A rezidensszövetség elnöke ezt a Napi Gazdaság Az egészség ára című konferenciáján jelentette be szerdán Budapesten. Papp Magor a rezidensszövetségben, illetve előtte a hallgatói önkormányzatban szerzett tapasztalatai alapján azt mondta: mostanra egy olyan orvosközösség jött létre, amely képes arra, hogy megküzdjön a saját sorsáért. Ismét üdvözölte, hogy a kormányzati bejelentések szerint 2013-ra 50 milliárdos többletforrás lesz a bérrendezésekre. Az idei bérrendezés a fiatal orvosoknak 50, a tapasztalt kollégáiknak 25 százalékos emelést jelentett.
„A törékeny ágazati béke” fenntartásához viszont ezt a bérrendezést folytatni kell – mondta Papp Magor. Kiemelte, hogy az egészségügyi életpályamodellnek szükséges velejárója a hálapénz felszámolása, de ezzel egy időben az orvosképzés gyakorlati részét, a szakképzés minőségbiztosítását is rendezni kell.
A rezidensszövetség elnöke kitért arra is, úgy véli, hogy a Magyar Orvosi Kamarát is meg kellene tölteni tartalommal, mivel a szakmában többen úgy vélik, csak fizetik a tagdíjat, de a köztestület munkájának nincs valódi haszna.
Balog Zoltán miniszter november 12-én egy rádióinterjúban azt közölte: több mint 50 milliárd forint pluszforrást szeretnének juttatni az egészségügynek a 2013-as költségvetésben, ennek 90 százalékából az egészségügyi dolgozók bérét emelnék meg.
A Magyar Rezidens Szövetség elnöke szerint a szakorvosjelölteknek szóló ösztöndíjprogram mint áthidaló megoldás „mindenképpen motiváló” tényező a kezdő orvosok itthon tartásában.
A velük készített felmérésre hivatkozva Papp Magor nemrégiben azt mondta: a külföldön dolgozó mintegy 5000 orvos többsége hazacsábítható lenne, ha folytatódna a bérrendezés, és biztosítanák a megfelelő szakmai előmenetelt.