Horváth István, aki egyben Szekszárd Fidesz–KDNP-s polgármestere is, a város piacterén felállított standnál tartott sajtótájékoztatón azt mondta: bíznak abban, hogy a tízhetes aláírásgyűjtő akció végére lesz a társadalomnak kellő ereje a multikkal szemben, és ezt a bíróságok is figyelembe fogják venni. Potápi Árpád János, a párt dombóvári választókerületi elnöke, Bonyhád Fidesz–KDNP-s polgármestere az aláírásgyűjtésről azt mondta: a kitűzött cél eddig időarányosan teljesült. Az íveket alá lehet írni közterületen, Tolna megye minden városában és a nagyobb községekben standokat állítottak fel – közölte. Hozzátette: nem ez az igazi színtere az aláírásgyűjtésnek, az aktivisták – nem zaklatva az ott élőket – lakásokon is felkeresik a megyeieket.
„Aki egy kicsit is normálisan gondolkozik, bármilyen pártszimpatizáns, annak az, amit megfogalmaztunk, érthető és elfogadható” – mondta a fideszes politikus.
A Tolna megyei választókerületi elnökök emlékeztettek arra: a Fidesz három hete indította el az aláírás-gyűjtési akciót az áram, a földgáz és a távhő árának tízszázalékos csökkentésének megvédése érdekében. Hirt Ferenc, a Fidesz tamási választókerületi elnöke azt hangoztatta: a multicégek nemcsak Magyarországon fogják megtámadni a rezsicsökkentést, hanem az Európai Unióban is. Nem mindegy, hogy a kormány akár hárommillió aláírással tudja alátámasztani azt a vele szembeni elvárást, hogy menjen tovább ezen az úton – fűzte hozzá.
Selmeczi Gabriella, a Fidesz szóvivője múlt csütörtökön azt közölte, hogy két hét alatt országszerte összesen 310 ezer aláírást gyűjtöttek a Fidesz aktivistái a rezsicsökkentés megvédése érdekében. Kérdésre válaszolva azt mondta, az aláírásgyűjtés addig folytatódik, amíg van olyan magyar ember, aki szeretné támogatni az akciót.
A Magyar Nemzet március végén arról cikkezett, hogy újabb szolgáltatási körre terjesztheti ki a hatósági árak rendszerét a kormány. A tervek szerint a jövőben nemcsak a már beharangozott csatornadíjért, vagyis a szennyvízelvezetésért, hanem annak elszállításáért is kevesebbet kell majd fizetni. Az Országgyűlés várhatóan április végéig elfogadja az erről szóló törvényjavaslatot. Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető március 19-én arról beszélt, hogy tízszázalékosnál nagyobb díjcsökkentés is elképzelhető, de ennek lehetőségét még vizsgálják.
Orbán Viktor miniszterelnök március 11-én a parlamentben botrányosnak minősítette a gázszolgáltatók és az energiahivatal vitájában hozott bírósági döntést, amelynek jogerőre emelkedése esetén egy családnak átlagosan 4400 forintot kellett volna visszafizetnie. Néhány nappal később azonban az Országgyűlés átalakította és rendeletalkotási joggal ruházta fel az energiahivatalt; az elfogadott változtatással bíróságon már nem lehet megtámadni az energiahivatal rezsicsökkentést érintő döntéseit.