Elfogadhatatlan IMF-diktátumok

Nemcsak a Fidesz-, de az MSZP-szimpatizánsok is elfogadhatatlannak tartják a Nemzetközi Valutaalap (IMF) megszellőztetett feltételeit.

WA
2012. 09. 15. 4:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A felmérés szerint Orbán Viktor hétfői parlamenti beszéde is jelképesen egységbe kovácsolta a magyarokat, hiszen annak legtöbb elemével az ellenzékkel szimpatizálók többsége is egyetértett. A kormányfő beszédének egyik újdonsága volt, hogy az IMF-megállapodás szükségességének okaként nem a hazai gondokat, hanem az európai válságot tüntette fel. A kutatás szerint ezzel a Fidesz szimpatizánsainál jelentősen többen, a megkérdezettek 53 százaléka értett egyet.

A beszédet elemezve Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője kiemelte, Orbán egyértelművé tette, kormánya minden lépésének célja a nemzeti mozgástér bővítése. G. Fodor Gábor, a Századvég elemzője hangsúlyozta, Orbán mindezzel új politikai életszabályt ajánlott a válságot rosszul kezelő EU-nak. Kiszelly Zoltán politológus szerint a miniszterelnök bemutatta a kontrasztot kormánya és a 2008-as IMF-megállapodást megkötő Gyurcsány-kabinet között. Filippov Gábor, a Progresszív Intézet elemzője viszont a jobboldali törzsszavazóbázisnak szóló előhangolásnak minősítette a beszédet.

Mozgástér az IMF-tárgyalásokon

A Fidesz képviselőcsoportja ragaszkodik a munkahelyvédelmi akcióterv végrehajtásához, még akkor is, ha esetleg változtatni kell a program forrásán – közölte Rogán Antal, a párt parlamenti frakcióvezetője szerdán, hozzátette: Magyarországnak van mozgástere a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval folytatandó tárgyalásokon. Varga Mihály tárca nélküli minisztert idézve a Bloomberg hírügynökség szerdán azt írta: októberben folytatódhatnak Magyarország hiteltárgyalásai a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval.

Sikersztori IMF-módra: megszorítás és adóemelés

Sajátságos módon sikersztorinak nevezte az IMF 2008–2009-es térségbeli tevékenységét, ami hazánk esetében a nyugdíjak csökkentését, a közszféra béreinek befagyasztását, valamint a gyes és a gyed idejének lerövidítését jelentette. A Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon vezette kormányok ezen diktátumokat gondolkodás nélkül végrehajtották. Ezzel szemben a második Orbán-kormány nem a megszorításokban látja a megoldást, hanem többek között a terhek szétterítésében – olvassa el az mno.hu összeállítását.

Részletek a Magyar Nemzet szombati számában.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.