A Fidesz a nemzet Budapestjét tervezi

Újra otthonossá kell tenni Budapestet, mert az előző tizenöt év politikája csalódást és kiábrándultságot hozott az itt élőknek, akik közül félmilliónyian hagyták el a várost, amely ma nem nevezhető a nemzet fővárosának sem – hangzott el tegnap a Fidesz Polgári kormányzás 2006 munkacsoportjának konferenciáján.

2006. 02. 20. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Áprilistól a leendő polgári kormánypolitikának része lesz Budapest önálló kormányzati intézmény felállításával – fogalmazott tegnap a Holnap Budapestje: a lehetőségek városa című konferencián Navracsics Tibor, a Fidesz Polgári kormányzás 2006 munkacsoportjának vezetője. A rendezvényen bemutatták a Fidesz Új Budapest-tervét.
– Nincs más választásunk, mint a párbeszéd, az összefogás és a város újraegyesítése – mondta Fürjes Balázs programigazgató, aki szerint a legfontosabb feladat, hogy Budapest ismét otthona legyen az itt élőknek, akiknek az elmúlt tizenöt év várospolitikája csalódást, kiábrándultságot hozott. – Több mint félmillió ember hagyta el a fővárost 1990 óta, 40 százalékkal csökkent a gyermekek száma, és 3,5-szer rövidebb a budapestiek élettartama, mint a bécsieké vagy a prágaiaké – hangsúlyozta a programigazgató, aki a konkrét kormányzati tervekről szólva kiemelte: első a közlekedési helyzet rendezése, ezért négy év alatt megvalósítható program lesz a négyes metró megépítése, az ötös metró előkészítése, az M0-s, az aquincumi és az albertfalvai híd felépítése, az elővárosi vasúthálózat kiépítése, az útfejlesztés, valamint a P+R parkolók számának megháromszorozása.
A nyilvánosságra hozott programfüzet szerint ahhoz, hogy Budapest a nemzet fővárosa lehessen, el kell kezdeni többek között a Várnegyed felújítását, egy új kongresszusi központ építését a Duna-parton, új múzeumi negyed kialakítását a Városliget mentén, továbbá egy főtérprogram elindítását a kerületekben. Cselovszki Zoltán, az Új Budapest-központ vezetője közölte: az Új Budapest-terv tartalmazza a teljes várost érintő épületrehabilitációt, a Duna-korzó meghosszabbítását, a parkolási káosz megszüntetését, a város feletti vasúthálózat megépítését, új panelprogramot és egy úgynevezett fővárosi véleményiroda megnyitását.
A konferenciát követő kerekasztal-beszélgetésen Hankiss Elemér és Gerő András vitatta, hogy élhetetlen lenne Budapest, jónak tartották azt is, hogy multikulturális lett a város. Gerő elismerte: a jelenlegi kormánynak nincs kultúrpolitikája. Schmidt Mária szerint a főváros élén ma tehetségtelen és tunya garnitúra áll, s a tervek megvalósításához új városvezetés is kell.
Demszky Gábor főpolgármester szerint „a Fidesz Budapest-programjában van sok jó és eredeti gondolat; de ami jó belőle, az nem eredeti, ami pedig eredeti, az nem jó”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.