A francia fővárostól közel háromszáz kilométerre fekvő Chateauroux-ban öt magyar lép lőállásba, közülük négy, Mészáros Eszter, Péni István, Major Veronika és Pekler Zalán a tokiói játékokon is szerepelt, így nem lesz számukra új az olimpia, igaz, Japánban a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött rendezték meg a versenyeket, így teljesen más hangulatban és körítés mellett zajlottak a viadalok.
A csapat első bálozója a 22 éves Fábián Sára Ráhel, aki a tavalyi világbajnokságon légpisztolyban elért negyedik helyével jutott ki az olimpiára, és már többször bizonyította, hogy fel tudja venni a versenyt a legjobbakkal nem csupán tíz méteren, hanem a másik ötkarikás számban, sportpisztolyban is. A szintén pisztolyos Major Veronika egyértelműen döntős esélyekkel készül a rajtra. A keszthelyiek klasszisa ugyan egészen áprilisig húzta a kvótaszerzést, de az elmúlt években rendkívül kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, a nagy versenyeken rendre döntős volt vagy kevéssel maradt le a fináléról. A kicsit visszafogottabban sikerült tokiói szereplést követően egyértelműen stabilizálta helyét a világ élvonalában.
Összeszokott a páros
Fábián és Major már a szombati első versenynapon érdekelt lesz a légpisztolyosok alapversenyében 12 órától, ugyanakkor a sportlövők között mégsem ők, hanem a héten betegséggel bajlódó Mészáros Eszter és Péni István lesznek az első, akik élesben lőnek majd. A gödöllői és az újpesti puskás mondhatni összeszokott párost alkotnak, a 10 méteres vegyes csapat számban már Tokióban is ők szerepeltek, nem is rosszul, három éve ugyanis a hetedikek lettek.
A két sportoló elmúlt időszakban mutatott formáját tekintve ezúttal nem lenne meglepetés, ha ennél is jobb eredményt érnének el, ugyanakkor a torokgyulladás és a láz Kissné Oroszi Edit szakágvezető elmondása szerint láthatóan kivett belőlük. A csütörtöki tíz méteres edzésen a tréning feléig remekül lőttek, aztán kissé visszaesett a teljesítményük.
Ez ugyanakkor abból a szempontból biztató, hogy vegyes csapatban az alapversenyben 30-30 lövést kell leadniuk, ellentétben az egyéniben szükséges 60-nal.