A pánik vezérelheti Bajnait és Gyurcsányt

A Fidesz szerint nagy lehet a pánik a baloldal, "a Gyurcsány–Bajnai-féle szövetség" háza táján, ha már most lejárató kampányba kezdenek.

NT
2012. 11. 09. 11:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A sajtótájékoztatón Kocsis Máté, Józsefváros polgármestere, a parlament rendészeti bizottságának elnöke arról beszélt: a Fidesz által a politikai hecckampány részének tartott kiadvány tele van csúsztatásokkal, a valóságnak nem megfelelő állításokkal, a Terrorelhárítási Központról írtak alapján pedig azt a következtetést vonhatják le az olvasók, hogy a magyar rendvédelmi szervek nem képesek garantálni az emberek biztonságát. Kocsis Máté azt mondta: egy VIII. kerületi lakos juttatta el a fiatal szocialisták újságát, amelyet Bajnai Gordon volt miniszterelnök egyik rendezvényén kapott.

Jogi útra terelhetik az ügyet

A Fidesz szóvivője további példaként említette a kiadványból, hogy abban kormánypárti képviselőt gyanúsítanak azzal, hogy veri a nőket, „holott pontosan Józsa Istvánról, szocialista képviselőtársunkról derült ki, hogy tettleg bántalmazott egy országgyűlési bizottsági munkatársnőt, nevesül megrángatta a haját”. Selmeczi Gabriella hozzátette, a Fidesz jogászai tanulmányozzák az újságot, és ha úgy látják, hogy megállnak a személyiségi jogot sértő állítások, akkor jogi útra terelik az ügyet.

Felsorakoztak a „prominens” személyek

A GyurcsányBajnai-szövetség veszélyeire hívta fel a figyelmet korábban Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője is. Hangsúlyozta: október 23-án újjáalakult a „Gyurcsány–Bajnai-szövetség”, amelyet az emberek 2010-ben leszavaztak. Most azonban visszatért a két volt miniszterelnök, és „rögtön bejelentkeztek a 2010 előtti politikai élet ismert szereplői” is, köztük Kuncze Gábor volt SZDSZ-elnök, és „nyilvánvaló, hogy ha megjelenik ebben a szövetségben az MSZP, akkor ismét láthatjuk Szekeres Imrét, Kiss Pétert, Baja Ferencet, Veres Jánost, és még sorolhatnám” – fogalmazott a frakcióvezető, aki szerint most azok akarnak visszatérni a hatalomba, akik egyszer már csődbe vitték az országot. Mint mondta, ha kormányzati szerephez jutna a „Gyurcsány–Bajnai-szövetség”, a bankok pénzt kapnának, a legalacsonyabb keresetűek bérét pedig csökkentenék, a minimálbér a jelenlegi 93 ezer helyett 66 ezer forint lenne.

Figyelemfelkeltő kampányt indítanak

A Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány pont ezért kampányt is indít: fel akarják hívni a figyelmet a Gyurcsány Ferenc és Bajnai Gordon vezette kormányok negatív döntéseire. Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum (CÖF) szóvivője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján arról beszélt, megdöbbenéssel értesültek arról, hogy az ország gazdasági tönkretételében nemrég szerepet vállaló Bajnai Gordon visszatér a politikai életbe.

Bajnai Gordon az Egymillióan a magyar sajtószabadságért (Milla) október 23-i tüntetésén jelentette be az Együtt 2014 választói mozgalom megalakítását, amely alakulat az ökopárt országgyűlési képviselője, Schiffer András szerint teljesen álbaloldali. A politikus esélyt lát arra, hogy az LMP-t besöpörjék az újonnan alakult kezdeményezés szőnyege alá, azonban ők minden erejükkel azon lesznek, hogy ez ne történhessen meg. Jávor Benedek, a párt frakcióvezetője ugyanakkor nem tudja le ennyivel, véleménye szerint felelőtlenség lenne, ha az LMP nem vizsgálná meg az együttműködés lehetőségét az Együtt 2014 mozgalommal. Bár azt az egyik kereskedelmi csatornának adott interjúja előtt már elismerte: az LMP számára Bajnai Gordon „megjelenése” nem problémamentes.

Ők állnak Bajnai mögött

Október 26-án aztán hivatalossá vált, hogy kik állnak Bajnai Gordon mögött a Haza és Haladás Egyesület megalapításában. Leginkább a 2002 és 2010 közötti szocialista kormányokhoz közeli szereplők vannak a listán – írtuk meg korábban.

Összefogás helyett nyilatkozatháborúba torkollott Bajnai Gordon új szervezete, az Együtt 2014 színre lépése – írta a pénteki Magyar Nemzet. Az MSZP és az LMP is kizárólag programalapon lenne hajlandó egy esetleges együttműködésre, ám a szereplők ideológiai különbségei miatt nem látható, hogy ez a gyakorlatban miként kivitelezhető. Kuncze Gábor viszont csütörtökön bejelentette, a Szabadelvű Polgári Egyesület (SZPE) csatlakozik a kezdeményezéshez.

Gyurcsány és Bajnai nem ismeretlenek a nemzetközi pénzügyi körök előtt – mondta el a Lánchíd Rádiónak Luca Volonte. Az Európa Tanács parlamenti közgyűlésének néppárti frakcióvezetője arról is beszélt, hogy a magyar kormány által használt válságkezelő módszerek meglehetősen jó eredményekre vezettek.

Túl korán jött Bajnai Gordon kezdeményezése, a mozgalom szétszakadhat, mielőtt bármit tenne – így látják az Együtt 2014 sorsát az amerikai üzleti-politikai napilap, a The Wall Street Journal európai kiadása által idézettek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.