Kiváltság, ha valaki Benedek Tibornál nevelkedhetett
Molnár Erik a magyar férfivízilabda-válogatott legfiatalabb játékosaként két gólt dobott a spliti Európa-bajnokság döntőjében, amivel letette a névjegyét a nemzetközi mezőnyben. Az FTC még csupán 18 éves pólósa több poszton is klasszis teljesítményre képes, már több annál, mint hogy a sportág ígéreteként emlegessük. Ő maga szerényen beszél az érdemeiről, nem ül a babérjain, e hét végétől nem derogál neki, hogy az ifiválogatottat segítse lehetőleg aranyéremhez a kontinensviadalon.
Jobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
– Nem hiszem, hogy egy csapásra megváltozott volna a megítélésem a két gól miatt. A medencében legalábbis ennek nem éreztem semmi jelét. Az egyik gólomat megúszásból szereztem, amit azért illett értékesíteni, a másik pedig, még ha bravúrosnak is mondhatjuk, kényszermegoldás volt, hiszen lejárt a támadóidő, el kellett dobni a labdát. Ott maradtam egyedül a szélen, ami részben a szerencse műve, örülök, hogy rosszkézoldalról is jól sikerült lövés lett belőle – elevenítette fel Molnár Erik az érdeklődésünkre a spliti Európa-bajnokság vasárnapi döntőjét, amelyet a magyar válogatott egyetlen góllal, 10-9-re elveszített Horvátország ellen. Sportszerűen azt is elismerte, a horvátoknak jobban jött ki a lépés, egy góllal talán jobbak voltak a mieinknél.
Kérdésünkre, hogy az elvesztett finálé után a csalódottsága napokig vagy csak órákig tartott, őszintén, egyben reálisan felelt. – Inkább csak órákig. Már aznap egyre jobban felértékelődött az ezüst, másnap pedig kifejezetten boldog voltam, s ez kitart máig. Egyértelműen megnyert ezüstként gondolok a szereplésünkre, nem pedig elvesztett aranyként, hiszen a világbajnokon át vezetett az utunk a fináléba – jegyezte meg.
Molnár Eriknek a korábbiaknál is sűrűbb nyara van. Már tagja volt a világbajnoki bő keretnek is, amelyből az utolsó szűkítéskor végül kimaradt, s most sem pihenhet, hiszen 2003-as születésűként még befér az ifjúsági válogatottba, amellyel készül a hét végén kezdődő újabb Európa-bajnokságra.
Ifi létére univerzális játékos
– Természetesen szerettem volna bekerülni már a vb-csapatba is, hatalmas megtiszteltetés lett volna hazai közönség előtt a világbajnokságon szerepelni, ám beláttam, ennek még nem jött el az ideje. Akkor sem álltam le egy napra sem, mert bíztam benne, hogy az Eb-n több lehetőség jut a fiataloknak. Most sem szabad elkényelmesedni, össze kell szokni a srácokkal, szeretnénk megnyerni az ifi Eb-t – mondta határozottan.
A 18 éves pólós már-már univerzális játékos. A legtöbbet és legszívesebben bekként szerepel, de megállja a helyét centerként, sőt szélsőként is.
– Nem tartom magam sem tipikus szélsőnek, sem centernek, fizikálisan könnyebb a külső körön játszani, de magam is érzem, centerként hatékonyan tudom segíteni a csapatot, ezért viszonylag gyakran abba a pozícióba is felúszom – jellemezte önmagát.
Ezen a ponton kicsit leragadtunk, miszerint a jövőben változhat-e a szerepe, lehet-e belőle klasszikus center, ami ha nem is hiányposzt, de miként Varga Zsolt szövetségi kapitány is elismerte, fejlesztésre szoruló pozíció a magyar vízilabdában.
– Két méter két centi és százöt kiló vagyok, ami nem kevés, de a klasszikus centerek ennél is nehezebbek és erősebbek. Nem célom, hogy versenyre keljek Német Tonival, pláne nem Hárai Balázzsal, aki szerintem a világ legjobb centere.
Úgy érzem, megmaradok olyan bekknek, aki centerként is hatékonyan tud játszani, így lehetek leginkább hasznára a klubcsapatomnak, a Fradinak és a válogatottnak is – így zárta le a kérdést.
Az UVSE-ben nevelkedett, jól érzi magát a Fradiban
Nem Molnár Erik az egyetlen, aki a közelmúltban az UVSE-től, tehát az újpesti hagyományokat továbbvivő egyesülettől került a Ferencvárosba, emiatt azonban nem vált élcelődés tárgyává.
– Vízilabdában koránt sincs olyan elemi rivalizálás, pláne gyűlölködés a két szurkolótábor között, mint fociban. Az UVSE alapvetően utánpótlás-nevelő egyesület, ahonnan felnőtt korban a játékosok többsége elkerül. Egyetlen percig sem volt bennem rossz érzés, amikor a Fradihoz igazoltam, s a társak sem éreztették velem, hogy honnan jöttem. Sőt kimondottan jó a közösség a Ferencvárosnál, nagyon jól érzem magam, a klubnak is köszönhetem, hogy fejlődtem az elmúlt egy évben, és bekerültem a válogatottba – beszélt a váltásról.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
A Magyar Nemzet közéleti napilap konzervatív, nemzeti alapról, a tényekre építve adja közre a legfontosabb társadalmi, politikai, gazdasági, kulturális és sport témájú információkat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.