A most megindult gazdasági növekedés azt mutatja, hogy a magyar kormány prognózisa, valamint az Országgyűlés által elfogadott számok valós elképzelésen alapulnak – mondta Giró-Szász a Hír Televízióban, utalva arra, hogy a GDP nőtt az első negyedévben, és közgazdasági értelemben vége a recessziónak. Hangsúlyozta: nemcsak arról van szó, hogy az elemzői várakozásokat felülmúlják ezek az adatok, hanem az európai tendenciát is felülmúlják.
Giró-Szász rámutatott: politikatörténeti pillanatot írunk, amikor az Orbán-kormányt folyamatosan kritizáló baloldal a kabinet által mindig is favorizált lépést üdvözöl. A szóvivő ezzel Gyurcsány Ferencre utalt, s hozzátette: be kell látnia a baloldali közgazdászoknak: valótlan azt állítani, hogy a kamatcsökkentő politika a jegybank részéről veszélyt jelent a magyar gazdaságra.
Az államadósság szintjéről és arról, hogy egyes politikai erők azt 80 százaléknak állítják be, elmondta, egy ország folyamatosan, meghatározott adósságot törleszt. Ennek különböző ütemei vannak – tette hozzá Giró-Szász. Felhívta rá a figyelmet, a magyar kormány abban a helyzetben van, hogy a gazdaságpolitikai lépéseknek köszönhetően esett a CDS-felár (a magyar államadósság-törlesztési kockázat biztosítási tranzakcióinak árazása), a kötvények kelendőek voltak. „4-5-6 szoros túljegyzéseket realizált a kormány, tartalékot növelt”.
A Brüsszelben megfogalmazott kritikákról szólva azt mondta: „az adataink, így a folyó fizetési mérleg, az export és az import mutatóit tekintve is az élen állunk, Magyarország az Európai Unió 27 tagállama közül az 5. jelenleg”. A csaknem 93 milliárd forintos zárolás kapcsán emlékeztetett, az unió azt mondta 2013-ra nézve, hogy a hiány 3 százalékos lesz, 2014-re pedig már e fölött, 3,3 százalékos hiányt prognosztizáltak. „Magyarországgal, aki 2011-ben 3 százalék alatti, 2012-ben 2 százalék alatti hiányt produkált, nem türelmesek a többi, hazánknál rosszabbul teljesítő országokhoz képest.” Kérdésre válaszolva a P8 műsorában a kormányszóvivő azt mondta, a kabinet már a megalakulása után leszögezte, hogy az államháztartás fenntartásában gyökeres változást hajt végre az előző kormányokhoz képest, behozva a piaci szektort az állam fenntartásába az emberek és maga az állam mellett.
Giró-Szász a kormány háromkörös javaslatáról szólva hangsúlyozta, Varga Mihály igazgatási zárolást kért a tárcáktól, nem különböző, az embereket vagy szolgáltatásokat érintő kifizetések korlátozását. „Az államigazgatás megtakarításairól, a bürokrácia leépítéséről, racionalizációról van szó” – fogalmazott. A második lépése ennek az a kiadáscsökkentés, ami az egyszerű beruházásokat érinti, a harmadik lépés pedig – ha ez nem lenne elegendő –, hogy az unió mondja meg, mennyi hiányzik ahhoz, hogy kikerüljünk a túlzottdeficit-eljárás alól – ekkor a kormány, ha szükséges, megemeli a bank- és az energiaszektor adóit.
Annak kapcsán, hogy csúsztatásokkal és tárgyi tévedésekkel van tele a jogállamiság magyarországi helyzetével foglalkozó – Rui Tavares portugál zöldpárti politikus neve alatt futó – brüsszeli jelentéstervezet, leszögezte: a jelentés egy ismerethiányból fakadó félreértelmezés. A kormányszóvivő szavai szerint a dokumentum mindent visszaállítana a 2010 előtti helyzetbe. Ezzel a választópolgárok akaratát hagyja figyelmen kívül, beavatkozva a jogállamba és a népszuverenitásba – vélekedett. „Tömbökről beszélünk: a balliberális oldal többségben van, és pártalapon döntenek Brüsszelben” – tette hozzá.