A civil szervezet MTI-hez eljuttatott, Székely Hajnalka elnök által jegyzett közleményében azt írta: a családok rezsiköltségeinek jelentős részét teszi ki a gázért és az áramért havonta kifizetett pénz, ezért számukra – különösen a nagycsaládosok esetében – óriási segítséget jelent az intézkedés.
A NOE hozzátette, a döntés szervesen illeszkedik a kormány családokat segítő intézkedéssorozatába, amelyből kiemelendő a szocialista kormány által lerövidített gyes három évre emelése, az otthonteremtési támogatás visszaállítása és a gyermekek után igénybe vehető adókedvezmény.
A Miniszterelnökséget vezető államtitkár csütörtökön jelentette be, hogy a kormány előző napi döntése értelmében a jövő év január 1-jétől tíz százalékkal csökken a lakossági gáz és villamos energia ára. Lázár János, majd a kormányszóvivő is jelezte, hogy az árcsökkentés 3,8 millió családi otthont érint, mégpedig egyformán, s már csak „apró technikai részletek maradtak nyitva”. A családok megtakarítása éves szinten százezer forint nagyságrendű lehet, mondta, hozzátéve: az intézkedés nyilvánvalóan főképp a kereskedőket – amelyek kivétel nélkül nyugati multinacionális vállalatok – fogja hátrányosan érinteni. Giró-Szász András kormányszóvivő közlése szerint az árcsökkentés érdekében a kormány felkérte a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot a koncepció kidolgozására.
Orbán Viktor miniszterelnök november 30-án beszélt először arról, hogy azon dolgoznak egy szakértői csoporttal, hogy a gázárcsökkenésen túli rezsicsökkenésre is tegyenek javaslatot. A kormányfő és Johannes Teyssen, az E.ON elnök–vezérigazgatója ugyanazon a napon szándéknyilatkozatot írt alá az Országházban az E.ON-csoport magyarországi földgázipari érdekeltségeinek az MVM-re való átruházásáról. Ez a tranzakció illeszkedik a kormányzat rezsicsökkentő lépéseihez. November 29-én a közműszolgáltatásokról tartott vitanapon Rétvári Bence államtitkár kijelentette: a kormány a felmerült fogyasztóvédelmi tapasztalatok alapján további határozott lépéseket tesz annak érdekében, hogy csökkenjenek a magyar családokra háruló – energetikai szolgáltatók erőfölényére visszavezethető – adminisztratív és anyagi terhek.