idezojelek

Dávid jogos harca a globális Góliát ellen

Ellenállni a külső nyomásnak csak hatalmi koncentrálással és a gazdasági háttér kiépítésével lehetséges.

Pokol Béla avatarja
Pokol Béla
Cikk kép: undefined

Nem mindig a részletek tudása adja a megfontolt értékelés alapját a politika világában, hanem az átfogó összefüggések vizsgálata. Az államhatalomért versengő pártok rendszerében (vagyis a demokráciában) az egyik összetevő, hogy a formális jogi szabályok mellett gazdasági, média- és más kulturális források is kellenek a versengő politikai táborok mellé, hogy eséllyel küzdjenek a parlamenti többségért és a kormányhatalomért, illetve kormányra kerülve e források hiánya ­miatt ne tudják rövid időn belül megfosztani őket a hatalomtól.

Ennek konkretizálása Magyarországra azt teszi kiemelendővé, hogy 

2010-ben a balos ellenzékkel szemben a gazdasági stb. háttérforrásokkal és támogató csoportokkal szinte egyáltalán nem rendelkező Fidesz került hatalomra. Ez pedig a hatalom stabilizálása miatt parancsolóvá tette, hogy a főként külföldi tőkéscsoportok hazai leágazásaiként működő itthoni gazdasági tőke mellé egy állami eszközökből történő jobboldali/konzervatív hazai tőkéscsoportot, majd médiát és kulturális hátteret építsenek fel.

Egy másik átfogó összefüggés a mai magyar politikai szerkezet megítéléséhez, hogy 1995-ben a korábbi jóléti nemzetállami kapitalizmus helyére évek alatt a globális monetáris világrendszert építették ki, az USA dollárjára mint világpénzre és világhatalmi dominanciájára alapozva. Ez pedig a WTO-egyezménnyel kötelezte az egyes országokat a határaik minden oldalú kinyitására, és a belső joguk, médiájuk, politikájuk és kulturális életük meghatározására a globális – főként amerikai gyökerű – szervezetek, NGO-hálózatok beengedésére, megtelepedésére. 

Ennek révén ténylegesen az államok szempontjából 

az egész nyugati világban egy globális vészhelyzet, szükségállapot jött létre, mivel a nyitott határok miatti kaotikus belső jogi, médiabeli, politikai, kulturális és migrációs eseményekre az államok nem tudtak a hagyományos jogállami eszközökkel reagálni.

 Például az iszlám migránstömegek – főként amerikai – NGO-hálózatok által szervezett behozatala elleni fellépést leblokkolta már a kezdetekkor az, hogy ezt emberi jogi eseménynek ábrázolták a domináns nyugati médiában, és ezért a strasbourgi bírák milliárdos bírságokat szabtak ki, ha egy állam fel akart lépni ez ellen.

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

 

Ez a globális hatalmi szerveződés az egyes államokon belül jórészt a támogató pártokat juttatta kormányhatalomra, és az ez ellen fellépő, 2010 utáni magyar kormányzat sokszor egyedül vagy csak egy-két szomszédos állam kormányának támogatásával lépett fel – olyan ez, mint Dávid harca Gó­liát ellen. 

Ez a magára hagyott ellenállás egy kis állam részéről eleve csak úgy volt lehetséges, hogy a kormányzat mögött a sok év alatt centralizált hatalmi tömbként kiépített Fidesz pártgépezete állt. Eközben ráadásként tovább kellett építeni a korábbi nulla gazdasági, kulturális és médiahátterének magyar bázisú tartóoszlopait, a globalista Soros-gépezet helyi rezidenseinek maffiaállamozása, haveri kapitalizmus szidalmainak közepette.

Szembeszállni 2015-ben a Nyugat kormányzatainak szinte egészével a balliberális elit önfeladásával milliószámra beengedett iszlamista tömegek megítélésében, és kerítést építeni állandó fasisztázó vádjaik mellett; ugyanígy a genderpropaganda férfiakra és nőkre osztódó emberiségtagadásával szemben megmaradni a család apára és anyára építésénél a 129 országra kiterjedő Soros NGO-hálózatok nyomása mellett. Továbbá

 a beinduló uniós gazdasági szankcionálást elviselni majdnem százmilliárdos büntetést is vállalva csak az egyszemélyi centralizálásig véghezvitt hatalmi koncentrálással és mögé a gazdasági háttér építése bázisán volt lehetséges. 

Amikor a „bili kiborítására” vállalkoznak a napi politikai küzdelmekben megsértődő, belső kormányzatból kiszállók, akkor mindig ezeket az átfogó politikai kényszereket is a szemük elé kellene emelni. Mert ezek ott vannak akkor is, amikor nem beszélünk róla mindennap, és az egyes eseményeket is ennek fényében kell értékelni.

A szerző professor emeritus

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Bayer Zsolt avatarja
Bayer Zsolt

Emberek vagyunk?

Deák Dániel avatarja
Deák Dániel

Az EU tévedett, Orbánnak volt igaza

Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Köztünk van a legnagyobb ellenség

Szentesi Zöldi László avatarja
Szentesi Zöldi László

Nyelveken való nem szólás

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.