A tárcavezető a műsorban megismételte azon korábbi vállalását, miszerint személyesen garantálja, hogy a jogerősen elítélt férfi Írországban folytathatja büntetését, amennyiben annak letöltését Magyarországon kezdi meg. Navracsics Tibor közölte, utóbbihoz az áldozatok szülei is ragaszkodtak, az ír igazságügy miniszter neki írt leveléből pedig arra lehet következtetni, hogy az elítélt hazájában befejezi büntetésének letöltését. Hozzátette: az ír és a nemzetközi közvélemény alapján nem számít arra, hogy Tobin hazájában államfői kegyelemmel korábban szabaduljon. Az ír igazságügy minisztérium szerda délután felvette a kapcsolatot a magyar kormánnyal és a kiadatás technikai részletei után érdeklődött, feltehetően azért, hogy minden akadály elháruljon Tobin Magyarországra érkezése elől – fejtette ki, hozzáfűzve: ennek időpontja kizárólag az elítélten múlik.
Navracsics Tibor szólt arról is, Magyarország az elmúlt tizenhárom évben soha nem hagyta levenni a napirendről ezt az ügyet, a kormány az elmúlt hetekben pedig még erősebb politikai nyomást gyakorolt az ír kormányra, amely valószínűleg emiatt belátta: erkölcsileg védhetetlen helyzetbe kerültek, és rá kell bírniuk Tobint arra, hogy működjön együtt a magyar hatóságokkal. A miniszter aláhúzta, a magyarországi büntetés-végrehajtásnak, „ha nem is luxuskörülmények”, de fokozott biztonsági intézkedések mellett kell fogadnia Tobint. Szerinte ugyanis a bűncselekmény típusa, illetve „Tobin eddigi magatartása olyan indulatokat gerjeszthet”, amelyek ezt indokolják. Tájékoztatása alapján az ír gázoló már magyarországi börtönbüntetésének megkezdése előtt beadhatja a kiadatására vonatkozó kérelmet, amelyet „viszonylag hamar”, akár egy-két nap után is kedvezően elbírálhatnak.
Francis Ciarán Tobin 2000-ben Leányfalun gázolt halálra két gyereket. A magyar bíróság 2002-ben a távollétében három év fogházra ítélte, de Írország nem volt hajlandó kiadni. Az ügyről részletesen itt olvashat.
Navracsics Tibor március 21-én arról beszélt, az igazságügyi minisztérium keresi a lehetőségeket arra, hogy új helyzet elé állítsa az ír igazságszolgáltatást. Emellett – véleménye szerint – az Európai Bizottságnak is lennének eszközei az ügyben. A miniszter akkor kifejtette: a bizottság március 20-ai állításával szemben – amely szerint a Tobin-ügyet lezártnak tekinti, mivel nincs több eszköze ebben a kérdésben – van eszköze a testületnek, hiszen az Európai Bizottság meghirdette: az európai integráció egyik célja az, hogy az igazságügyi térség nagyobb biztonságot nyújtson az európai uniós polgároknak.