Egész oldalas cikket közölt a hétfői Népszavában Szanyi Tibor, az MSZP elnökségi tagja a Simon-ügyről. Ebben a következőket írta a polgári napilapról:
„Bezzeg a derék Magyar Nemzet, amely sűrűn szolgál üzemi faliújságként a nyomozó ügyészségnek, amúgy teljességgel törvénytelenül! Az aztán éber volt, s bár igaz, csak hat év eltelte után, de észlelte, hogy Simon Gábornak sok pénze van. Aztán meg is írta gyorsan forintra-fillérre. Illetve euróra-dollárra, meg centre. Meg dátumokkal. Bármi is az igazság, Simon Gábornál nem villogott a vészjelző, hogy egy újságnak ilyen információja se banktól, se hatóságtól nem lehet. Jogszerűen semmiképp! [ ] Normális országban egy ilyen sajtóközlés után az adott újság felelős szerkesztőjét a hatóságok jogkörüknél fogva eljárás alá vonják. De a bátor magyar hatalom nem a Magyar Nemzet szerkesztőit tartóztatta le, nem az újságot zárta be, hanem parlamenti többségestül nekiállt ócskán hazudozni, teli torokból.”
Cikkében Szanyi – a számtalan csúsztatás, ködösítés mellett – azt a hamis látszatot keltette, mintha Simon Gábor volt MSZP-elnökhelyettes és a napokban elhunyt MSZP-közeli üzletember, Welsz Tamás ügyében kizárólag a Magyar Nemzet és a kormánypárti sajtó szállította volna az új információkat. Ezt cáfolandó, az alábbiakban sorra vesszük azokat a fontosabb híreket, amelyek eddig a botrányban napvilágot láttak. Ezekből kiderül, a kormánypárti elfogultsággal nem vádolható sajtóorgánumok is élen jártak a botrány föltárásában.
Február 1.: a Magyar Nemzet híradása szerint egy vezető szocialista politikus évek óta több száz millió forintot parkoltat egy külföldi bankszámlán.
Február 4.: a Magyar Nemzet megírja, hogy Simon Gábor, az MSZP elnökhelyettese évek óta mintegy 240 millió forintnyi devizát őriz egy osztrák pénzintézetnél anélkül, hogy arról vagyonnyilatkozataiban számot adott volna.
Március 6.: az Index információi szerint Simon Gábornak Magyarországon is volt jelentős, a vagyonnyilatkozatában fel nem tüntetett pénze. A portál szerint a Sólyom légitársaság környékén felbukkant és az Interpol által egy panamai csalás miatt körözött Welsz Tamás segédkezhetett Simonnak az eltitkolt milliók elrejtésében és a „diszkrét” bankszámlanyitáshoz szükséges okmányok beszerzésében.
„Ezt ugorjátok meg az agyament Békemenetetekkel!” – üzente a március 29-ére tervezett esemény résztvevőinek Szanyi Tibor. Az MSZP-s politikus Facebook-oldalára posztolta ezt az üzenetet, az 1957-es május 1-jei felvonuláson készült tömegfotóval egyetemben.
Patkányoknak nevezte Szanyi Tibor a Szekeres Imre körzetében induló képviselő-jelölteket. Videó!
Március 10.: az Index arról számol be, hogy a Welsz házában tartott házkutatáskor a nyomozók megtalálták Simon Gábor külön széfjét, benne egy Gabriel D. névre kiállított, de Simon fényképét és adatait tartalmazó bissau-guineai útlevéllel, amelyet egy nagyobb összeget tartalmazó bankszámla nyitásánál használtak. Olyan papírok is előkerültek, amelyeket a 240 milliós osztrák számla fedősztorijának alátámasztásához készítettek. A széfben több tíz millió forintnyi készpénz volt. Az MNO szerint a Gabriel D. a Gabriel Derdák rövidítése, vagyis Simon az édesanyja, Derdák Erzsébet vezetéknevét használta.
Március 11.: a Hír Televízió szerint Simon Gábor 75 millió forintnak megfelelő devizát helyezett el bissau-guineai útlevele segítségével február elején a fővárosi Magnet Bankban.
Március 12.: a Magyar Nemzet úgy értesül, hogy Simon gyanúsítotti vallomásában azt állította, vagyonkezelés céljából került a birtokába a negyedmilliárdos vagyon...
A teljes cikket és a botránykrónika utolsó két hetét a Magyar Nemzet szerdai számában olvashatja.