Most szintén az alaptörvény negyedik módosítása elleni tiltakozásul gyűlhetnek össze demonstrálók a pártszékháznál, ám az időpontválasztás is üzenetértékű: huszonöt évvel ezelőtt, 1988. március 30-án alapították a Fideszt.
A tüntetést a Facebookon szervezik, a mozgósításban részt vesznek azok a diákmozgalmak is, amelyek az amerikai radikális baloldali Saul Alinsky lenini módszereket idéző technikáit alkalmazzák a kormánnyal szembeni fellépésük során. A civil szervezetek módszereivel az amerikai demokrata körökkel jó kapcsolatot ápoló Bajnai Gordon vezette Együtt 2014 is egyetért. Az állammal szembeni, törvénytelen eszközöktől sem visszariadó fellépés Alinsky-féle 12-es szabálya nem más, mint hatalomtechnikai közhelyek gyűjteménye.
A hallgatói, kormányellenes mozgalmak aktivistái azonban nem csak az utcai politizálás során találkozhatnak erősen manipulatív és némileg leegyszerűsített gondolatrendszerekkel. Az ELTE Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének oktatói stábja balliberális pártok által képviselt politikai dogmákat közvetít ellentmondást nem tűrő módon a nyílt és őszinte vitákat igénylő fiataloknak. A szervezet György Péter médiakritikus vezetésével egy olyan hálózat központja, amelyben – a liberális médiumokon és a radikális civil mozgalmakon kívül – alapítóként Soros György is megjelenik.
Ismert, március 7-én tüntetők hatoltak be a Fidesz-székház udvarára az alaptörvény negyedik módosítása ellen tiltakozva. Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója Bajnai Gordon volt miniszterelnököt nevezte meg a blokád felelőseként. A támadás utáni napon párttá alakult Együtt 2014 erre reagálva akkor tagadta, hogy Bajnainak köze volna a történtekhez. Később kiderült: a magukat spontán demonstrálóknak és civileknek nevező résztvevők jó része a Bajnai-féle választási szövetséget támogató mozgalmak – köztük a Milla vagy a Hallgatói Hálózat – tagjai közül kerültek ki.
Selmeczi Gabriella Fidesz-szóvivő március 13-án közölte, hogy feljelentést tesznek ismeretlen tettes ellen, mert „a tüntetők megtámadták a kormánypárt székházát, erőszakosan behatoltak az épületbe, betörték az ajtót, az üveget, felmásztak az erkélyre, megrémítve az ott dolgozókat. A szóvivő kirívónak nevezte a történteket, mint fogalmazott, a demokratikus intézményrendszert támadták meg.
A teljes cikket a Magyar Nemzet szerdán utcára kerülő számában olvashatják.