A CÖF-CÖKA szerint a baloldali sajtó nyílt támadást intézett szervezetük és a Békemenet ellen. „Céljuk a tisztességes emberek félrevezetése” – hangsúlyozták. Mint írták: a paksi beruházást a felelős kormány gazdasági döntésének tekintik, de mint kiemelték: „a CÖF a józanul gondolkodó állampolgárokkal együtt külön tudja választani a gazdasági együttműködést az azonos politikai nézetektől”.
Kifejtették továbbá, hogy a szocliberális kormányzat által felvett IMF-hitel gyökeresen különbözik egy beruházási hiteltől. A paksi beruházásra – szemben az IMF ötéves hitelével – az orosz fél 30 éves törlesztési lehetőséget biztosít. A működő beruházás nagy biztonsággal önmaga kitermeli a felvett hitelt és kamatait. Tízezer új munkahelyet jelent, 1 százalékkal emeli a GDP-t és a beruházás 40 százaléka magyar vállalkozók közreműködésével valósul meg – írták.
Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum alapítója, a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) elnöke január 10-én az MTI-nek elmondta, hogy várhatóan március 15-ére egy újabb Békemenetet hirdetnek majd „az összefogás demonstrálására”.
A Magyar Demokrata című hetilap január 22-i vezércikkében Bencsik András már március 29-ét említi a Békemenet időpontjaként. Annak megtartását akként indokolta, hogy fontos támogatni a magyar politika a nagyhatalmak, az Egyesült Államok és Oroszország közötti egyensúlyozó képességét.
Gréczy Zsolt, a Demokratikus Koalíció (DK) szóvivője pénteken Budapesten sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy Orbán Viktor miniszterelnök a „közpénzből támogatott álcivil szervezete” által szervezett Békemenettel akarja menteni a menthetetlent, vagyis hogy a paksi erőműre kötött paktummal „brutális adósságba” verte az országot.