Kerkez betalált, Szalaiék háromgólos hátrányból álltak fel

A Ferencváros–Monaco mérkőzésen kívül is több magyar érdekeltségű találkozó is volt csütörtök este a labdarúgó Európa-ligában, illetve az Európa-Konferencialigában. Kerkez Milos eredményes volt a holland AZ Alkmaar mezében a liechtensteini Vaduz elleni 2-1-es győzelem alkalmával. A Szalai Attilát is alkalmazó, török Fenerbahce háromgólos hátrányból állt fel, míg Gyurcsó Ádám csapata, a ciprusi AEK Larnaca kétgólos előnyt tékozolt el az ukrán Dinamo Kijev ellen.

Forrás: MTI2022. 10. 28. 8:01
Kerkez Milos, az AZ Alkmaar játékosa (jobbra) és Hobie Verhulst
Kerkez Milos, az AZ Alkmaar játékosa (jobbra) és Hobie Verhulst Forrás: MTI/EPA/Keystone/Gian Ehrenzeller

A PSV Eindhoven továbbjutott, mivel 2-0-ra legyőzte a már biztosan továbblépő Arsenalt az Európa-liga A csoportjában. Ott lesz a kieséses szakaszban a bolgár Ludogorec vendégeként diadalmaskodó Betis (C csoport), valamint a belga Union Saint-Gilloise is, utóbbi a Malmö otthonában gyűjtötte be a három pontot (D csoport). A belgák mögött a Schäfer Andrást foglalkoztató Union Berlin előrelépett a négyes második helyére, miután 1-0-ra legyőzte a Bragát. A magyar középpályás a szünetben állt be.

végigjátszotta a Rennes elleni hazai találkozót a Fenerbahcében, a török gárda háromgólos hátrányból mentett pontot. Ugyancsak 3-3-as döntetlent játszott a Larnaca a Dinamo Kijev ellen a B jelű kvartett másik meccsén. Gyurcsó Ádám 89 percet töltött a pályán a ciprusiaknál, amely kétgólos előnyt hagyott veszni.

A Manchester United 3-0-ra legyőzte házigazdaként a moldovai Sheriff Tiraspol együttesét, ezzel biztosította továbbjutását. A Vörös Ördögök harmadik találatát a hektikus napokat élő szerezte. Az E csoport másik találkozóján – Bognár Tamás játékvezetése mellett – az Omonia hazai pályán 2-0-ra kikapott a Real Sociedadtól. A magyar válogatott védelmében meghatározó szerepet betöltő végigjátszotta a mérkőzést a ciprusi együttesben, amelynek bravúr kell a zárófordulóban a Konferencia-liga szereplést érő harmadik hely megszerzéséhez.

Az ugyancsak válogatott Sallai Rolandot az arccsonttörése óta nélkülöző Freiburg már továbbjutóként döntetlent játszott az Olimpiakosszal a G jelű négyesben.

Köd miatt újrajátszás

Az AZ Alkmaar találatának is köszönhetően 2-1-re nyert a liechtensteini Vaduz vendégeként csütörtökön az Európa-konferencialiga E csoportjában. A magyar válogatott balhátvéd az 50. percben szerezte meg a mérkőzés első gólját. Sikerével a holland együttes bebiztosította továbbjutását.

A D csoportban a Nice–Partizan Beograd találkozót Vad II István vezette. A kvartettben a cseh Slovacko és a német Köln mérkőzését köd miatt 75 perc késéssel kezdték el, majd hét perc után a játékvezető véget vetett a találkozónak, amelyet pénteken 13 órától újrajátszanak.

A magyar válogatottból szeptemberben visszavonult Szalai Ádámot mellőző – sőt, az edzésekről is eltiltó – svájci Basel döntetlent játszott a Zalgiris Vilniusszal, míg a bázeliekkel azonos csoportban szereplő Slovan Bratislava az örmény Pjunikot látta vendégül. A keresztszalag-szakadása után lábadozó Holman Dávidot nélkülözni kénytelen szlovák csapat 1-0-ra nyert, ezzel a H csoport élére állt az utolsó forduló előtt.

Európa-liga, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
Zürich (svájci)–Bodö/Glimt (norvég) 2-1 (0-1)
PSV Eindhoven (holland)–Arsenal (angol) 2-0 (0-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Arsenal 12 pont, 2. (már továbbjutott) PSV Eindhoven 10, 3. Bodö/Glimt 4, 4. Zürich 3

B csoport:
Fenerbahce (török)–Rennes (francia) 3-3 (1-3)
AEK Larnaca (ciprusi)–Dinamo Kijev (ukrán) 3-3 (1-1)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Fenerbahce 11 pont (11-7), 2. (már továbbjutott) Rennes 11 (10-7), 3. AEK Larnaca 4, 4. Dinamo Kijev 1

C csoport:
HJK Helsinki (finn)–AS Roma (olasz) 1-2 (0-1)
Ludogorec (bolgár)–Real Betis (spanyol) 0-1 (0-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Real Betis 13 pont, 2. AS Roma 7 (8-6), 3. Ludogorec 7 (7-6), 4. HJK Helsinki 1

D csoport:
Malmö (svéd)–Union Saint–Gilloise (belga) 0-2 (0-2)
Union Berlin (német)–Braga (portugál) 1-0 (0-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Union Saint-Gilloise 13, 2. Union Berlin 9, 3. Braga 7, 4. Malmö 0

E csoport:
Manchester United (angol)–Sheriff Tiraspol (moldovai) 3-0 (1-0)
Omonia (ciprusi)–Real Sociedad (spanyol) 0-2 (0-1)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Real Sociedad 15 pont, 2. (már továbbjutott) Manchester United 12, 3. Sheriff Tiraspol 3, 4. Omonia 0

F csoport:
Sturm Graz (osztrák)–Feyenoord (holland) 1-0 (0-0)
SS Lazio (olasz)–Midtjylland (dán) 2-1 (1-1)
Az állás: 1. Lazio 8, 2. Sturm Graz 8, 3. Feyenoord 5, 4. Midtjylland 5

G csoport:
Freiburg (német)–Olimpiakosz (görög) 1-1 (0-1)
Nantes (francia)–Qarabag (azeri) 2-1 (1-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Freiburg 13 pont, 2. Qarabag 7, 3. Nantes 6, 4. Olimpiakosz 2

H csoport:
Crvena zvezda (szerb)–Trabzonspor (török) 2-1 (1-1)
FERENCVÁROS–AS Monaco (francia) 1-1 (0-1)
Az állás: 1. (már továbbjutott) FERENCVÁROS 10 pont, 2. AS Monaco 7, 3. Trabzonspor 6 (10-9), 4. Crvena zvezda 6 (8-7)

Konferencia-liga, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
Hearts (skót)–RFS (lett) 2-1 (2-1)
Fiorentina (olasz)–Basaksehir (török) 2-1 (1-1)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Basaksehir 10 pont (11-2), 2. (és továbbjutott) Fiorentina 10 (11-6), 3. Hearts 6, 4. RFS 2

B csoport:
West Ham United (angol)–Silkeborg (dán) 1-0 (1-0)
RSC Anderlecht (belga)–FCSB (román) 2-2 (1-0)
Az állás: 1. (és továbbjutott) West Ham 15 pont, 2. Silkeborg 6, 3. Anderlecht 5, 4. FCSB 2

C csoport:
Villarreal (spanyol)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 2-2 (0-0)
Austria Wien (osztrák)–Lech Poznan (lengyel) 1-1 (0-0)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Villarreal 13 pont, 2. Lech Poznan 6, 3. Hapoel Beer-Sheva 4, 4. Austria Wien 2

D csoport:
Nice (francia)–Partizan Beograd (szerb) 2-1 (1-0)
pénteken játsszák:
Slovacko (cseh)-1. FC Köln (német) 13.00
Az állás: 1. Nice 8 pont/5 mérkőzés, 2. Partizan 8/5, 3. Köln 4/4 (5-6), 4. Slovacko 4/4 (7-9)

E csoport:
Dnyipro (ukrán)–Apollon (ciprusi) 1-0 (1-0)
Vaduz (liechtensteini)–AZ Alkmaar (holland) 1-2 (0-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Alkmaar 12 pont, 2. (már továbbjutott) Dnyipro 10, 3. Apollon 4, 4. Vaduz 2

F csoport:
Molde (norvég)–Djurgarden (svéd) 2-3 (2-1)
Shamrock Rovers (ír)–Gent (belga) 1-1 (1-0)
Az állás: 1. (már továbbjutott) Djurgarden 13 pont, 2. Molde 7, 3. Gent 5, 4. Shamrock 2

G csoport:
Ballkani (koszovói)–Slavia Praha (cseh) 0-1 (0-0)
Sivasspor (török)–CFR Cluj (török) 3-0 (1-0)
Az állás: 1. Sivasspor 10 pont, 2. Cluj 7, 3. Slavia 7, 4. Ballkani 4

H csoport:
Basel (svájci)–Zalgiris Vilnius (litván) 2-2 (2-1)
Slovan Bratislava (szlovák)–Pjunik Jereván (örmény) 2-1 (0-0)
Az állás: 1. Slovan 8 pont, 2. Basel 8, 3. Pjunyik 6, 4. Zalgiris 5

Pontazonosságnál az egymás elleni eredmények rangsorolnak.

Borítókép: Kerkez Milos, az AZ Alkmaar játékosa (jobbra) és Hobie Verhulst, a csapat kapusa a Vaduz elleni Ekl-mérkőzésen (Fotó: MTI/EPA/Keystone/Gian Ehrenzeller)