A 101 éves, ötszörös olimpiai bajnok Keleti Ágnes a világ legidősebb élő olimpiai bajnoka, a nemzet sportolója, aki 1921. január 9-én én született Budapesten; s mint a filmben is elmondja, csak 16 éves korában kezdett el tornázni. Tizenkilenc évesen nyerte az első magyar bajnoki címét, 31 évesen szerezte első olimpiai aranyérmét, 35 évesen pedig (1956, Melbourne) már tíz olimpiai érem birtokosa lett (5 arany, 3 ezüst, 2 bronz). Harminchat évesen kezdett új életet Izraelben, és 41 évesen lett édesanya. 80 évesen választották a női sportolók nemzetközi hírességek csarnokának tagjává, 83 évesen tüntették ki a Nemzet Sportolója címmel, 95 évesen költözött haza Magyarországra, 96 évesen kapta meg Izrael állam díját, és 100 éves korában lett Budapest díszpolgára. Nem akármilyen életút!
Az Aki legyőzte az időt – Keleti Ágnes című, több mint egy éven keresztül forgatott film középpontjában Keleti Ágnes hétköznapjai, a csendes visszaemlékezések állnak. Rendkívüli életének mozaikjait a vele készült archív interjúk, naplójának részletei és intim beszélgetések adják ki. Az alkotásban az életének tanúi is megszólalnak, többek között volt tornásztársa, fia és izraeli tanítványai is. A film gazdag archív anyagát kézzel rajzolt színes animációk színesítik.
Keleti Ágnes okos gondolatai, tanácsai örökre velünk maradnak
A film a koronavírus időszakában készült, így a háttérben nemcsak az elmúlt száz év történelme, hanem a napjainkat megnehezítő világjárvány is meghúzódik, rámutatva, hogy az egyedi élettörténetek adják ki a teljes egészet. Keleti Ágnes megtapasztalhatta, milyen az 1956-os forradalom idején készülni a melbourne-i olimpiára, miként azt is, milyen a karanténnal terhelt koronavírus időszakában ünnepelni a 100. születésnapot.