Thomas Müller a szezon végén elhagyja a Bayern Münchent, miután lejár a szerződése, s a bajor klub szurkolóinak nagy bánatára ezzel véget ér egy korszak a klub történetében. A korábbi német válogatott támadó teljes profi pályafutását a bajoroknál töltötte, 17 éven át viselte a piros mezt, s ez idő alatt 746 mérkőzésen lépett pályára és 248 gólt szerzett. 2023 decemberében ugyan még aláírt egy újabb egyéves hosszabbítást, amely 2025 júniusáig szól, ám tovább már nincs, a világbajnok német játékos és a bajor klub útjai elválnak egymástól.

Thomas Müller bajnoki címmel búcsúzna
Thomas Müller a közösségi médiában közzétett posztjában jelezte, még mindig jól érzi magát a pályán, függetlenül attól, hogy mennyit játszik. A folytatásban még el tudta volna képzelni magát Bayern-mezben, de a szeretett klubja nem így határozott. A Bayern München azért akar megválni Müllertől, mert a rutinos játékos évi 17 millió eurós fizetésével komoly tételt képviselt a bérkeretben, amit a klub csökkenteni akart.
– Nem elég évi négy-öt meccs 15 perc erejéig. Egy Bayern-szerződés 365 napra szól – mondta el az ügyről Uli Hoeness, a Bayern tiszteletbeli elnöke, aki szerint a Leverkusen támadójának, Florian Wirtznek a leigazolása még nem aktuális, bár sokan úgy gondolják, hogy többek között Müller elengedése nyitná meg az utat Wirtznek a német rekordbajnokhoz, vagy fordítva: a Bayern útját Wirtz-hez. Thomas Müller legfontosabb célja, hogy szeretett klubja színeit viselve bajnoki címmel zárja a szezont, ha már a BL-serleg nem lehet az övé, hiszen az Inter kiejtette a müncheni alakulatot.
A Bayern München klubikonja
Thomas Müller 2008. augusztus 15-én mutatkozott be profi játékosként a Bayern München színeiben, egy 2-2-es döntetlennel zárult mérkőzésen a Hamburger SV ellen. A felnőttcsapatba a 2008/2009-es szezonban került fel, miután 88 mérkőzést játszott a klub U19-es és második csapatában. Müller a következő idényben már 19 gólt és 16 gólpasszt jegyzett 52 meccsen. Bár az elmúlt években már inkább csereként számítottak rá, de a mostani idényben így is hat gólt és öt asszisztot tett hozzá a csapat teljesítményéhez 37 bajnoki mérkőzés alatt.

A német játékos a Bayern Münchenben elképesztő trófeagyűjteményt halmozott fel:
- 12-szeres Bundesliga-győztes,
- hatszor hódította el a Német Kupát,
- kétszer a Bajnokok Ligáját, kétszer lett klubvilágbajnok,
- kétszer nyerte meg az Európai Szuperkupát
- és nyolcszor emelhette magasba a Német Szuperkupát.
2023 szeptemberében megelőzte a müncheni kapuslegendát, Sepp Maiert, s a Bayern történetének legtöbb tétmérkőzésén pályára lépő játékosává vált.
Müller jelenleg 743 tétmeccsnél jár, ezeken 248 gólt szerzett és 274 gólpasszt osztott ki. A német válogatottban 2010 és 2024 között 131 alkalommal lépett pályára, 45 gólt jegyzett, és 2014-ben a német csapat egyik vezéregyéniségeként világbajnoki címet ünnepelhetett Brazíliában.
Első világbajnokságán, 2010-ben rögtön Aranycipőt nyert a torna gólkirályaként. Pályára lépett a 2018-as és 2022-es vb-n is, valamint az Európa-bajnokságokon 2012-ben, 2016-ban, 2021-ben és 2024-ben. Müller már a 2010-es vb után is sztárnak számított, de a világ akkor még próbálta megfejteni, hogy ki is ez a kissé esetlen mozgású támadó, aki valahogy mindig megtalálja az utat a kapuig.
A bajor futball-legenda különös érzéke: a gól
Thomas Müller tizenévesként nem volt elég gyors vagy erős ahhoz, hogy kiemelkedő tehetségnek számítson, mégis beírta magát a német futball halhatatlanjai közé.
– Én egy Raumdeuter vagyok – jellemezte önmagát Thomas Müller 2011 januárjában a Süeddeutsche Zeitungnak adott interjújában. A kifejezés szó szerinti fordításában „terület értelmezőként” fordítható, s egy különleges szerepű játékost takar. A különleges jelző ebben az esetben nem a labdarúgó technikai tudására, sokkal inkább játékintelligenciájára, helyzetfelismerésére és gólérzékenységére vonatkozik. A támadó játékos valamelyik szélső pozícióból indul, és szabadon mozogva keresi a megnyíló, üres területeket.

Thomas Müller játékának egy része nyilván ösztönös, de a Bayern München is tudatosan fejlesztette benne ezt már egészen fiatal korától. Ahogy Heiko Vogel, a klub korábbi utánpótlásedzője mesélte, az edzéseken minél kevesebb érintéssel játszottak. A szakember szerint Müller emberi tulajdonságai is kellettek ahhoz, hogy ennyi éven át a legjobbját tudta nyújtani a bajor együttesben.
Thomas Müller olyan, amilyen. Néha látsz játékosokat, akik szerepet játszanak a kamerák előtt, de Thomas nem ezt teszi. Ő mindig olyan, amilyennek látod
– árulta el Vogel.
De vajon merre folytatja a Bayern München ikonja? Thomas Müller ősszel 36 éves lesz, így a Premier League fizikai kihívásai valószínűleg kívül esnek a lehetőségein. Szaúd-Arábia szintén nem tűnhet reális opciónak egy igazi német teuton számára, így gyakorlatilag csak az Egyesült Államok és az MLS marad. A Bayern partnerségi kapcsolatban áll a Los Angeles FC-vel, és ugyan szóba került már Thomas Müller neve, konkrétumokról azonban még nem tudni. A müncheni szurkolók idolja mellett az utóbbi évtizedekben több klasszis is hű maradt ahhoz a csapathoz, ahonnan elindult a karrierjük.
Klubikonok Milánóból
Franco Baresi a világ egyik legnagyszerűbb védője és a klubhűség megtestesítője volt a 70-es évek végétől húsz szezont játszott le az AC Milannál játszott. Baresi a Rossoneri (Vörös-feketék) színeiben számos hazai és nemzetközi trófeát nyert, összesen 19 Serie A bajnoki címet, 5 Olasz Kupát, 7 BEK-et és Bajnokok Ligáját, és többek között 3 Interkontinentális Kupa győzelmet is ünnepelhetett a Milan színeiben. Ezen kívül háromszor az UEFA Szuperkupát is elhódította a Milánnal. Baresi mellett mindenképpen meg kell említeni egy másik Milan-legendát, Paolo Maldinit.

Az olasz válogatottal világbajnoki ezüst- és bronzérmes, Európa-bajnoki ezüstérmes hátvéd 1984-ben csatlakozott az AC Milan utánpótlásából a felnőtt csapatba, majd 2009-es visszavonulásáig 25 szezont töltött a milánóiaknál. Ez idő alatt Paolo Maldini 26 trófeát nyert, köztük két BEK-et, három BL-t és hét olasz bajnokságot.
Francesco Totti, Róma büszkesége
Totti az olasz futball egyik örök ikonja, akinek neve szinte egybeforrt az AS Roma történetével. Tottit sokan „Il Capitano”-nak – azaz a kapitánynak – és„Er Pupone”-nak is nevezik, utalva ezzel karizmatikus vezetői szerepére és elragadó személyiségére. Totti egész profi pályafutását az AS Roma színeiben töltötte 1993-tól egészen 2017-ig, így több mint 25 éven át hű maradt a fővárosi klubhoz.

Pályafutása során Totti több mint 700 mérkőzést játszott a római csapatban, és több száz gólt lőtt és több mint kétszáz gólpasszt adott. Az olasz játékos legnagyobb sikere klubszinten a 2000/2001-ben elért olasz bajnoki cím, illetve a 2006/2007-es idényben Európa legjobb gólszerzőjének járó Aranycipő-díjat (Golden Boot) is elhódította 26 találattal. Valószínű, hogy alig akadt a világon olyan igazhitű futballszurkoló, akinek ne lett volna könnyes a szeme 2017. május 28-án, amikor is Totti az utolsó bajnoki mérkőzést játszotta az Örök Város dresszében:
Egycsapatos labdarúgók, köztük egy magyar Aranylabdással
Az FC Barcelona védelmének legendás alakja Carles Puyol a klubhűség élő példája. Az igazi „El Capitán” – azaz a kapitány – neve összeforrt a piros-kék színekkel, hiszen karrierjét nagyjából egyetlen klub színeiben töltötte. Puyol 1999-ben debütált a felnőtt csapatban, majd több mint 15 éven át volt a védelem oszlopa a Camp Nouban. Angliában az elmúlt harminc évben nagy sikereket ért el a Manchester United, amely színeiben Ryan Giggs, Paul Scholes és Gary Neville sem játszott soha más profi csapatban. Giggs 24, Scholes és Neville 19-19 évig erősítette a Vörös Ördögöket, mindhárman nyertek két Bajnokok Ligáját, nyolc Premier League-et, három FA Kupát.

Az egycsapatos labdarúgók sorából nem maradhat ki Albert Flórián, aki a magyar futball egyik örök legendája. A csatár a Ferencváros csapatában 1959 és 1974 között 351 bajnoki mérkőzésen 256 gólt szerzett. Négyszeres bajnok (1963, 1964, 1967, 1968), 1972-ben kupagyőztes, 1960-ban, 1961-ben és 1965-ben gólkirály,1965-ben tagja volt – az UEFA-kupa elődjének számító – a Vásárvárosok Kupáját (VVK) elhódító csapatnak, amely a döntőben a Juventus ellen nyert. Albertet 1966-ban és 1967-ben idehaza az év labdarúgójának választották. Pályafutásának legnagyobb elismeréseként 1967-ben – eddig egyetlen magyarként – elnyerte a France Football Aranylabdáját, a legjobb európai futballistát megillető elismerést.
Thomas Müller nagy alakításai: