Ahogy korábban már beszámoltunk róla, sajnos nem maradt magyarellenes atrocitás nélkül a szombati, 2-2-es döntetlennel zárult Slovan Bratislava–DAC szlovák labdarúgó-bajnoki rangadó. A szlovák ultrák elővették a szokásos ázsiai kártyát, olyan molinóval provokálták a magyarokat, amelyen Szlovákia déli szomszédjaként a térképen Mongólia szerepel. A magyar szurkolók már a mérkőzés közben csattanós választ adtak a pozsonyi szurkolók magyargyalázó megnyilvánulására, a DAC pedig hétfői közleményében leszögezte, hogy panasszal él a Szlovák Labdarúgó-szövetségnél, és kivizsgálást sürget az eset miatt. A kiadott közleményében a klub hangsúlyozta, hogy a kifogásolt koreográfia nemcsak a DAC csapatát próbálta kigúnyolni, hanem súlyosan sértette az etnikai és kulturális érzékenységeket is.

A Slovan koreográfiája elfogadhatatlan
– A DAC 1904 mélységes csalódottságát és aggodalmát fejezi ki az április 12-én, a Slovan Bratislava elleni mérkőzésünk során történt események kapcsán – különösen a hazai szurkolók által bemutatott koreográfia (tifo) miatt, amelyet nemcsak hogy nem tartunk helyénvalónak, hanem sértőnek, kirekesztőnek és megosztónak is tekintünk. Ez a tifo nem csupán klubunkat gúnyolta – hanem olyan etnikai, kulturális és nemzeti érzékenységeket érintett, amelyeknek semmi keresnivalójuk nincs sem a modern futballban, sem a társadalomban. Olyan pillanatban, amikor a labdarúgásnak közösségeket kellene összekötnie, ehelyett megosztásra és kirekesztésre utaló üzenetek jelentek meg – áll a dunaszerdahelyi gárda hivatalos közleményében.
A DAC szerint a gyűlölet nem pálya
Az együttes leszögezte: a futballban nincs helye a gyűlöletnek, a kirekesztésnek és az uszításnak. A DAC továbbra is az elfogadás, az egyenlőség és az emberi méltóság értékei mellett áll ki, és arra szólította fel a szlovák futball teljes közegét, hogy gondolják át, milyen üzeneteket közvetítenek a pályán és azon túl.
A klub hozzátette, hogy szándékában áll hivatalos panasszal élni a Szlovák Labdarúgó-szövetség (SFZ) felé, és teljes körű kivizsgálást kérni az ügyben.
A DAC elvárja, hogy az SFZ saját szabályzata, valamint a vonatkozó hazai és nemzetközi diszkriminációellenes normák alapján megfelelő lépések történjenek, ugyanis a 21. századi Közép-Európában élünk, ezért a kirekesztésnek nincs helye a labdarúgásban.
A teljes állásfoglalást ide kattintva olvashatja el.