Luxusban pihen a médiahatóság

Nincs saját üdülője, ezért kellett a média- és hírközlési hatóságnak 197 milliós szerződést kötnie a hévízi szállodával.

Vég Márton
2017. 09. 11. 5:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Luxuskörnyezetben pihenhetnek a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) munkatársai Hévízen egy négycsillagos, superior kategóriájú szállodában, ugyanis a médiahatóság a Hotel Carbonával közbeszerzésen kívül kötött hároméves szerződést (2017–2020 júliusa) összesen 197 millió forint értékben – derül ki a hatóság honlapjára feltett üvegzsebszerződésekből. A magyarázat szerint azért volt erre szükség, mert az NMHH-nak nincs saját üdülője, így ez olcsóbb megoldás volt, mint fenntartani egy ingatlant. Emellett a hévízi luxusszálloda adta a legolcsóbb ajánlatot. Kérdésünkre a hatóság azt közölte, hogy a Hotel Carbonát – a hatályos törvényeket betartva – három, árajánlatot küldő cég közül választották ki mint a legjobb árat adó gyógyszállodát. „Az üdülést a hatóságnál legalább egyéves közszolgálati/munkaviszonyban álló munkatárs igényelheti. A rendelkezésre álló helyeket negyedévente hirdeti meg a hatóság belső portálján, az üdülési lehetőségek odaítéléséről szociális bizottság dönt” – tudatta lapunkkal az NMHH.

Az egyhetes, egész panziós ellátású, kétfős szobák mellett a dolgozók maximum tíz gyógykezelést vehetnek igénybe. A teljes költség egy részét azonban ők fizetik meg.

A 260 szobás luxushotelről azt kell tudni, hogy a fürdőváros központjában, egy 4,6 hektáros, arborétumszerű parkban helyezkedik el. Felújított termálfürdőjében saját kútból táplálkozó medencéi és pezsgőfürdője van, a hotel honlapján található bemutatás szerint pedig „Magyarország egyik legszebb szállodai szabadtéri élményfürdője, részben fedett, részben nyitott vízfelülettel, kényeztető masszázs- és pezsgőágyakkal, pezsgőfürdővel, zuhanyokkal, masszázsfúvókákkal, a hozzá tartozó kellemes, mediterrán jellegű környezettel és napozókerttel igazi kikapcsolódást ígér”. A fedett uszodában szauna, sóbarlang, gőzfürdő és tepidárium szolgálja a vendég kényelmét, de salakos teniszpályája is van a hotelnek. A konyhája sem lehet rossz a szállodának, a medence melletti bár étlapján mediterrán jellegű fogások és koktélspecialitások találhatók. Nem csoda, hogy több díjat is kapott a luxushotel: például elnyerte a TripAdvisor Traveller’s Choice 2015 díjat, s a Magyar Turizmus Zrt. is az év szállodája címet adta a hotelnek.

Természetesen a gyógyhotelt is megkérdeztük, miért pont az ő szállodájukra esett az NMHH választása, de nem akartak nyilatkozni. Csak annyit közölt lapunkkal Müller-Pápai Zsuzsanna vezérigazgató, hogy „nem új keletű a dolog”. Ez valóban így van. Hiszen az első szerződést még 2000 márciusában kötötte az NMHH elődje, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) a hotellel, de akkor még 35 millió forintba került egy év. Ezt a szerződést gyakran módosították, hiszen például 2014-ben már 42,6 millió forintba került a dolgozók üdültetése. Azóta még drágább lett, mivel a 2017–2020-as időszakra megkötött 197 millió forintos szerződés egy évre lebontva 65,6 millió forintot jelent. Érdekes, hogy éppen 2000. március 1-jétől lett fideszes elnöke az ORTT-nek Körmendy-Ékes Judit személyében, aki korábban a párt szóvivője is volt. A korábbi bányászgyógyüdülőt 2002-re újították fel, részben több száz millió forint vissza nem térítendő állami támogatás segítségével. Átadóján maga Orbán Viktor miniszterelnök mondott beszédet, dicsérve a magyar kivitelezőket és tulajdonost. A Hotel Carbona tulajdonosa pedig az ingatlanbefektető-ügyvéd Bálintfy Gábor, aki tízmilliárd forint körüli vagyonával a leggazdagabb magyarok közé tartozik a Napi Gazdaság toplistája szerint, illetve a már megszűnt Parlament TV is az övé volt. A hotel felügyelőbizottságában pedig Csóti György volt MDF-es és fideszes országgyűlési képviselő, korábbi zágrábi nagykövet is tag.

Persze az NMHH-nak bőven van miből luxushotelben üdültetni a dolgozóit, hiszen például 2017-ben 35,3 milliárd forintos költségvetésből gazdálkodik. Szintén a médiahatóság üvegzsebszerződései között lelhető fel, hogy 64,9 millió forintért szerződtek le a Cyberlink Kft.-vel a nyomtatók karbantartására, s a Develor Tanácsadó Zrt. is 10,8 millió forintért tart fejlesztő tréningeket az NMHH munkatársainak. Hogy a pénz nem igazán számít az NMHH-nál, azt az is bizonyítja, hogy csak az idén hetven olyan szerződést kötöttek, amely meghaladja az 5 millió forintot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.