Az idén 245 éves Hollóházi Porcelánmanufaktúra nem először készít díjat rangos rangos hazai sporteseményre: hogy mást ne mondjunk, 1989-ben a Formula–1 Magyar Nagydíj győztese, a brit Nigel Mansell – aki három évvel később világbajnok lett – is őriz otthon egy hollóházi serlegvázát. A sport keretein túllépve, az 1777-ben alapított, egyben Magyarország legrégebbi porcelánműhelye más fontos eseményekre is adott egyedi tervezésű díjakat és emléktárgyakat, ilyenek például a Duna-díj, a Közmédia Év Embere díja, a Virtuózok. Fontos jubileumokra, világhírű művészek, neves alkotók számára ugyancsak készítenek emléktárgyakat, ilyen például a Zoób Kati által tervezett váza, melyet Placido Domingo világhírű operaénekes és karmester kapott 80. születésnapja alkalmából a Virtuózok jóvoltából.
– Rendkívül megtisztelő felkérést kaptunk azáltal, hogy a Giro d’Italia magyarországi szakaszgyőzteseinek díjait mi készíthettük el – fogalmazott a Hollóházi Porcelánmanufaktúra fővárosi bemutatótermében Hárshegyi Zsuzsanna, a műhely marketingmenedzsere. – Azért is megtisztelő ez a felkérés, hiszen így hozzájárulhatunk ahhoz is, hogy a hollóházi porcelán, e nagy múlttal rendelkező, méltán tradicionális hungarikum által a magyar kulturális örökség értékei még inkább részéve válhassanak ilyen és ehhez hasonló jeles sporteseményeknek. Mivel egy ilyen világhírű rendezvényt több százmillióan is nyomon követnek a televíziós közvetítésekben, így egész Magyarország számára nagy lehetőség a Giro d’Italia három szakaszának a megrendezése. Ezáltal ugyanis nemcsak kiemelt sportesemények megrendezésével nő a hazánk iránti érdeklődés, ismertebbé és vonzóbbá válnak azok a magyar kulturális értékek, ikonikus nevezetességek és helyszínek is, ahol a verseny egyes szakaszait teljesítik majd a részvevők.

A Giro d’Italia magyarországi szakaszgyőztesei egyforma trófeát kapnak, a különbség csak annyi közöttük, hogy a talapzaton feltüntetik, a versenyző melyik szakaszt nyerte meg. A hollóházi porcelánból készített díj formáját tekintve tradicionális serlegváza, ezt a formát eredetileg Volák Judit keramikus tervezte 1989-ben. A trófea különleges formáját és mintázatát az 1900-as évek főúri készletmintái ihlették. Maga a színvilág, az áttört ornamentum és a virágmotívumok is ezekre az évekre jellemző időszakot elevenítik fel. Az egyedi darabokat rendkívüli gondossággal, kézzel formázták, a virágminták és a huszonegy karátos aranyfestés szintén kézzel készült a Hollóházi Porcelánmanufaktúrában. A váza kézzel festett tulipános díszítései a hollóházi porcelán jellegzetes, hagyományos motívumai.