Gyurcsány a Simon-botrányról: Ez egy csúnya ügy

Gyurcsány szerint fontos lenne tudni a Simon Gábor ausztriai számláján talált 240 millió forint eredetét.

MNO
2014. 02. 19. 20:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A DK elnöke szerdán, az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: mivel Simon Gábor vezető politikus volt, nem ért egyet azzal, hogy a kérdés magánügy. Gyurcsány Ferenc hozzátette ugyanakkor: el sem tudja képzelni, mit tudna tenni a szocialista párt a kérdés tisztázása érdekében. Mivel nem kényszeríthetik Simon Gábort a részletek közlésére, szerinte semmi nem vethető a szocialisták szemére.

Ismert, az MSZP először falazott Simonnak, majd több napos menekülés és bujkálás után lemondott párttagságáról és országgyűlési mandátumáról. A szocialisták ezzel lezártnak tekintik az ügyet, ezt támasztja alá Szanyi Tibor nyilatkozata is. De több szocialista potentát a Simon-pénzt és az MSZP-t próbálta meg különválasztani.

A Magyar Nemzet szerdai számában arról számolt be, hogy egy nappal korábban gyanúsítottként hallgatták ki a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) munkatársai Simon Gábort. A lap információi szerint a százmillióit osztrák számlán rejtegető korábbi szocialista politikus kihallgatása csaknem két órán keresztül tartott. Az MSZP volt országgyűlési képviselője, egyben a szocialista párt eddigi második embere ellen a megalapozott gyanú az adóbevételt különösen nagy mértékben csökkentő adócsalás, az adóbevételt jelentős mértékben csökkentő adócsalás bűntette, valamint kétrendbeli magánokirat-hamisítás vétsége.

Gyurcsány szólt arról is: Simon Gábor lett volna az egyik legutolsó, akiről azt feltételezi, hogy ilyen anyagi háttere van, a legkisebb gyanú sem vetődött rá. Politikusi fizetésből, a vagyonából, annak értékesítéséből vagy a vállalkozásából azonban ennyi pénz nem jön össze, ezért „csúnya történetről” van szó – mondta.

Közölte: semmilyen nyom nem utal arra, hogy a mintegy 240 millió forintnyi összeg megszerzésében az MSZP-nek bármilyen szerepe lett volna. Az ügy miatt ugyanakkor egy pillanatra fellebbent a függöny, hogy vannak nem tiszta pénzek a politikában – fogalmazott. Emlékezetes, Gyurcsány korábban úgy fogalmazott az MSZP-vel kapcsolatban: „Én voltam ennek a pártnak az elnöke. Sok helyről vándorolt oda a pénz, Európából nem nagyon. Ahonnan meg vándorolt, azt meg jobb, ha nem tudjuk.”

A pártelnök az Összefogás további szélesítésére, a Schmuck Andor vezette Magyarországi Szociáldemokrata Párt esetleges bevonását firtató kérdésre azt felelte: a konzultációkat nem ő, hanem Mesterházy Attila, az MSZP elnöke vezeti, és megállapodás még nincs. Szólt arról is: nem hagyható figyelmen kívül, hogy a szociáldemokratáknak néhány körzetben kifejezetten jól működő szervezetei és jelöltjei vannak, és a végelszámolásnál egy százalék is igen sok lehet. Schmuck Andorék néhány, az időseknek kedvező követelése azonban a költségvetést is érintené, ezért azokkal óvatosan kell bánni – jelentette ki.

Az Összefogás pártjainak az európai parlamenti önálló megméretés után, vagyis május 26-án ismét tárgyalóasztalhoz kell ülniük az őszi önkormányzati választásokat érintő átfogó megegyezés érdekében – mondta Gyurcsány. Szerinte az egész országra kiterjedő megállapodást kellene kötni, amelynek része lenne a főpolgármester-jelölt vagy akár a budapesti kerületi polgármesterjelöltek személye is.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.