2008-ban legalább két alkalommal találkozott egymással a Nemzetbiztonsági Hivatalt vezető Laborc Sándor és a jelenleg előzetes letartóztatásban ülő Portik Tamás. A megbeszélésekről készült hangfelvételek anonimizált leiratainak titkosságát hétfőn oldotta fel az Alkotmányvédelmi Hivatal a belügyminiszter utasítására.
Az első találkozón, 2008. június 23-án Laborc Sándor az egyik munkatársával várta Portikot és az ismerősét egy budai étteremben, a Vadrózsában. Miután hosszabban beszélgettek az étterem remek adottságairól, és ételt is választottak, Laborc Sándor – akit G betűvel jelölnek a dokumentumban – azt mondta, nem tudja, mit várjon a beszélgetéstől, de tisztázta, hogy a bal- és a jobboldalról szóló információkra is kíváncsi. A dokumentumot először az Origo kezdte ismertetni, s időközben felkerült a Nemzetbiztonsági Bizottság honlapjára is, amit itt olvashat el.
Portik elmondta: „Ugye, a referenciámhoz kapcsolódik az, hogy nem is volt belőle nekik soha semmi problémájuk, hogy bizonyos embereknek én vittem személyesen a pénzt. MSZP-seknek, és ezt sose tudta meg senki.” Portik kijelentette, hogy „Én jól elvagyok a baloldalon továbbra is, és mindent el fogok követni, már jogi kereteken belül, hogy ez 2010-ben is így maradjon”. Az olajos bűncselekményekből évekkel azelőtt hatalmas vagyont szerző férfi ezután felsorolja Laborcnak, hogy az internetoldalaival is tud segíteni, az érdekeltségébe tartozó oldalakat a baloldal szolgálatába állítja. Portik egy olyan oldalra hivatkozik, amelynek 2 millió regisztrált tagja van.
A Portik–Laborc-találkozók leiratából egyértelműen kiderül, hogy az MSZP segítéséről volt szó – jelentette ki a Lánchíd Rádióban Gálszécsy András volt titokminiszter.
Ismert, a jegyzőkönyvekből elsőként az mno.hu közölt részleteket hétfőn. Ezekből kiderült, hogy Portik Tamás kijelentette: „Nekünk az lenne a dolgunk, hogy erősítsük a miniszterelnök urat vagy magában legalább az MSZP-t”.
Azt nem lehet tudni, hogy a két személyes találkozót követően pontosan mi történt, mindenesetre Laborc Sándor egy olyan telefonszámot biztosított az egykori olajbűnözőnek, amelyen bármikor közvetlenül tudott nála jelentkezni.
A találkozón szóba kerül a rendőrök jobboldalisága is, amire Laborc, azaz „G” büszkén meséli, hogy neki olyan minisztere van, (2008 júniusában a titkosszolgálatokat Szilvásy György irányította) aki „meg meri mondani, hogy uraim, nincsenek tabu témák. Erre Portik a következőket reagálja: szóval, hogy ugye 98-ban volt egy ilyen, ezt nem lehetne, esetleg majd négyszemközt?! Van egy-két dolog, ami (nem kivehető) és elnézést az uraktól. Laborc válasza: Persze, minden további nélkül.
Portik eldicsekedett a megbeszélésen azzal, hogy erős baráti köre és internetoldalai vannak, „2 millió regisztrált taggal, ami talán választások körül nem jön rosszul”. Ebből azt a következtetést vonja le, hogy a 4-500 ezres látogatottságú weboldalival 2-3 millió emberrel tudna kapcsolatot tartani.
A második találkozó jegyzőkönyvéből kiderül, hogy a Laborcot kísérő titkosszolgálati szakember (X) javasolta a Menzát a találkozó helyszínéül, amelyre 2008. június 26-án került sor. Portik kapcsolata, aki a Pestisrácok.hu szerint egy MSZP-közeli vállalkozó lehet (I) úgy jellemezte Portikot, hogy baloldali bűnöző, véresszájú, meggyőződéses, aki „lényegesen többet tud mozgatni, mint mi”. Laborc (G) pedig azt mondta, hogy „az a jó ebben, hogy ha egymásra találunk, akkor ez, ebből elég komoly dolgot lehet csinálni”.
„Nem tudom, figyelnek-e, jobbra cselezek” – mondta Portik, miután megérkezett, erre nagy nevetés támadt a jegyzőkönyv szerint. Laborc kísérője előtte úgy írta le Portik mozgását, hogy körbe-körbe megy, majd úgy reagált az érkező szavaira, hogy „igen, ez a kör is azért volt, hogy onnan balra vissza lehessen nézni”. Egy amerikai magyarról is beszélnek, akiről Portik azt mondja: „csak piros ruhában jár, MSZP volt a jele az óvodában is a gyereknek”.
Ezt követően tértek a beszélgetés tulajdonképpeni tárgyára. Laborc azt mondta: „azt kellene kialakítani, hogy mi az a felület, ahol a mi információinkat ki tudná egészíteni. Tehát bennünket alapvetően az érdekel, az a felület, ahol a politikusok, bírók, ügyészek valamilyen módon befolyásolva vannak.” Esetleg rendőrök – tette hozzá Portik. Laborc társa hozzátette, hogy bármi...
Laborc úgy folytatta, hogy „a múltkori azért volt jó, mert egy csomó mindent, valahogy összeraktuk a különböző puzzle-kat. de én úgy gondolom, hogy bizonyos dolgokat azért, akkor tudunk továbblépni, hogyha mi is mondunk, tehát nem hallgatunk.” A szándék az egyértelmű a mi részünkről is – tette hozzá. Portik pedig a múltkori beszélgetésre utalva úgy reagált, hogy azért mondta, hogy bármit megcsinálnak.
„Tehát mi a rendőri felület felé semmit. ... Tehát ezt most én szeretném még egyszer aláhúzni, tehát mi nem abban vagyunk érdekeltek, hogy eltegyük és akkor fél év múlva, vagy két év múlva elővesszük és akkor bevédjük a fenekünket. Nem erről szól a történet. Ha valamit elkezdünk, akkor végig fogjuk csinálni. Azt is meg fogjuk mondani, mi az, amibe nem tudunk belenyúlni. De még egyszer mondom, nincsenek tabuk. Tehát én ráerősítettem a közös ismerősünkön keresztül, felé, azt mondta, semmiféle dolog nincs. Alapvetően ugye nem az a cél, de nincsenek tabuk. Na abból a szempontból érdekes lehet, hogy lehet egy-két, meg kell emelni egy-két embert adott esetben akár a rendőröknél, akár máshol. De itt nincs, nincs pardon, tehát” – fogalmazott Laborc.
„Én mindenben, amit önök mondanak, én bármit 150 százalékig elhatároztam, régóta ez a lelkemben meg a szívem... Nem hiszem, hogy tudnak olyat kérni, amit ne tennék meg” – reagált Portik. Hozzátette később: „Elmondom, hogy mit tudunk mindig, és akkor ön úgyis felülvizsgál, hogy nekem inkább.” Laborc később azt mondta: „Tehát én ebben mindenféleképpen egy ilyen interaktív kapcsolatot szeretnék kezdeményezni, ami ahhoz kell, hogy minél hosszabb távon tudjunk együttműködni.”
Ezt követően abban is megállapodtak, hogy a hívás után 12 órával találkoznak, még az éttermet is megbeszélték. Ezt követően hosszan beszélgettek a rendőrségi ügyekről és Svájcról, meg a foci-Eb-ről. Portik kísérője búcsúzott el először, Laborc úgy búcsúzott tőle, hogy „dumcsizzunk. Rendben?” „Egyébként is, szerintem nem is értek egyet a jobboldallal. Sem a szívem, sem a lelkem nem húz oda, mindig is a baloldalnak dolgoztam. Ma is, semmi bajom nem volt velük – olaj, cigaretta, minden volt, mindig korrekt volt a...” – mondta később Portik.
Laborc mondta, hogy túl sok idő nincs, mire Portik úgy válaszolt, hogy „tudom, hát azért jöttem, és megpróbálok mindent elkövetni, én már a 2010-es választáson, hogy mondjam, amikor győzni fog az MSZP, jót mondtam? De ha mit tudom én, miért nem, akkor szerintem az első dolog az lesz, hogy engem el akarnak vinni, akkor biztos.” Lehet, hogy engem is elvisznek akkor – mondta erre reagálva Laborc.
Később újra szóba kerültek a rendőrségi ügyek amelyekkel kapcsolatban Laborc azt mondta, hogy kupi van itt és hogy „az a baj, hogy nincs egy madam, aki rendet tartana”. „Mondom, én én mindent megtettem, hogy én segítsek a madamon, de hát, de itt akkor ez életveszélyes, én nem is tudom, mi lesz, ha jönnek a Fideszék, amikor valós, mert erre várnak. S akkor... kiderül majd, hogy valójában a miniszterelnök, nem is merek neveket kimondani. De akárki jön, aki megrendel, valamit, mert hogy ezek veszélyesek, most mondom, ki, ez olyan biztos, mint hogy itt ülök, ebben olyan biztos.”
„Hát azért én úgy gondolom, hogy még mielőtt bármi lenne itt, helyre kell rakni a dolgokat” – reagált Laborc, majd hozzátette, hogy ezt már hármasban kellene megbeszéljék valakivel. „Mi az, ami még szerintem önt érdekli? Média, önkormányzat, bíró, ügyvéd, ügyész?” – kérdezte Portik. Laborc válasza pedig az volt, hogy „ez így”.
Végül abban állapodnak meg, hogy Portik vinni fog valamilyen CD-ket. Telefonál, majd a Lágymányosi teniszpályáknál találkoznak, egy büfé közelében. Portik kikötése az, hogy semmiképpen se legyen ott kamera fölöttük. A volt Energol-vezér ezt követően távozik, Laborcék pedig arról beszélnek, hogy ezekre az információkra külön csoport kell. „Ömlik belőle” – állapítja meg Laborc, majd fizetnek és elmennek.