstadionban, és pályán volt a szörnyű emlékű Izland elleni hazai 1-2-es mérkőzésen is.
– Emlékszem Disztl László fejesgóljára.
De a kinti meccs jobban rémlik. A két Sampdoria-csatár, Vialli és Mancini játszott ellenünk, kikaptunk 3-1-re. A salernói olasz válogatott sokkal erősebb csapat volt, mint a budapesti.
Izland… Én is hatalmasat csalódtam. Szervezett, nehezen feltörhető ellenfél volt, csak szenvedtünk.
– Volt B terve? Ha nem jön be a foci, mihez kezd?
– Autószerelő lettem volna, vagy továbbtanulok. Az unokabátyám szerszámkészítő volt, még az volt benne a pakliban, hogy elvégzek egy ilyen iskolát, aztán elmegyek mellé inasnak. De viszonylag hamar kiderült, hogy nem ez lesz az én utam.
– Azt mesélik, hogy legendás kutyarajongó, és beszippantotta a Netflixen egy spanyol sorozat. Erről mit tudhatunk?
– Mindkettő igaz. Ma már csak egy beagle kutyánk van, nem fiatal, nagyon kell rá figyelni. A fiatalabb nemrég távozott közülünk, súlyos szívbeteg volt szegény. A Netflixen futó, Ártatlanok című spanyol sorozatot bátran ajánlom mindenkinek. Én szerencsés helyzetben vagyok: nem kell használnom a feliratozást.
A férfi elődöntő pénteki párosítása: Djokovics–Zverev és Sinner–Shelton.
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb magyar játékosa lemondta a szereplést a nemzeti csapatban.
Mindkét klub mindent megmozgat azért, hogy megszerezze a szerb Cukaricki védekező középpályását, a mali származású Sambou Sissokót.
A tizenegy tag úgy döntött, Sákovicsné Dömölky Lídia legyen Keleti Ágnes utódja a testületben.
Indul az online cenzúra elleni petíció!
„Mindenkit áldozatszerepbe tesz” – újabb hangfelvétel került elő Magyar Péterről
Ezt az egy hozzávalót add a csirkéhez, és soha többé nem lesz száraz
Meghatározó szerepe lehet Orbán Viktor miniszterelnöknek az uniós-amerikai kapcsolatokban + videó
Újabb legenda távozott: elhunyt a népszerű zenekar tagja
Megjött a DK-közlemény Gyurcsány pozíciójáról – erre talán még a pártvezér sem számított
Nagy bejelentésre készül Orbán Viktor
Szerdai sportműsor: folytatódik a Bajnokok Ligája, a kézi-vb
Az Eintracht Frankfurt csúnyán elbánt a Fradi volt magyar futballistájával
Hobo dermesztő interjúban sózott oda Gyurcsánynak és az őt felkérdező libsiknek
Rapid délelőtti friss – Újabb hangfelvétel Magyar Péterről itthon, közben érdektelenségbe fulladt vita az EP-ben Magyarországról + videó
Füstbe ment Slot terve, amelyet Szoboszlainak talált ki
A férfi elődöntő pénteki párosítása: Djokovics–Zverev és Sinner–Shelton.
Az elmúlt másfél évtized legsikeresebb magyar játékosa lemondta a szereplést a nemzeti csapatban.
Mindkét klub mindent megmozgat azért, hogy megszerezze a szerb Cukaricki védekező középpályását, a mali származású Sambou Sissokót.
A tizenegy tag úgy döntött, Sákovicsné Dömölky Lídia legyen Keleti Ágnes utódja a testületben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.