Elfogadhatatlan IMF-diktátumok

Nemcsak a Fidesz-, de az MSZP-szimpatizánsok is elfogadhatatlannak tartják a Nemzetközi Valutaalap (IMF) megszellőztetett feltételeit.

WA
2012. 09. 15. 4:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A felmérés szerint Orbán Viktor hétfői parlamenti beszéde is jelképesen egységbe kovácsolta a magyarokat, hiszen annak legtöbb elemével az ellenzékkel szimpatizálók többsége is egyetértett. A kormányfő beszédének egyik újdonsága volt, hogy az IMF-megállapodás szükségességének okaként nem a hazai gondokat, hanem az európai válságot tüntette fel. A kutatás szerint ezzel a Fidesz szimpatizánsainál jelentősen többen, a megkérdezettek 53 százaléka értett egyet.

A beszédet elemezve Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet vezetője kiemelte, Orbán egyértelművé tette, kormánya minden lépésének célja a nemzeti mozgástér bővítése. G. Fodor Gábor, a Századvég elemzője hangsúlyozta, Orbán mindezzel új politikai életszabályt ajánlott a válságot rosszul kezelő EU-nak. Kiszelly Zoltán politológus szerint a miniszterelnök bemutatta a kontrasztot kormánya és a 2008-as IMF-megállapodást megkötő Gyurcsány-kabinet között. Filippov Gábor, a Progresszív Intézet elemzője viszont a jobboldali törzsszavazóbázisnak szóló előhangolásnak minősítette a beszédet.

Mozgástér az IMF-tárgyalásokon

A Fidesz képviselőcsoportja ragaszkodik a munkahelyvédelmi akcióterv végrehajtásához, még akkor is, ha esetleg változtatni kell a program forrásán – közölte Rogán Antal, a párt parlamenti frakcióvezetője szerdán, hozzátette: Magyarországnak van mozgástere a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval folytatandó tárgyalásokon. Varga Mihály tárca nélküli minisztert idézve a Bloomberg hírügynökség szerdán azt írta: októberben folytatódhatnak Magyarország hiteltárgyalásai a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) és az Európai Unióval.

Sikersztori IMF-módra: megszorítás és adóemelés

Sajátságos módon sikersztorinak nevezte az IMF 2008–2009-es térségbeli tevékenységét, ami hazánk esetében a nyugdíjak csökkentését, a közszféra béreinek befagyasztását, valamint a gyes és a gyed idejének lerövidítését jelentette. A Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon vezette kormányok ezen diktátumokat gondolkodás nélkül végrehajtották. Ezzel szemben a második Orbán-kormány nem a megszorításokban látja a megoldást, hanem többek között a terhek szétterítésében – olvassa el az mno.hu összeállítását.

Részletek a Magyar Nemzet szombati számában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.