Józsa István a szocialista párt fővárosi pénztárnoki feladatait látta el már akkor is, amikor a korábbi balliberális kormányok idején cége, a Gépkar Kft. 6,5 milliárd forintot kapott különböző megbízásokért a paksi atomerőműtől. Józsa a párt budapesti szervezetének gazdasági alelnöke 2007 óta, ám a Magyar Nemzet szocialista forrásai szerint ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ő látja el az MSZP budapesti szervezetének pénztárnoki feladatait. Vagyis évekig a 2000 és 2010 között sokmilliárdos állami megrendelésekkel ellátott politikus kezében futottak össze a szocialisták fővárosi pénzügyi szálai is. Még nem tudni, hogy a hatalmas megrendelés (ami napi szinten körülbelül 1,7 milliós bevételt hozott Józsa cégének) kizárólag a szocialista politikus magánvagyonát gyarapította-e, netán valamilyen formában átszivároghatott a szocialista pártkasszába.
Józsa cégének hat és fél milliárdos megbízásáról Balla György (Fidesz) tájékoztatta hétfőn a sajtót. Mint kiderült, a szocialista politikus 42 százalékos arányban volt tulajdonosa a Gépkarnak 2010-ig, és 2002-ig a cég vezetésében is szerepet vállalt.
Az utolsó ciklusban a városüzemeltetési és környezetgazdálkodási bizottság alelnökeként tevékenykedett. Gábor József 2009. április 19-én a Gtm.hu-nak nyilatkozott a paksi atomerőmű bővítéséről „Sürget az idő, itt az új kihívás” címmel. Az „új blokkok építése energetikai kényszerének hasonlóságára” hívta fel a figyelmet, és elmondta: a hetvenes években tíz évig dolgozott a meglévő atomerőmű építésén. – A hazai ellátáshoz 2020-ig szükséges megépíteni a további 2000 megawatt teljesítményű, környezetkímélő erőművet – vallotta a szocialista politikus. Hozzátette: „régiónkban mi építhetjük fel az első, legkorszerűbb harmadikgenerációs erőművet”.
Gábor József a Magyar Atomfórum Egyesület honlapja szerint ma is a szervezet alelnöke. Józsa István a Hír24-nek kijelentette: nem tartotta összeférhetetlennek politikai pályafutásával a Gépkar Kft.-ben birtokolt tulajdoni részét. A Blikknek pedig azt mondta: a szóban forgó hat és fél milliárdos bevétel mintegy fele származott csak az atomerőműtől. Józsa szerint az erőmű biztonságát fejlesztették, és a teljes árbevétel egy-két százaléka, 10-12 millió forint volt a tiszta haszna. Közölte, a vállalkozás 2001–2002-ben ment a legjobban. Bár egyik tavaly decemberi cikkében a balliberális Magyar Narancs is budapesti pénztárnoknak nevezte Józsát, ennek ellenére Ferencz Gábor, az MSZP sajtófőnöke lapunknak visszautasította, hogy a szocialista politikus ilyen tisztséget látna el. Kijelentette: Józsa 2007 februárjától a fővárosi MSZP gazdaságpolitikával foglalkozó alelnöke, az ő feladata, hogy a költségvetés, az iparpolitika, az energetika, a beruházások és az adópolitika terén segítse a párt véleményének kialakítását és képviselje azt. Arra a kérdésünkre, hogy ha a politikus mégsem pénztárnok, miért nem kértek helyreigazítást a laptól, Ferencz Gábor azt felelte: mert nem vették észre.