Az idén januárban életbe lépett változtatások szerint a 60. életévüket betöltött álláskereső nők jogosultsági idejükre való tekintet nélkül léphetnek be ezután a programba, az 55. életévüket betöltött nők esetében pedig legalább 37 év jogosultsági idő szükséges. Az érintetteknek mindkét esetben – közvetlenül a támogatás előtt – legalább 1 hónapja nyilvántartott álláskeresői státusszal kell rendelkezniük.
Az NGM emlékeztet arra, hogy a programban eleinte azok vehettek részt, akik legalább 39 év jogosultsági idővel rendelkeztek, és legalább fél éve álláskeresőként szerepeltek a munkaügyi nyilvántartásban. A belépésre 2013. december 31-ig volt lehetőség.
A programban a támogatás maximum egy évre szól, ez idő alatt 10 hónapig a bruttó bér és járulékok 100 százalékával támogatják a munkaadókat a célcsoport foglalkoztatásában, vagyis további 2 hónap támogatás nélküli foglalkoztatást kell vállalnia a munkaadónak.
A támogatás mértéke a garantált bérminimum 125 százaléka lehet maximálisan, jelenleg ez havi 147 ezer 500 forint. A program teljes költsége mintegy 1,5 milliárd forint, amelyet a Nemzeti Foglalkoztatási Alapból biztosítanak.
Az NGM közleménye szerint a programról eddig több mint 3400 álláskereső és közel 350 munkaadó érdeklődött a munkaügyi kirendeltségeken. A rövid időszak, valamint az ügyfelektől érkező észrevételek miatt módosult a program feltételrendszere, így 2014. április 30-ig vonhatók be az érdeklődők.
Az idén életbe lépett rugalmas feltételek, a maximum 10 hónapig tartó támogatási időszak, valamint a munkahelyvédelmi akció által biztosított adókedvezmény kedvező lehetőséget biztosít az 55 év feletti nők foglalkoztatására, illetve ahhoz, hogy nyugdíjba vonulásukat elősegítse.
Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adóügyi helyettes államtitkára a munkahelyvédelmi akciót ismertető csütörtöki sajtótájékoztatóján arról beszélt, azokat a munkáltatókat célozták meg, amelyek a legnehezebb helyzetben lévő munkavállalói csoportokat foglalkoztatják. Hozzátette, hogy ezen csoportok – 15-24 évesek, 55 év felettiek, valamint a 25-34 év közötti, gyermekvállalás után a munkába visszatérő nők.