Irigyek rájuk! Szoboszlai és a válogatott kiélezte a magyar sport örök vitáját

Sokaknak nem tetszik, hogy Szoboszlai Dominik és Marco Rossi vezérletével a labdarúgás tarolt az Év sportolója szavazáson. Mi több, ismét egyre gyakrabban elhangzik a labdarúgás és a többi sport ellentéte. Ismerős dolog ez. Futballunk hanyatló korszakában, a hetvenes és a nyolcvanas években rendre ez volt a téma. Mi ér többet: az olimpiai arany vagy a legnépszerűbb sportágban aratott győzelmek?

2024. 01. 12. 8:02
SZALAI Ádám; SCHMIDT Ádám; SZOBOSZLAI Dominik
Budapest, 2024. január 8. Szoboszlai Dominik, a Liverpool labdarúgója, a magyar válogatott csapatkapitánya beszél, miután átvette az Év férfi sportolója díjat az M4 Sport-Az Év Sportolója Gálán a Magyar Állami Operaházban 2024. január 8-án. Balról Schmidt Ádám sportért felelõs államtitkár, jobbról Szalai Ádám, a labdarúgó-válogatott korábbi csapatkapitánya. MTI/Hegedüs Róbert Fotó: Hegedüs Róbert
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szoboszlai Dominik lett az Év sportolója (2020 után másodszor), Marco Rossi az Év edzője (2020 és 2022 után harmadszor), a labdarúgó-válogatott pedig az Év csapata. A labdarúgás tehát tarolt az idei Év sportolója szavazáson. Sőt ennél is jobban tarolhatott volna, ha a szakmai zsűri nem megy szembe a népakarattal: az év pillanata Szoboszlai gólja lett volna Montenegró ellen, de a zsűri végül inkább Vogel Soma védésére szavazott.

Szoboszlai Dominik, Marco Rossi, év sportolója, gála, szavazás, igazságos, labdarúgás, olimpiai sportágak
Szoboszlai Dominik 2020 után másodszor érdemelte ki az Év sportolója díjat. Fotó: Hegedüs Róbert

Jó ez így? Netán elfogultak, mi több, tájékozatlanok a sportújságírók? Lapunk is többször megírta, azért történtek furcsaságok. A férfiak között Varga Ádám (kajak egyes 1000 méter) és Rasovszky Kristóf (nyílt vízi úszás, 10 km) egyaránt olimpiai versenyszámban szerzett világbajnoki ezüstérmet 2023-ban, de még a tízes listára sem került fel. Vagy éppen Márton Luána ugyancsak olimpiai számban (tekvondo, 57 kg) világbajnok lett, ő pedig az első háromból szorult ki.

 

Kérdések egész sora merül fel

Fociellenesek, a magyar válogatott ellenségei azok, akik dühöngenek a foci sikere miatt az Év sportolója gála után? Vagy csak azok, akik minden körülmények között kavarják a neten a kását?

Tényleg le lehet hülyézni a magyar sportújságírókat azért, mert ez lett a szavazás végeredménye? Szimpátiaszavazás ez? Népszerűségi verseny? Szakmai szavazás? Ha pusztán szakmai a szavazás, hogyhogy nem került be az első három közé az olimpiai sportágban egyéni világbajnok Márton Luána tekvondós?

Az lenne a megoldás, ha a foci kapna egy teljesen külön kategóriát a szavazás során? 

A Szpíker korner legutóbbi adása ezeket a kérdéseket feszegette

 

Borítókép: Szoboszlai a színpadon. Mindenki őt ünnepli (Fotó: Hegedűs Róbert)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.