A Ferencváros már a 2-0-s debreceni vereség másnapján felmentette Peter Stögert.
A problémák persze jóval korábban kezdődtek. Kevéssel Stöger kinevezése után, már a nyáron. A Fradi a Bajnokok Ligája selejtezőjében ugyan jól szerepelt, sorrendben magabiztosan kiverte a koszovói FC Pristinát és a litván FK Žalgiris Vilniust, ám a bajnoki rajton váratlan vereséget szenvedett, ráadásul hazai pályán a Kisvárdától. Ez még csak egyszeri botlásnak tűnt, a csapat a BL-selejtező harmadik fordulóján is túljutott a cseh Slavia Prága ellenében. Nem nevezhető kudarcnak, hogy a negyedik körben a svájci Young Boys megálljt parancsolt a magyar címvédőnek, de ezt követően folyamatosan azt lehetett érezni, mintha motivációs gondjai lennének a Ferencvárosnak.
Az Európa-ligában egymást követték a vereségek, a Celtictől hazai pályán elszenvedett pofon után a szurkolók kifütyülték a csapatot, és Peter Stöger távozását követelték. A vezetők akkor még kivártak, egyrészt esélyt adtak az osztrák trénernek, másrészt nyilván nem volt B terv, kit nevezhetnének ki helyette.
Úgy tűnt, az osztrák edző képes úrrá lenni a problémákon. A Fradi javuló formát mutatott, s bár az Európa-ligában csalódást keltően szerepelt, az NB I-ben sorra nyerte a meccseket, magabiztosan győzte le a Kisvárdát, a Fehérvárt és a Mezőkövesdet is. A nekilódulást újabb megtorpanás követte: döntetlen a Puskás Akadémiával, vereség a DVSC-től.
Úgy tudjuk, a döntés már korábban megszületett, miszerint az év végén elköszönnek Stögertől, amit előrébb hozott a kilátástalan debreceni teljesítmény. Megalázó a Dortmundban is megfordult edzővel szemben, hogy a menesztésével az idei utolsó meccset sem várták meg a vezetők, de érthető. Stöger legnagyobb hibájaként azt rótták fel, hogy nem tudta egységbe kovácsolni a világ több pontjáról igazolt, olykor ellenérdekelt játékosokat. Az osztrák szakember e tekintetben állta ki legkevésbé az összehasonlítást az elődjével, Szergej Rebrovval. Igen, utólag könnyen okos az ember, de úgy tűnik, az ukrán tréner pótlása nehezebb feladat, mint ahogy a vezetők gondolták.
A sajtóban egyből megkezdődött a találgatás, ki lehet Stöger utódja. A Rebrovhoz hasonlóan szintén ukrán Viktor Szkripniket, a Zora Luhansz vezetőedzőjét, valamint a korábbi orosz szövetségi kapitányt, Sztanyiszlav Csercseszovot meg is nevezték. Ebből legalábbis arra következtethetünk, hogy kelet felől érkezhet az új edző. Akár afféle Rebrov-pótlékként, azzal a felismeréssel, hogy a jelenlegi nemzetközi keretet posztszovjet módszerekkel könnyebb irányítani, mint szabadelvű felfogással.
Borítókép: Sztanyiszlav Csercseszov Marco Rossival a 2020-as magyar–orosz meccsen