Nem sok esélyt lát Szanyi arra, hogy Bajnai Gordon az MSZP miniszterelnök-jelöltjévé váljon. Ezt írta az újlipótvárosi képviselő abban a hozzászólásában, melyet saját blogján tett közzé fórumozókkal vitázva. Szanyi megjegyezte: „Bajnaival az a gond, hogy nem fogsz tudni szavazni rá. A Fidesz és az MSZP jelöltje közül kell választanod. A 2014-es választásokat kevésbé a politikák minősége, sokkal inkább a szervezettség fogja eldönteni. Ahhoz, hogy Bajnaira tudj szavazni, ahhoz pedig Bajnainak az MSZP miniszterelnök-jelöltjévé kell válnia.”
Ismert ugyanakkor: Bajnai a távirati irodának adott interjújában azt mondta, hogy az Együtt 2014 hamarosan párttá válik. A korábbi kormányfő tavaly október 23-án, a Szabad sajtó útján tartott Milla-demonstráción még arról beszélt, hogy „az ország újraegyesítéséhez nincs szükség új, a többiekkel versengő pártra”. Úgy definiálta az akkor bejelentett Együtt 2014 választói mozgalmat, hogy „nem új pártot alapítunk tehát, hanem összefogást, ahová szövetségbe hívunk mindenkit, akikkel a céljaink összekötnek”.
Gyurcsány esetében is
Szanyi a korábbi miniszterelnök országjárására is kitért: „Ami Bajnait illeti, nos, mindaddig, amíg a többség nem látja meg benne a megoldást, addig csak annyi fog történni, hogy telt házas fórumok sokasága, szavazat meg nuku. Én ezt megéltem Gyurcsány esetében is: négyszáz fős, forró hangulatú, lelkes-tapsos fórum a kisvárosban, majd 4 (négy!) szavazat az urnákban.”
Lakossági fórumain Bajnai egyébként az „új, megosztottságot meghaladó politikai kultúra” létrehozásáért kampányol, amelyhez szerinte minél szélesebb összefogásra van szükség. Szanyi pedig az MNO-nak adott interjújában arról beszélt, hogy a szocialista párt civil ágon szeretné építeni a szövetségi rendszerét, „mivel ott ki lehet kerülni a kicsinyes vitákat, ami a koalíciós kapcsolatokra jellemző. [ ] A civil szervezetek világa viszont nem akar parlamenti, államtitkári, miniszteri helyeket, hanem csak annyit, hogy a szakmai érveik, törekvéseik érvényesüljenek a kormányzásban. Elsősorban velük, másodsorban pártokkal szeretnénk együttműködni.”
Bajnai ugyanakkor korábban arra is utalt, hogy az MSZP által javasolt, a „demokratikus ellenzék” részvételével zajló szakpolitikai egyeztetések valójában koalíciós tárgyalások, erre pedig sem a jelenlegi időpont, sem a forma és résztvevői kör nem megfelelő.