Ez a pech: a legjobb magyarok éppen a világ legjobbjait fogták ki + videó

Nagy reklámot nem kapott, de a földkerekség legjobb asztaliteniszezői jelenleg itt vannak Budapesten, s két hét alatt két tornán is láthatjuk őket a BOK-csarnokban.

Magyar Nemzet
2022. 07. 12. 8:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bár az asztalitenisz nemzetközi versenysorozatának csúcseseményét, a Grand Smash-tornát a tervek ellenére nem sikerült tető alá hozni Budapesten, amihez kétmillió dolláros pénzdíjat kell biztosítani, a magyar szurkolók semmit sem veszítettek. A GS helyett július második felében ugyanis három versenyt is rendezünk, és kettőre ugyanúgy neveztek a földkerekség legjobbjai. A Nemzetközi Asztalitenisz-szövetség 2020-ban létrehozta a kereskedelmi tevékenységgel és versenyszervezéssel foglalkozó szervezetét, immár ez rendezi a tornákat, és az európai nyári sorozatát Budapestre hozta. Ennek keretében a jövő héten „champions” verseny lesz a BOK-csarnokban, ahol tegnap az egy szinttel alatta levő „star contender” verseny kezdődött meg a selejtezőkkel.

A kettőben közös, hogy egyaránt asztalhoz áll rajta a női világranglista első tíz helyezettje, míg a férfiaknál csak egyvalaki hiányzik a top 10-ből. Igaz, hogy ő éppen az első helyezett kínai Fan Csen-tung, de azért nem kell fanyalognunk. Az első kiemelt, a világranglistán második kínai Ma Lungnak szép emlékei lehetnek Budapestről, 2019-ben itt lett egyesben harmadszor világbajnok. A 33 éves pingpongos ötszörös olimpiai és 12-szeres világbajnok. Mondani sem kell, hogy a női világranglistát is kínai vezeti, a 27 éves Csen Meng, aki „csak” kétszeres olimpiai és háromszoros világbajnok. Az egyéni számok győztesei a hét végén tízezer dollárt kapnak; a szingapúri GS-en járó százezer dollár után az „apróért” is érdemes lehajolni.

A mezőny kiemelkedő erőssége miatt már a selejtezőben is kiváló játékosok találhatók, ezért tényleg nem túlzás, hogy itt minden győzelem kisebb vagy nagyobb bravúrnak számít. Főleg a szabadkártyával lehetőséget kapó magyar játékosoktól, akik közül Nagyváradi Mercédesz és Fejős Anna is megnyerte az első mérkőzését. Előbbi a német Chantal Mantzot, utóbbi az olasz Debora Vivarellit verte meg döntő szettben. Nagyváradi kedden a holland Britt Eerland, míg Fejős a német Sabine Winter ellen folytatja. Imre Leila nem tudta megszorítani a hongkongi Csu Cseng-csut.

Nagyváradi Mercédesz a Chantal Mantz elleni mérkőzésén:

NAGYVÁRADI Mercédesz
Fotó: Kovács Anikó / MTI

A férfi egyes selejtezőjében két fiatal magyarnak szoríthattunk. András Csaba az angol Samuel Walkertől „ellopott” egy játszmát, Kishegyi Ákos pedig a Walkerhez hasonlóan szintén stabil top 100-as Cedric Nuytincktól 3:0-ra kapott ki, egy szettben megszorongatva a belgát.

Hazai részről a férfiaknál Majoros Bence (a világranglistán 135.), Szudi Ádám (156.), Ecseki Nándor (173.), Lakatos Tamás (179.), a nőknél Póta Georgina (57.), Madarász Dóra (70.), Bálint Bernadett (171.) és Dari Helga (227.) főtáblás egyesben, ahogy az Ecseki, Szudi, az András, Lakatos, a Madarász, Póta páros, valamint az Ecseki, Madarász vegyes páros is.

Már elkészítették a főtáblás sorsolásokat, és a mieink több számban is alaposan belehúztak. Egyesben a 64 között Madarász Dóra erdértes ukrán csapattársával, Marharita Peszockával (37.) találkozik, Ecseki Nándor pedig a kínai Lin Kao-jüannal (20.). A Madarász Dóra, Póta Georgina kettőst pedig a világ legjobb női párosával, a vb-címvédő kínai Szun Jing-sa, Vang Man-jü duóval sorsolták össze. A két hölgy egyéniben a világranglista második és harmadik helyezettje.

Ilyen, amikor a két kínai világsztár egymás ellen játszik:

Eredmények, selejtező:
férfiak, egyes, 1. forduló: Cedric Nuytinck (belga)–András Csaba 3:1 (13, 8, -14, 6), Samuel Walker (angol)–Kishegyi Ákos 3:0 (4, 13, 4)

nők, egyes, 1. forduló: Nagyváradi Mercédesz–Chantal Mantz (német) 3:2 (-11, 7, -7, 6, 9), Fejős Anna–Debora Vivarelli (olasz) 3:2 (12, -3, 7, -6, 8), Csu Cseng-csu (hongkongi)–Imre Leila 3:0 (7, 8, 6)

A főtáblák már ismert magyar érdekeltségű mérkőzései:
férfiak, egyes, 1. forduló: Ecseki Nándor–Lin Kao-jüan (kínai), Lakatos Tamás–Pitchford (angol), Majoros Bence–selejtezős ellenfél, Szudi Ádám–selejtezős ellenfél
férfiak, páros, nyolcaddöntő: András, Lakatos–Liang Csing-kun, Lin Kao-jüan (kínai), Ecseki, Szudi–An Dzse Hjun, Cso Szung Min (dél-koreai)
nők, egyes, 1. forduló: Póta Georgina–Matelová (cseh), Dari Helga–selejtezős ellenfél, Madarász Dóra–Peszocka (ukrán), Bálint Bernadett–Balázová (szlovák)
nők, páros, nyolcaddöntő: Madarász, Póta–Szun Jing-sa, Vang Man-jü (kínai)
vegyes páros, nyolcaddöntő: Ecseki, Madarász–Robles, Xiao (spanyol)

Borítókép: a vb-címvédő kínai Szun Jing-sa, Vang Man-jü duó a szingapúri Grand Smasht is megnyerte (Forrás: Twitter/CGTN Sports Scene)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.