Már Belgium is beszólt

Vajon ők – a belgák – hogyan festettek annak idején Kongóban?

2016. 02. 26. 10:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Azért az elég vicces, hogy miközben a brüsszeli eurokrata vezetők teli szájjal hirdetik a migránsok befogadásának nagyszerűségét, maga a brüsszeli kabinet – mármint Belgium kormánya – arról tájékoztatta minap az Európai Bizottságot: több más országhoz hasonlóan ő is felfüggeszti a schengeni megállapodást, és bizony visszaállítja a határellenőrzést Franciaország felé. Vissza ám, de tüstént. Másképpen fogalmazva: a belga állam sem kér a menekültekből. (No, nem kellett sokat utaznia az üzenetnek: Brüsszelből ment Brüsszelbe ) Mellesleg a belga kormány nem arra hivatkozik – mint például a svédek vagy az osztrákok –, hogy egyszerűen nem bírják már a migránsbefogadás terheit, az ő bejelentésük megelőző jellegű. Azt szeretnék, ha Belgiumot a jövőben is elkerülnék ezek a különféle vándorló nációk Próbálkozzanak másfelé, de ne náluk! (Az uniós vezetők az efféle hozzáállást eddig „nem európai viselkedésnek” nevezték. Vajon most mit mondanak majd?)

A váratlan bejelentésnek alighanem az a magyarázata, hogy a szomszédos Franciaország minap elkezdte a Dzsungelnek becézett calais-i menekülttábor felszámolását, s Belgium attól tart, ezek után a sok ezer migráns egyszerűen átköltözik majd hozzájuk, s onnét próbál átszökni Nagy-Britanniába. A belga belügyminiszter szerint egyébként néhány migráns talán már be is jött az országba. Ez pedig, közölte, káros lehet a közbiztonságra, nem tesz jót az idegenforgalomnak. Ráadásul a menekültek látványa az utcaképet is rontaná.

Vajon ők – a belgák – hogyan festettek annak idején Kongóban?

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.