Jannik Sinner választhatott kezdést és a fogadásra voksolt. Valószínűleg úgy gondolta, nem árt, ha kvázi tét nélkül meghosszabbítja a bemelegítést. Aztán váratlan esélyhez jutott, két bréklabdája is volt, ám egyikkel sem tudott élni. Bezzeg Novak Djokovics rögtön a következő game-ben elvette az olasz adogatását és a brékelőnnyel elgyalogolt a szettgyőzelemig (6:3).
A mérkőzés, ha nem is legizgalmasabb, de legellentmondásosabb jelenete a második szett elején jött el. A szerb 2:1-re vezetett és adogatott, 15-15-nél alaposan nyújtózkodnia kellett egy fonák ütésért. Nagyot nyögött, a bíró úgy ítélte meg, hogy késve és túlzottan elnyújtva, csak hogy megzavarja az ellenfelét, s akadályozásért (angolul hindrance) Sinnernek adta a poént. Mondani sem kell, Djokovics látvnyosan kiakadt, újabb fővel gyarapodott az ellenségeinek a tábora. S ahogy általában az ilyen jelenetekre reagál, annál jobban összpontosított, megnyerte a játékot, végigvette a brékelőnyt, s behúzta a második szettet is (6:4).
A harmadik játszma harmadik játékában Djokovics három bréklabdát is elszalasztott, majd 5:4-es vezetésnél fogadóként két szettlabdája akadt, de egyikkel sem tudott élni, így további két játék után következett a tie-break. Ebben a műfajban pedig Djokovics szinte verhetetlen, meg is nyerte a rövidítést 7-4-re, s vele a meccset 3-0-ra.