Erre is figyelnek az újabb rezsicsökkentésnél

A parlament és a világpiaci folyamatok határozzák meg a közműárak újabb csökkentésének időpontját.

MNO
2014. 01. 27. 10:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikus az M1 adásában kijelentette: ellentétben a Gyurcsány-koalíció korszakával, amikor akkor is emelkedett az ár, amikor a világpiacon csökkent, „mi arra törekszünk, hogy ne legyen profit az árakban ( ), amikor pedig az várható, hogy csökken a beszerzési ár, akkor azt az emberek meg is kapják”.

Rogán szombati, budapesti sajtótájékoztatóján ismertette a harmadik rezsicsökkentés mértékét és ütemezését tartalmazó terveket.

 

A gázért április 1-jétől 6,5, az áramért szeptember 1-jétől 5,7, a távhőért október 1-jétől 3,3 százalékkal kell majd kevesebbet fizetni.

„Van két gondolkodásmód ma Magyarországon. Az egyiket az újjáalakuló-félben lévő Gyurcsány-koalíció képviseli, annak mindenféle politikusával. Ők 2002 és 2010 között azért emelték durván az árakat, ( ) mert profitot akartak előállítani a külföldieknek az árban. Mi pedig úgy gondolkodunk, hogy ez egy nonprofit tevékenység, és ha nincs profit az árban, akkor lehet azt alacsonyan tartani” – fogalmazott.

Hozzátette: a Fidesz előkészíti a nonprofit közműszolgáltatásokról szóló törvényjavaslatot, de az arról szóló döntést „csak a választók erősíthetik meg”. Ismert: a frakcióvezető korábban úgy fogalmazott, ha a Fidesz–KDNP megnyeri a választást, akkor azt követően elfogadja az Országgyűlés az előterjesztést, ha azonban a „Gyurcsány-koalíció” kerül kormányra, visszatér a profitalapú közműszolgáltatás – fogalmazott a frakcióvezető.

Mindenki tudja, hogy szükség van atomerőműre, a vihar csak a választási kampány miatt van – jelentette ki kérdésre válaszolva Rogán Antal. A frakcióvezető a köztévében emlékeztetett: a szocialisták 2009-ben és 2010-ben teljes mellszélességgel támogatták az atomerőmű megújítását és bővítését. Ők is azt mondták: olcsó villamos energiát csak Paks tud előállítani – idézte fel Bajnai Gordon kijelentését, Mesterházy Attila pedig arról beszélt, hogy kell a bővítés és az sok ezer magyar munkahelyet fog teremteni – emlékeztetett Rogán Antal. „Nem mi fordítottunk álláspontot, ők voltak azok, akik 2009-ben benyújtották a határozatot a bővítésről, mi a parlament döntéseit csak végrehajtottuk, és előkészítettük, hogy ténylegesen elindulhasson a beruházás” – hangsúlyozta.

Videofelvétel tanúskodik róla, hogy 2010-ben még nemzeti stratégiai ügynek nevezte a paksi bővítést Bajnai Gordon. Miniszterelnökként még arról beszélt, hogy 2020 és 2022 körül már működhetnének az új blokkok.

A Paks TV-nek nyilatkozva azt mondta: „Most kellett döntenünk arról, hogy egy projekttársaság alakuljon azért, hogy majd tíz-tizenkét év múlva működhessen az az új blokk, blokkok, amelyek Paksot Magyarország meghatározó energiatermelő cégeként megtartják.”

A Fidesz szerint komolytalanná vált a Gyurcsány-koalíció szándéka, nincs egyetlen mondatuk sem, amelyet el lehetne hinni, hiszen jelenleg Paks ügyében is „homlokegyenest mást beszélnek, mint korábban”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.