A presztízs mellett a folytatásra nézve is nagy téttel bír a magyar–spanyol slágermeccs. A férfivízilabda-rangadó győztese automatikusan bejut a negyeddöntőbe, azaz eggyel kevesebb meccset játszik, két nappal többet pihenhet, regenerálódhat, készülhet. Mindkét csapat a görög–horvát–montenegrói ágra kerül, de a vesztesnek előtte még – ha a szerbek nem veszítenek szándékosan – Romániával is meg kell mérkőznie.

Spanyol fölény
A 2024-es párizsi olimpia csoportmérkőzésén 10-7-re Álvaro Granadosék nyertek, az más kérdés, hogy végül a legjobb négy közé sem jutottak el. Idén januárban 12-11-re legyőztük őket a világkupa elején, ám a torna döntőjében 15-9-cel alaposan visszavágtak.
Sőt, azóta még kétszer megleckéztették Manhercz Krisztiánékat, a nyári felkészülés során Olaszországban 16-13-ra, Budapesten, a Margitszigeten 21-17-re diadalmaskodott David Martin együttese.
Itt az ideje, hogy visszavágjon Magyarország, amely a nyitányon erőt demonstrált Ausztrália ellen (18-6), majd megszenvedett, de biztosan verte Japánt (23-18). A spanyolok is legyőzték a két riválist, Japánt hasonlóan (22-16), mint Varga Zsolt csapata, Ausztráliát kevésbé fölényesen. Ám csalóka, hogy „csak” 10-7-re nyertek, mert a félidőben már 9-2-re vezettek, és utána tartalékoltak a mieink elleni nagy meccsre.
Vízilabda-legenda búcsúzik
Remélhetőleg a magyar válogatottról fog szólni a csoportrangadó, de mégis pikáns epizódja a párharcnak, hogy amennyiben az éremcsatákon nem fut össze a két csapat, ez lesz Felipe Perrone hattyúdala Magyarország ellen.
Az olimpia kivételével mindent megnyerő korszakos klasszis a világbajnoksággal zárja páratlan pályafutását. A 39 éves Brazíliában született pólós fiatalon került Spanyolországba, ahol új hazára talált.
Más kérdés, hogy a riói olimpia és szülőhazája kedvéért ismét brazil, utána megint spanyol lett. Vízilabdában ilyet is lehet! Az ösztönös kiválóság relatíve kisebb termetét (183 cm) pazar meglátásaival és megoldásaival ellensúlyozta. Manapság elsősorban Álvaro Granados és Alberto Munárriz a spanyolok gólfelelőse, Perronéra nem árt különös figyelmet fordítani, tudják ezt barcelonai magyar csapattársai, Vigvári Vince és Burián Gergely is.
Magyar kérdő- és előjelek
A sérült Vogel Soma távollétében – ahogy a torna előtt megígérte a szövetségi kapitány – az ausztrálok ellen Csoma Kristóf, a japánokkal szemben Mizsei Márton védte a magyar kaput. Kérdés, hogy Varga Zsolt ezúttal kit bíz meg a nemes feladattal. A világbajnokság előtt több mezőnyjátékos küzdött betegséggel, sérüléssel, ám az eddig látottak alapján mindenki játékra kész állapotban van.
A szingapúri hőséget ellensúlyozni hivatott, időnként 15 fokos „gyorsfagyasztást” előidéző klíma miatt Vigvári Vendel meg is hűlt, és legutóbb nem is tudott játszani.
A visszavágás vágya mellett az is Magyarország mellett szól, hogy a legutóbbi négy világbajnoki meccsen mindig felülmúlta Spanyolországot.