Kinek használ a radikalizmus Magyarországon?

A Magyar Írószövetség (Budapest VIII., Bajza u. 18.) Bajza-szalon nevű politikai műsorsorozatában Fázsy Anikó, a Nagyvilág főszerkesztője és L. Simon László, a Magyar Írószövetség titkára február 18-án, csütörtök este hatkor Kövér László parlamenti képviselőt, a Fidesz választmányi elnökét látja vendégül. Izgalmas, aktuális előadás és beszélgetés várható a magyar írótársadalom legismertebb, legnépszerűbb nyílt fórumán, amelyet bárki díjmentesen látogathat, ahogy a Magyar Írószövetség minden rendezvényét.

2010. 02. 17. 9:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kövér László a Magyar Nemzetnek adott interjúban kifejtette véleményét a magyarországi radikalizmus térnyeréséről. Elmondta többek között, hogy a radikális Jobbik igazi veszélyt, fenyegetést a polgári, jobbközép táborra jelent. A politikus szerint a jelenlegi nemzetközi erőtérben és történelmünk legsúlyosabb válsága közepette kifejezetten árt a jobbikos radikalizmus térnyerése. Véleménye szerint minden a Fidesz helyett a Jobbikra leadott szavazat a jövő esélyét gyengíti. Bár az MSZP összeomlása független a Jobbik fellépésétől, a radikális párt ugyanakkor ügyesen, bizonyos tekintetben profi módon használta ki az egyes országrészekben már szinte elviselhetetlen problémákat.

Kövér László sokakkal együtt úgy érzi, hogy a Jobbik leegyszerűsítő válaszaival szemben a megoldásokat, amelyek szerinte korántsem lesznek egyszerűek, csak a Fidesz nyújthatja az emberek gondjaira. Eszünkbe jut Orbán Viktor találó metaforája: a Jobbik, ahogy általában a radikálisok, gyakran jó kérdéseket tesz föl, de szinte mindig rossz válaszokat ad rájuk. Hasonlít ahhoz az emberhez, aki észleli, hogy a lakásában elhasználódott, megromlott a levegő, de ahelyett, hogy kinyitná az ablakot, betöri, s aztán csodálkozik, hogy megfagy a téli hidegben.

Sajnos jómagam a Fidesz által megbízott ajánlószelvény-gyűjtőként is észlelem, hogy az emberek egy része elkeseredettségében idén is a negatív érzelmeire hallgat az intellektusa helyett, s a felelőtlen ígéreteket hangoztató radikális pártot tüntetné ki bizalmával. Őszintén remélem, hogy április 11-én ráébred, hogy a szabad magyar választások újkori történetében mindig a megosztottság, az úgynevezett sokszínűség okozta a jobbközép pártok verségét vagy azt, hogy a győzelmünk soványka volt, így gúzsba kötött táncra kényszerültünk. A jelenlegi erkölcsi és gazdasági válságra csak a Fidesz programja hozhat gyógyírt azzal, hogy a nemzeti kultúrát támogatja, a hazai vállalkozókat hozza helyzetbe, munkahelyek teremtésével és adókedvezményekkel fölélénkíti a gazdaságot, megmenti a fiatalokat az egyre kétségbeejtőbb munkanélküliség rémképétől. A jelenleginél jobb nyugdíjakkal – többek között azzal, hogy lehetővé teszi negyven év munkaviszony után a nők nyugdíjba vonulását – biztosítja az érdekeltek számára a nyugodt öregkort.

Ehhez képest a Jobbik jelszavai, még ha valós jelenségekre is rámutatnak, nem foglalkoznak a megoldással. Profizmusuk főként abban nyilvánul meg: tisztában vannak azzal, hogy megfelelő támogatottság híján soha nem kerülnek olyan helyzetbe, hogy bárki bármit is komolyan számon kérhetne tőlük, így nem is bajlódnak a „mindezt hogyan?” kérdéssel, pedig az a legfontosabb. Arra viszont kiválóan alkalmasak, hogy megakadályozzák a Fidesz kétharmados parlamenti többségét, ami megnehezíti majd a leendő kormánypártot nemzetmentő programjának megvalósításában. Magyarán: a Jobbik (ahogy a jelenlegi MDF és a többi győzelemre esélytelen törpepárt is) senki másnak nem használ, csak az MSZP-nek. Ezért ajánlom mindenkinek, hogy menjen el csütörtök este a Bajza-szalonba és hallgassa meg Kövér László előadását a hazai radikalizmus különös természetéről.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.