A párt korábbi frakcióvezetője szerint ezzel nyugtatnák meg a tagság azon részét, amely attól fél, hogy az LMP „beleragadna” egy MSZP-vel közös szövetségbe. Abban bíznak, hogy a balliberális erők az LMP-vel együtt kétharmados többséget szerezhetnek 2014-ben, ám a közös kormányzást már nem tudja elképzelni. Számításaik szerint az LMP ellenzékből segítené „az alkotmányosság és a jogállam helyreállítását”.
Jávor szerint ehhez az első lépés, hogy haladéktalanul tárgyalásokat kezdjenek a Bajnai Gordon nevével fémjelzett Együtt 2014-gyel egy alkotmányos és közpolitikai minimumról, amely választási együttműködésig vezethet. Jávor leszögezte, ez elsősorban választókerületi szinten működhetne. Javaslatuk tehát érdemben változtatná az LMP novemberben elfogadott stratégiáját, ami szerintük elvágta az Együtt 2014 mozgalommal való együttműködést. A párt hétvégi kongresszusának előzetes napirendjén egyébként nem szerepel, hogy ismét tárgyalnának a stratégiáról.
Schifferék más irányba mennek
Közben a párt országos választmánya azzal bízta meg az egyik választmányi tagot és a párt egyik országgyűlési képviselőjét, hogy készítsen előterjesztést arról, melyek azok a mérsékelt konzervatív közösségek, amelyekkel a pártnak célszerű lenne felvennie a kapcsolatot az alkotmányosság helyreállítása érdekében – tudta meg a Népszabadság. Az eredeti előterjesztést Schiffer András jegyezte, és „puhatolódzó megbeszélésekre” szól. Schiffer András azt is nyilatkozta korábban: ökopolitikai globalizációkritikus pártnak tartja a Lehet Más a Politikát, és biztosan nem szeretne egy jobbközép beállítottságú LMP-t.
Részletek a szerdai Magyar Nemzetben.