Nem a Real, nem a Barca, történelmi kiütés a La Ligában

Az Atlético Madrid 7-0-ra nyert a Rayo Vallecano vendégeként a La Liga 3. fordulójában. Érdekesség, hogy ez a valaha volt legnagyobb különbségű idegenbeli győzelem a spanyol labdarúgó-bajnokságban. S a rekord nem a Real Madrid vagy a Barcelona érdeme…

2023. 08. 29. 9:49
Atlético Madrid
Forrás: Twitter

Griezmann már a 2. percben vezetést szerzett, Depay góljával a 16. percben 2-0 volt az Alético javára. Aztán Depay megsérült, Morata állt be a helyére, s ő sem akarta alább adni, két gólt is szerzett. Joao Felix is csak csere volt, s bár a meccs hamar eldőlt, Diego Simeone egyetlen percet sem adott neki a találkozón, a 23 éves portugál válogatott – aki az előző fél évet kölcsönben a Chelsea-nel töltötte – végig a kispadon szomorkodott. A hírek szerin Barcelonába vágyik, ám közeleg az átigazolási időszak vége.

Atlético Madrid, Joao Felix
Joao Felix kegyvesztett le az Atlético Madridnál (Fotó: Twitter)

A szünetben 3-0-ra vezetett az Atlético, s a folytatásban sem állt le, végül 7-0-ra győzött a Rayo Vallecano otthonában.

Érdekesség, hogy ez a La Liga történetének legnagyobb különbségű idegenbeli győzelme. A kiütéses siker, illetve kudarc azért is meglepő, mert a Rayo Vallecano két győzelemmel kezdte a bajnokságot.