Selmeczi az ellenzéki összefogásról szóló nyilatkozatokra reagálva keddi, budapesti sajtótájékoztatóján úgy fogalmazott, „az elmúlt huszonnégy órában a bukott baloldal egy újabb színjátékát nézhettük végig [ ], már megint gőzerővel megy a sumákolás, mellébeszélés, hazugság hazugság hátán”.
Szavai szerint e hatalmi alkudozás árát újra a magyar emberek, a munkavállalók, a családok fizetnék meg. Ezt azzal indokolta, hogy „a bukott baloldal minden egyes vezető politikusa a jelenlegi családi adórendszer eltörlését akarja”. Helyette adót emelnének, és a mostani 16 százalékos helyett 40 százalékos személyi jövedelemadó bevezetésére készülnek – mondta a Fidesz szóvivője, hozzátéve: ez a fizetések csökkenését jelentené, az így behajtott adóból pedig a bankok terheit mérsékelnék. Közölte, az alacsony adókulcs és a családi adókedvezmény eltörlésével évi 600 milliárd forintot húznának ki a munkavállalók zsebéből.
A jelenlegi kormány mindezzel szemben adót csökkentett, eladósodás nélkül növelte a béreket, köztük a minimálbért, továbbá a pedagógusok, az egészségügyben, a szociális ágazatban és a gyermekvédelem területén dolgozók fizetését – mondta Selmeczi.
A kormánypárt szóvivője úgy fogalmazott, a bukott baloldal politikusainak alkudozása csak arra megy ki, hogy megszerezzék a hatalmat, és a magyar emberek kárára kormányozzanak „ugyanazok, akik Magyarországot egyszer már tönkretették”.
Ismert, hétfőn minden korábbi nyilatkozatukat meghazudtolva az ellenzéki együttműködés kibővítésének, az Együtt–PM és az MSZP közötti megállapodás újratárgyalásának szükségességéről beszélt Bajnai Gordon és Mesterházy Attila. Mindkét párt vezetője a Demokratikus Koalícióval való együttműködési tárgyalások megindítását javasolta. A Magyar Nemzet úgy tudja, a döntés hátterében az áll, hogy míg Bajnai pártjának támogatottsága csökken, addig Gyurcsány Ferenc megítélése egyre jobb az ellenzéki szavazók körében.
Lapinformációk szerint előre megkomponált volt a tárgyalások felújításának bejelentése, ennek ugyanakkor sokan nem örülnek az érintettek közül. A szocialista Horváth Csaba szerint nem írják újra a megállapodást, Szanyi önmérsékletet vár Gyurcsánytól.
Politológusok szerint komoly belső feszültségeket hozhat a felszínre, ha megvalósul a Bajnai Gordon, Mesterházy Attila és Gyurcsány Ferenc által vágyott közös balliberális lista.
Bajnai Gordon pártonkívüliként került be a Gyurcsány Ferenc vezette kormányba, amelynek egyik legbefolyásosabb tagja lett. Előbb fejlesztéspolitikáért felelős kormánybiztosként, később az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium, majd a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium vezetőjeként komoly befolyást gyakorolt az uniós pénzek elköltésére.
2009 áprilisában ő váltotta Gyurcsányt a kormányfői poszton, közben többször is hangsúlyozta, hogy a 2010-es parlamenti választások után visszavonul a politikától. 2012. október 23-án aztán visszatért a belpolitikába egy Milla-rendezvényen.