Csontos Sandra, az IKSZ alelnöke úgy fogalmazott: Karl Marx kommunista eszmék atyja volt, amelyek diktatórikus formában meg is valósultak. A 21. században ezek az eszmék nem vállalhatóak – szögezte le. Kitérve arra, hogy információik szerint a Hallgatói Hálózat is sajtótájékoztatót szervez a témában, hozzátette: felszólítják őket is, hogy Marx személye kapcsán tegyenek különbséget a pártpolitika és a diktatúrák megítélése között, és támogassák a szobor eltávolítását.
Szombaton Rétvári Bence, a KDNP alelnöke nyílt levélben fordult az egyetem vezetéséhez és polgáraihoz a szobor eltávolítása érdekében. A kereszténydemokrata politikus az MTI-hez eljuttatott levélben felidézte, hogy az 1953–1990 között Karl Marx nevét viselő közgazdaság-tudományi egyetem a rendszerváltás után visszakapta eredeti, 1948–1953 között használt nevét, majd 2004. szeptember 1-jétől már Budapesti Corvinus Egyetem néven ismert. Ezzel párhuzamosan az egyetem főépülete mellett található térről a bolgár kommunista vezető, Georgi Dimitrov mellszobra is a megfelelő helyére, a Szoborparkba került, és a Dimitrov tér is már csak a kommunista múlt egy groteszk szeleteként él az emberek emlékezetében – mutatott rá.
Rétvári Bence szerint Karl Marx eszméi, különösen azok utóélete, megágyaztak a XX. század embertelen diktatúráinak és genocídiumainak. A fajgyűlölet és az osztályharcos kommunizmus totális diktatúráinak áldozatait több száz millióra becsülik, a hazánkban évtizedekig kötelező tantárgyként oktatott osztályharcos, szocialista ideológia, a marxizmus–leninizmus pedig a nevetség tárgyává vált. A sajtótájékoztató után a szobornál és az intézmény előtt Marx zsidósággal kapcsolatos „vállalhatatlan nézeteit" tartalmazó táblákat helyeztek el az IKSZ képviselői.