Katar 2015-ben összevásárolt, délszláv, spanyol és kubai játékosokkal megerősített csapata 2015-ben, a saját rendezésű világbajnokságon egészen a döntőig menetelt, ahol még Franciaországot is megszorongatta, csak 25-22-re kapott ki. Az akkori gárdából Capote ma is aktív, s most is vannak honosított délszlávok az együttesben, de a jelenlegi gárda nem üti meg a tíz évvel ezelőtti szintjét. A franciák elleni meccs csupán az első percekben volt szoros, 2-2 után kilőttek a franciák, akik 37-19-re nyerték meg a C csoport első mérkőzését. A másik meccsen Ausztria–Kuvait 37-26.
A franciákra figyelni kell a vb csoportkörében
A C csoportra azért is érdemes odafigyelni, mert a D csoport – ahol a magyar válogatott is szerepel – három továbbjutója a középdöntőben a C jelű négyes három együttesével egyesül.
Korai bármi elkiabálni, de azért azt leszűrhettük, hogy a franciák motiváltak, igyekszenek kiköszörülni az olimpiai csorbát, Párizsban már a csoportkörben botladoztak, a negyeddöntőben aztán 35-34-re kikaptak Németországtól.
A dánok elképesztő formában vannak
Algériát ma már hiba lenne lebecsülni kézilabdában, az ország válogatottja tavaly döntőt játszott az Afrika-kupán, de Dánia, a legutóbbi három vb, valamint a párizsi olimpia győztese más szint. Az afrikaiaik 4-4-ig tartották a lépést, aztán roppant egyoldalúvá vált a találkozó, a dánok Gidsel vezérletével elképesztő tempót diktáltak és nem álltak le egy percre sem. Íme, egy látványos Gidsel-találat, a lövés előtt nem is ugrott, inkább már repült...
Csak három gól hiányzott a fél száz találathoz, a dánok 47-22-re ütötték ki Algériát. Gidsel egymaga 10 gólt vágott. A 47 gól rengeteg, de nem új vb-rekord, 2021-ben Szlovénia 51-29-re nyert Dél-Kora ellen.
A dánok tehát véletlenül sem jóllakottan érkeztek a vb-re, nem is lehet vitás, komolyan veszik a tornát és zsinórban negyedszerre is győzni akarnak.
A magyar válogatott szerdán Észak-Macedónia ellen kezdi meg a szereplését a világbajnokságon.