Róna Péter nem olvasta a Magyar Hírlap cikkét, így az MNO-tól értesült Gyurcsány Ferenc javaslatáról, amelyet egyébként nem tart reálisnak. Úgy fogalmazott: ha az ellenzéknek megvan a szándéka az összefogásra, akkor úgyis talál majd egy erre alkalmas jelöltet. A közgazdász megtisztelőnek tartja a „felkérést”, Gyurcsány jóindulatában is biztos, de a helyzet arra a 2009-es időszakra emlékezteti őt, amikor a baloldal sorra dobta be a neveket a kormányfői poszt várományosaként. Kérdésünkre Róna elmondta azt is, nem tudja, hogy miért esett rá a DK-elnök választása. Nincs túl jó véleménnyel a mai ellenzékről, mert szerinte túlságosan a személyekre helyezi a hangsúlyt, nem a tartalomra és a programokra.
Tétényi Évát, Esztergom polgármesterét egy konferencia ebédszünetében értük utol, ő is az MNO-tól értesült először az ötletről, nem tárgyalta meg az exkormányfővel, „nem vagyunk beszélőviszonyban úgymond”. Korábban is felmerült már a neve miniszterelnök-jelöltként, „nem értem, hogy az miért nem volt hír” – tette hozzá. Az elgondolást megtisztelőnek tartja, csak nem érzi aktuálisnak. Tétényi Éva a lista további szereplőit olyan független szakmai tekintélyeknek tartja, akik már letettek valamit az asztalra.
Felcsuti Péter, a Magyar Bankszövetség korábbi elnöke jóízű nevetéssel fogadta a felvetést. Elmondta, hogy nem tartja magát alkalmasnak a szerepre, és az ötletet sem tartja komolynak, ezért bővebben nem is kommentálta a felvetést. Gémesi György nem tőlünk hallott Gyurcsány ötletéről, de kérdésünk végére sem értünk még, amikor nagyon határozottan és udvariasan a közleményét ajánlotta figyelmünkbe. E szerint „Gyurcsány Ferenc kijelentésétől, mely szerint személyemet alkalmasnak találja miniszterelnök-jelöltnek, ezúton elhatárolódom és visszautasítom. [ ] A volt miniszterelnök ez elképzeléséről soha nem egyeztetett velem, személyesen nem találkoztunk” – írta. A Demokratikus Koalíció politikusa, Szabó Zoltán a Facebookon csak annyit fűzött a hírhez: „a Magyar Hírlap sz**keverése az egész”.
Cikkünk publikálásáig Antall Pétert nem sikerült elérnünk, Király Júlia pedig későbbre ígért visszahívást.
A volt miniszterelnök azt mondta: december 10-éig az MSZP-nek, az Együtt–PM-nek és a DK-nak tárgyalást kell kezdenie a közös fellépésről. Szerinte közös listára és közös miniszterelnök-jelöltre van szükség, ennek érdekében pedig akár saját személyéről is tárgyalna.
Hétfő estére azonban lemondott a megegyezésről. „Ha ma kéne fogadnom, akkor inkább arra fogadnék, hogy holnap vagy nem fognak válaszolni, ami egyenlő a puha nemmel, vagy azt mondják hogy nem, ami egy erős nem, de a kettő ugyanaz. Szerintem nyolcvan százalék esélyünk erre van” – fogalmazott.
Hozzátette: „Ha az a történetnek a vége, hogy holnap nem történik semmi, akkor az a nagyon kevés lelkiismeret-furdalás, ami a DK-sokban van, hogy önállóan indulnak – bennem is –, az még sokkal kisebb lesz vagy elmúlik, és hát tesszük a dolgunkat...”