Gyurcsány a Simon-botrányról: Ez egy csúnya ügy

Gyurcsány szerint fontos lenne tudni a Simon Gábor ausztriai számláján talált 240 millió forint eredetét.

MNO
2014. 02. 19. 20:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A DK elnöke szerdán, az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: mivel Simon Gábor vezető politikus volt, nem ért egyet azzal, hogy a kérdés magánügy. Gyurcsány Ferenc hozzátette ugyanakkor: el sem tudja képzelni, mit tudna tenni a szocialista párt a kérdés tisztázása érdekében. Mivel nem kényszeríthetik Simon Gábort a részletek közlésére, szerinte semmi nem vethető a szocialisták szemére.

Ismert, az MSZP először falazott Simonnak, majd több napos menekülés és bujkálás után lemondott párttagságáról és országgyűlési mandátumáról. A szocialisták ezzel lezártnak tekintik az ügyet, ezt támasztja alá Szanyi Tibor nyilatkozata is. De több szocialista potentát a Simon-pénzt és az MSZP-t próbálta meg különválasztani.

A Magyar Nemzet szerdai számában arról számolt be, hogy egy nappal korábban gyanúsítottként hallgatták ki a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) munkatársai Simon Gábort. A lap információi szerint a százmillióit osztrák számlán rejtegető korábbi szocialista politikus kihallgatása csaknem két órán keresztül tartott. Az MSZP volt országgyűlési képviselője, egyben a szocialista párt eddigi második embere ellen a megalapozott gyanú az adóbevételt különösen nagy mértékben csökkentő adócsalás, az adóbevételt jelentős mértékben csökkentő adócsalás bűntette, valamint kétrendbeli magánokirat-hamisítás vétsége.

Gyurcsány szólt arról is: Simon Gábor lett volna az egyik legutolsó, akiről azt feltételezi, hogy ilyen anyagi háttere van, a legkisebb gyanú sem vetődött rá. Politikusi fizetésből, a vagyonából, annak értékesítéséből vagy a vállalkozásából azonban ennyi pénz nem jön össze, ezért „csúnya történetről” van szó – mondta.

Közölte: semmilyen nyom nem utal arra, hogy a mintegy 240 millió forintnyi összeg megszerzésében az MSZP-nek bármilyen szerepe lett volna. Az ügy miatt ugyanakkor egy pillanatra fellebbent a függöny, hogy vannak nem tiszta pénzek a politikában – fogalmazott. Emlékezetes, Gyurcsány korábban úgy fogalmazott az MSZP-vel kapcsolatban: „Én voltam ennek a pártnak az elnöke. Sok helyről vándorolt oda a pénz, Európából nem nagyon. Ahonnan meg vándorolt, azt meg jobb, ha nem tudjuk.”

A pártelnök az Összefogás további szélesítésére, a Schmuck Andor vezette Magyarországi Szociáldemokrata Párt esetleges bevonását firtató kérdésre azt felelte: a konzultációkat nem ő, hanem Mesterházy Attila, az MSZP elnöke vezeti, és megállapodás még nincs. Szólt arról is: nem hagyható figyelmen kívül, hogy a szociáldemokratáknak néhány körzetben kifejezetten jól működő szervezetei és jelöltjei vannak, és a végelszámolásnál egy százalék is igen sok lehet. Schmuck Andorék néhány, az időseknek kedvező követelése azonban a költségvetést is érintené, ezért azokkal óvatosan kell bánni – jelentette ki.

Az Összefogás pártjainak az európai parlamenti önálló megméretés után, vagyis május 26-án ismét tárgyalóasztalhoz kell ülniük az őszi önkormányzati választásokat érintő átfogó megegyezés érdekében – mondta Gyurcsány. Szerinte az egész országra kiterjedő megállapodást kellene kötni, amelynek része lenne a főpolgármester-jelölt vagy akár a budapesti kerületi polgármesterjelöltek személye is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.