A Nézőpont Intézet mandátumbecslése szerint egy most vasárnapi választáson a Fidesz–KDNP 116 mandátumot szerezne. Ez tizenhéttel kevesebb, mint a mandátumok kétharmada. Az MSZP és a Demokratikus Koalíció közösen 49, a Jobbik 15, az Együtt–PM 13, az LMP pedig 6 mandátumhoz jutna a 199 fős parlamentben. Mint ismert az Együtt-PM-nek a választási törvény értelmében 10 százalékot kellene elérniük a mandátumszerzéshez, de a legfrissebb hírek szerint nem pártszövetségként indulnak majd 2014-ben. A frakciózsugorodás így elsősorban a kormánypártokat és a Jobbikot érinti, a baloldal akár növelheti is képviselői számát.
A mandátumbecslés a Nézőpont Intézet 2013. október 7–10. között végzett reprezentatív kutatása alapján a választási részvételüket biztosra ígérő potenciális szavazók pártpreferenciáját veszi figyelembe. Eszerint most vasárnap a leadott voksok 44 százaléka jutott volna a kormánypártoknak, 35 százaléka az MSZP–Együtt–PM–DK tábornak, 14 százaléka pedig a Jobbiknak. Az LMP a Nézőpont Intézet kutatásai alapján továbbra is számíthat a parlamenti bejutásra, hiszen a potenciális szavazók 6 százaléka támogatja a pártot.
A közvélemény-kutatásban az összes megkérdezett ötöde támogatja a baloldali pártokat (13 százalék az MSZP-t, 5 százalék az Együtt–PM Szövetséget, további 2 százalék pedig a DK-t), tizede a Jobbikot, 5 százaléka pedig az LMP-t. Az ellenzéki pártok a választásra jogosultak 7 százalékának bizonytalan, ugyanakkor kormányváltó hangulatban keresgélő táborára építhetik a következő hónapok kampányát. A maguknak pártot nem találók kétharmada ugyanakkor nem szeretne kormányváltást 2014-ben.
A szavazáson az összes megkérdezett 56 százaléka vett volna részt. Az aktív szavazók 41 százaléka szimpatizál a Fidesz–KDNP-vel, 13 százaléka az MSZP-vel, 12 százaléka a radikálisokkal, 7 százaléka az Együtt–PM politikájával, 6 százaléka pedig a Lehet Más a Politikával.
A szeptemberi összesített közvélemény-kutatási eredmények alapján a Fidesz–KDNP a mandátumok 77,89 százalékát szerezné meg egy mostani választáson. Ha teljes lenne a baloldali összefogás és a szavazók is követnék a pártjukat, akkor az ellenzék a parlamenti helyek 22,11 százalékát érné el. Az augusztusi összesített közvélemény-kutatási adatok alapján a Fidesz–KDNP még egy teljes körű ellenzéki összefogás esetében is megszerezné a mandátumok több mint 70 százalékát.