„Magyarország a foglalkoztatás területén 2012-ben jobban teljesített, mint korábban, 100 ezerrel többen dolgoztunk, mint a kormányváltás idején, és 64 ezerrel többen, mint 2011-ben” – fogalmazott. Hozzátette: a 15 és 64 év közötti korosztályban a 64 ezer pluszfoglalkoztatottból 42 ezer volt a női foglalkoztatottak bővülése és 22 ezer a férfiaké. A magyar kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a foglalkoztatottságot tovább növelje, nem változott az a kormányzati cél, hogy az évtized végére egymillió új munkahely jöjjön létre Magyarországon – hangoztatta a miniszteri biztos.
Bár a nők lassan betörnek a felső vezetői körökbe, a vezérigazgatói székig nem jutnak el. Olvassa el az MNO írását a témában.
A politikában kevésbé szerepelnek jól a nők hazánkban, Magyarország az utolsó előtti, 26. helyen áll a nők parlamenti arányát tekintve az Európai Unióban, jelentősen lemaradva a környező országoktól is.
Szalai Piroska szavai szerint a kormányzat tavaly két nagy intézkedést hajtott végre, amelyek a munkahelyteremtés fokozását szolgálják, egyik az új Munka törvénykönyvének megalkotása, a másik pedig a munkahelyvédelmi akcióterv.
A munkahelyvédelmi akciótervben az összes, foglalkoztatási szempontból kockázatos csoport munkaadói jelentős járulékkedvezményben részesülnek – mondta. Ezek a csoportok a 25 év alattiak, az 55 év fölöttiek, valamint az alacsony iskolázottságúak, az ő esetükben a munkáltatók a járulékok felét megtarthatják. Hozzátette: a negyedik kedvezményezett csoport a kisgyermeket nevelő nőké. Jelenleg a hat éven aluli gyermeket nevelő nők közül csak minden harmadik tud megmaradni a munkaerőpiacon.
Azért, hogy közülük minél többen meg tudják őrizni állásukat, a munkahelyvédelmi akcióterv keretében addig, amíg a gyerek kicsi, három éven át az állam kedvezményeket ad a munkáltatónak. Két éven keresztül elengedi a teljes járulékot, a harmadikban pedig a járulék 50 százalékát kell fizetni a munkaadónak – hívta fel a figyelmet a miniszteri biztos.