A közlemény szerint az ezer ember megkérdezésén alapuló, a felnőtt lakosságot életkor, nem, iskolai végzettség és lakóhely szerint reprezentáló kutatás adatai alapján nem változott a pártok támogatottsága a teljes népesség körében. Így júliusban az előző hónaphoz hasonlóan 26 százalékos a Fidesz–KDNP támogatottsága, az MSZP tábora pedig a júniusi 13 százalék után júliusban 11 százalékra olvadt.
A július 10. és 17. között végzett közvélemény-kutatás eredményei szerint a pártválasztóknál a Fidesz–KDNP népszerűsége szintén változatlan, júniusban és júliusban egyaránt 48 százalék, az MSZP támogatottsága viszont négy százalékponttal csökkent, 20 százalékra.
A Medián legfrissebb kutatása szerint több mint másfél év után ismét 30 százalékra emelkedett a Fidesz támogatottsága a teljes népességen belül, míg a többi párt nem tudta növelni szavazóbázisát a nyári parlamenti idény végére. Orbán Viktor népszerűsége két éve most a legmagasabb.
A tízezer főnél népesebb településeken tartott időközi választások az elmúlt években teljes mértékben visszaigazolták a közvélemény-kutatási eredményeket, és jól jelezték a pártok közötti erőviszonyok változását. Az MNO cikksorozatából kiderült, hogy igenis nagy jelentőségük van ezeknek a megméretéseknek, mivel világosan követni lehet a szavazók preferenciaváltozását.
A többi parlamenti párt támogatottsága is stagnál, a Jobbik táborának aránya a teljes népesség körében júniusról júliusra 7 százalékról 8 százalékra, a pártválasztóknál pedig 13 százalékról 15 százalékra nőtt. Az LMP a teljes népességen belül az előző havi 3 százalék után jelenleg 2 százalékon, a pártválasztók között pedig a júniusi 5 százalékot követően ebben a hónapban 3 százalékon áll.
Az Együtt 2014–PM a teljes népességen belül változatlanul 4 százaléknyi szavazót vonz, míg a pártválasztók körében az elmúlt havi 7 százalék után most 8 százalékon áll. A Demokratikus Koalíció támogatottsága a teljes népességen belül 1 százalékról 2 százalékra, a pártválasztók között pedig 2 százalékról 4 százalékra nőtt.
Az előző hónaphoz képest a bizonytalanok és a pártpreferenciájukat el nem árulók együttes aránya sem változott, júniusban és most is 46 százalék, így a választóknak továbbra is csaknem a fele nem tudja, vagy nem mondja meg pártszimpátiáját – tették hozzá.