Ami nem Kínában készült, az biztos hamisítvány – mondja némi iróniával fűszerezve a XXI. századi közkeletű szólás.
A kínai Sinopharm koronavírus elleni védőoltásával kapcsolatban is megáll a fenti magyar bölcsesség, amit, úgy látszik, a genfi székhelyű Egészségügyi Világszervezet, a WHO tisztviselői ismeretlenül is elfogadnak. A WHO a nyugati gyártók termékeit követően ötödikként ad engedélyt a kínai szer vészhelyzeti felhasználására világszinten.
Úgy látszik, a magyar baloldal nagyon távol van a néptől, a népi szólás-mondásoktól, pedig azok nagyon komoly igazságmagvat rejtenek. Ugyanis aki politikai haszonszerzésből kételyt ébreszt a világ egyik legnagyobb és sok szempontból kimagaslóan fejlett gazdaságának gyógyszeripari terméke iránt, az vajon számot vet azzal, hogy mi lenne, ha mindent, ami kínai, száműzne a háztartásából, mert szerinte az – politikai-ideológiai meggondolás alapján – nem megbízható?
Többek között más gyógyszereket sem szedhetne, mivel az ázsiai nagyhatalom a legnagyobb alapanyag- és késztermékexportőrök egyike. Nem internetezhetne, nem telefonálhatna, nem ülhetne buszra, autóba, sőt repülőgépre sem, mert ezen eszközök vezérléstechnikájában is számtalan, nélkülözhetetlen percíz kis kínai szerkezet van. Valószínűleg javarészt pucér is lenne, hiszen a műszálas anyagok, textilipari termékek, cipők vagy azok alkotórészei is a modern selyemúton érkeznek nyugatra.
Vajon Kökény Mihály, a volt szocialista egészségügyi miniszter is szívesen visszatérne a XIX. századba, ha szerinte megbízhatatlan és mindössze ötvenszázalékos hatásfokú a kínaiak által gyártott Sinopharm-vakcina? Mert ebben az esetben Kökény Mihály jobb, ha távol tartja magát mindentől ami kínai, mert a logikájából – ami a nemzetközi és hazai klinikai vizsgálatok objektív eredményeit teljes mértékben nélkülözi – az következik, hogy ötvenszázalékos esélye van végzetesen meghibásodnia egy motorvezérlésnek vagy közlekedési irányítórendszernek, netán a saját okostelefonjának is.
Valószínűleg vannak kínai alkatrészek abban az európai Airbus által gyártott, magyar felségjelzésű teherszállító repülőgépben is, amely már eddig is több millió vakcinát, most legutóbb hatszázezer Sinopharm-oltóanyagot juttatott el a légi hídon keresztül Ferihegyre.