Gyurcsány a tömegbe lövetésre is személyesen utasított?

Bebizonyosodott, hogy visszaélt hatalmával – mondta Hoppál Péter.

MNO
2013. 11. 15. 17:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hoppál Péter kifejtette: a Fidesz szerint Gyurcsány Ferenc egyik államtitkárának vallomásából bebizonyosodott, hogy a volt kormányfő 2006 őszén visszaélt hatalmával és a törvényeket megkerülve utasította a rendőrséget a békés tüntetők megveretésére.

Kiemelte, a volt államtitkár vallomása alapján Gyurcsány Ferenc minisztereit megkerülve, közvetlenül beleavatkozott a 2006-os eseményekbe és közvetlenül utasította a rendőri vezetőket, akiket később ezért ki is tüntetett.

A Fidesz szóvivője azt kérdezte, Gyurcsány Ferenc 2006. október 23-án is személyes utasításokat adott-e a tömegbe lövetésre és a békés tüntetők megveretésére. Hoppál Péter úgy fogalmazott, ezek alapján a baloldal eszköztárába sok minden belefér. „Belefér a hamisítás, belefér a szobordöntögetés és belefér az emberek megveretése. Sajnos ilyen a magyar baloldal” – mondta.

 

A szóvivő nem nevezte meg, hogy melyik volt államtitkárra gondol, de a héten Kondorosi Ferenc, a Gyurcsány-kormány akkori belügyi államtitkára kedden a Fővárosi Törvényszéken tanúként azt mondta a rendőri vezetők elleni büntetőperben, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a 2006. őszi események során többször a rendészeti minisztériumot megkerülve, közvetlenül tárgyalt rendőrségi vezetőkkel.

 

Ezt követően a Gyurcsány-párt megvádolta a távirati irodát, hogy hamisan tudósított, de hamar kiderült: a Demokratikus Koalíció ok nélkül vádolta hamisítással az MTI-t. Az M1 csütörtök esti Híradójában mutatta be a bíróságon készült felvételeket. Csütörtökön az országos rendőrfőkapitány volt általános helyettese is elismerte, hogy Gyurcsány Ferenc utasította a tévészékház ostromakor.

 

Gyurcsány ugyan most hárít, de 2006-ban ő maga is elismerte, utasításokat adott a rendőrségnek. „Minden rendelkezésre álló eszközzel, törvényes keretek között, a leghatározottabban, és ebben, külön és kifejezetten, mondjuk úgy, hogy utasítást adtam, hogy a televíziót meg kell védeni” – fogalmazott korábban.

Viszont az akkori rendőrségi törvény szerint a miniszterelnök csak a rendészeti miniszter útján adhatott volna utasítást, közvetlenül nem.

A Fidesz szóvivője az Együtt–PM Szövetség vezetőjének nyilatkozatára is reagált a sajtótájékoztatón. Szerinte Bajnai Gordon a „fájni fog” nevű programját készíti elő, amelynek célja megszüntetni a bankadót és a különadókat, azok terhét pedig a magyar családokra, a kiskeresetűekre és a munkavállalókra hárítani.

A kormánypárti képviselő szerint a volt kormányfő adóemelésre készül, emellett csökkentené a fizetéseket, eltörölné a családi adókedvezményt és megadóztatná a nyugdíjakat. A Fidesz szóvivője szerint Bajnai Gordonnak útjában áll a 16 százalékos, egykulcsos személyi jövedelemadó, ezért azt 40 százalékra növelné, továbbá 32 ezer forinttal csökkentené a magyar minimálbért. Hoppál Péter szólt arról is, hogy a Bajnai-kormány korábban egyszer már eltörölte a családi adókedvezményt.

„Nem ez az első ügy, ami bűzlik” – reagált a kormánypárti politikus a PestiSrácok.hu azon értesülésére, amely szerint Bajnai Gordon miniszterelnöksége idején száznyolcvanmillió forintnyi áfát próbált jogtalanul visszaigényelni egy, a csalási kísérlet előtt néhány évvel még az akkori kormányfő apjának tulajdonában álló, a gyanús tranzakció idején pedig az ő régi cégtársai által irányított társaság.

Hoppál Péter szerint a maffiabaloldal valóság, amit az is mutat, hogy Bajnai Gordon egyre többször kerül olyan emberek közelébe, akiknek a „törvényes feltételek betartása nem mindennapi kenyerük”.

Ismert, korábban egy orgazdaságért felfüggesztett börtönre ítélt, kétes hírű vállalkozóval kampányolt májusban Bajnai Gordon.

A parlament oktatási bizottságának fideszes többsége az óvodák kedvezőbb „földrajzi infrastrukturális feltételeinek” megteremtése érdekében támogatta azt a kormánypárti javaslatot, amely a jövő évről 2015-re tolná a hároméves kortól kötelező óvodáztatás bevezetését – mondta el Hoppál Péter kérdésre reagálva.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.