Miskolcon is eldőlt

A kormánypártoknak meglett a kétharmad, az utolsó komolyan billegő körzetben, a miskolci 2. számúban pedig végül ellenzéki győzelem született.

MNO
2014. 04. 12. 12:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vidéken a miskolci 2. számú választókörzetben háromesélyes volt a végeredmény. A múlt vasárnapi adatok szerint a szocialista Dr. Varga László 360 szavazattal vezetett a fideszes Sebestyén László és 470 vokssal a jobbikos Pakusza Zoltán előtt. Az ellenzék jelöltje végül 14.798 szavazattal, a voksok 31.39 százalékával nyerte meg a körzetet. Sebestyén László (FIDESZ-KDNP) lett a második (14.560 szavazat, 30.89 %), míg Pakusza Zoltán (JOBBIK) a harmadik (14 425, 30.6 %). A 116. számú szavazókör szavazatait délután fél kettőtől este nyolc óráig számolták össze.

Kucsák László, a Fidesz–KDNP pártszövetség jelöltje nyerte el a budapesti 15-ös választókerület országgyűlési képviselői mandátumát – jelentette a helyszínről az MTI tudósítója. A külképviseleteken és az átjelentkezéssel szavazók voksait szombaton keverte be a szavazatszámláló bizottság a választókerület 34. számú szavazókörének voksai közé, amelyeket április 6-án nem számoltak össze.

A szavazatszámláló bizottság összesítése szerint a Fidesz–KDNP-s Kucsák Lászlóra 546-an, míg Kunhalmi Ágnesre, a baloldali összefogás jelöltjére 508-an szavaztak a most felbontott urnák összeszámlált szavazatai alapján.

Ez azt jelenti, hogy – mivel a csaknem 98,7 százalékos feldolgozottság alapján a két legtöbb szavazatot kapó jelölt közötti különbség 22 volt a Fidesz–KDNP-s jelölt javára – Kucsák László kaphatja a mandátumot. Ez volt az a választókerület, ahol a múlt vasárnapi szavazáson a legszorosabb verseny alakult ki. Az eredmények ellen jogorvoslattal lehet élni.

A budapesti 15-ös választókerület múlt vasárnap késő esti összesített eredményei szerint Kucsák László 20 104 szavazatot kapott, míg Kunhalmi Ágnes 20 082-t. A szombaton megszámlált szavazatok alapján pedig Kucsák László 20 650, Kunhalmi Ágnes 20 590 voksot szerzett a választókerületben.

A pestszentlőrinc–pestszentimrei egyéni választókerület Fidesz–KDNP-s győztese, Kucsák László abban bízik, hogy a jövőben a városrész pozitív ügyek miatt kerül majd a hírekbe. A politikus azt követően nyilatkozott az MTI-nek, hogy szombaton összesítették a múlt heti országgyűlési választáson leadott, eddig még meg nem számlált voksokat.

László Tamás, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Budapest 12. választókerületében (XV. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. László Tamás 18 955 szavazattal 37,75 százalékot ért el, míg a második helyen végzett Móricz Eszterre 18 678-an szavaztak (37,19 százalék).

Dr. Hargitai János György, a FIDESZ-KDNP képviselőjelöltje nyert Baranya megye 3. választókerületében (Mohács) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

V. Németh Zsolt, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje nyert Vas megye 3. választókerületében (Körmend) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. V.Németh a jobbikos Bana Tibort előzte meg. Előbbi 24 271 szavazatot, utóbbi 9379 szavazatot kapott.

Dr. Mengyi Roland, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje nyert Borsod-Abaúj-Zemplén megye 6. választókerületében (Tiszaújváros) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Kara Ákos, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje nyert Győr-Moson-Sopron megye 2. választókerületében (Győr) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Csaknem 15 ezer szavazattal maradt le tőle az MSZP-Együtt-DK-PM-MLP színeiben Glázer Tímea.

Dr. Nyitrai Zsolt Péter, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje nyert Heves megye 1. választókerületében (Eger) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. A második helyen Mirkóczki Ádám (Jobbik) végzett.

Dr. Nagy István, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje nyert Győr-Moson-Sopron megye 5. választókerületében (Mosonmagyaróvár) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Több mint 10 ezer szavazattal lemaradva tőle Lehóczki Attila (MSZP-EGYÜTT-DK-PM-MLP) lett a második. (22 460, 9823 voks)

Dr. Kovács József Dezső, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje nyert Békés megye 3. választókerületében (Gyula) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Gyulán Bod Tamás lett a második az MSZP-Együtt-DK-PM-MLP színeiben.

Vargha Tamás János, a Fidesz-KDNP képviselőjelöltje nyert Fejér megye 1. választókerületében (Székesfehérvár) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. A második helyen Dr. Márton Roland (MSZP-Együtt-DK-PM-MLP) végzett.

Dr. Navracsics Tibor, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Veszprém megye 1. választókerületében (Veszprém) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Tiffán Zsolt, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Baranya megye 4. választókerületében (Szigetvár) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Vitányi István József, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Hajdú-Bihar megye 4. választókerületében (Berettyóújfalu) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Simon Miklós, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 6. választókerületében (Nyírbátor) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Gyopáros Alpár Ádám, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Győr-Moson-Sopron megye 3. választókerületében (Csorna) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Szabó Sándor, a MSZP–Együtt–DK–PM–MLP képviselőjelöltje nyert Csongrád megye 1. választókerületében (Szeged) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Becsó Zsolt, a FideszKDNP képviselőjelöltje nyert Nógrád megye 1. választókerületében (Salgótarján) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Pócs János, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Jász-Nagykun-Szolnok megye 2. választókerületében (Jászberény) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Horváth László Dezső a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Heves megye 2. választókerületében (Gyöngyös) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Tiba István Csaba, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Hajdú-Bihar megye 6. választókerületében (Hajdúböszörmény) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Farkas Sándor, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Csongrád megye 3. választókerületében (Szentes) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Lasztovicza Jenő, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Veszprém megye 3. választókerületében (Tapolca) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Potápi Árpád János a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Tolna megye 2. választókerületében (Dombóvár) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Móring József Attila, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Somogy megye 3. választókerületében (Marcali) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Font Sándor, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Bács-Kiskun megye 3. választókerületében (Kalocsa) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Szászfalvi László, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Somogy megye 2. választókerületében (Barcs) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Kontrát Károly, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Veszprém megye 2. választókerületében (Balatonfüred) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Csenger-Zalán Zsolt, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 2. választókerületében (Budakeszi) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Manninger Jenő Vilmos, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Zala megye 2. választókerületében (Keszthely) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Bene Ildikó, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Jász-Nagykun-Szolnok megye 1. választókerületében (Szolnok) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Galambos Dénes, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Fejér megye 4. választókerületében (Dunaújváros) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Tállai András László, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Borsod-Abaúj-Zemplén megye 7. választókerületében (Mezőkövesd) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Zombor Gábor Zoltán, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Bács-Kiskun megye 2. választókerületében (Kecskemét) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Balla Mihály Tibor, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Nógrád megye 2. választókerületében (Balassagyarmat) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Vinnai Győző, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Szabolcs-Szatmár-Bereg megye 2. választókerületében (Nyíregyháza) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Boldog István, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Jász-Nagykun-Szolnok megye 4. választókerületében (Törökszentmiklós) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Czerván György, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 9. választókerületében (Nagykáta) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Lázár János, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Csongrád megye 4. választókerületében (Hódmezővásárhely) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Pogácsás Tibor János, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 10. választókerületében (Monor) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Vigh László, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Zala megye 1. választókerületében (Zalaegerszeg) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Zsigó Róbert Vilmos, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Bács-Kiskun megye 6. választókerületében (Baja) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Varga Gábor, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Fejér megye 5. választókerületében (Sárbogárd) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Firtl Mátyás Sándor, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Győr-Moson-Sopron megye 4. választókerületében (Sopron) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Harrach Péter Pál, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 4. választókerületében (Vác) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Harrcach 46,78 százalékot szerzett, a második Kiss Zsolt János (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) lett több mint tízezer szavazatnyi különbséggel ( 22 193, 11 767 szavazat).

Dr. Simicskó István, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Budapest 2. választókerületében (XI. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. A második dr. Józsa István (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP)

Törő Gábor, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Fejér megye 2. választókerületében (Székesfehérvár) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Czunyiné Dr. Bertalan Judit, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Komárom-Esztergom megye 3. választókerületében (Komárom) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Bencsik János, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Komárom-Esztergom megye 1. választókerületében (Tatabánya) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. A második Lukács Zoltán Géza (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) lett.

Hirt Ferenc, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Tolna megye 3. választókerületében (Paks) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Hirt 49,92 százalékot, azaz 18 286 szavazatot húzott be, ez csaknem 10 ezerrel több mint a jobbikos Bencze Jánosé (8288 szavazat).

Bóna Zoltán, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 8. választókerületében (Szigetszentmiklós) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Dr. Oláh Lajos, az MSZP–Együtt–DK–PM–MLP képviselőjelöltje nyert Budapest 5. választókerületében (VII. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Itt Rónaszékiné Keresztes Monika Mária (Fidesz–KDNP) lett a második, alig lemaradva.

Dr. Völner Pál, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Komárom-Esztergom megye 2. választókerületében (Esztergom) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Dr. Vadai Ágnes (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) Völnertől jóval lemaradva lett a második. A Fidesz–KDNP képviselőjelöltje mintegy 23 474 szavazatot kapott (45,92 százalék), míg Vadai ennél jelentősen kevesebbet, 13 896 voksot.

Tóth Csaba János, a MSZP–Együtt–DK–PM–MLP képviselőjelöltje nyert Budapest 8. választókerületében (XIV. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett.

Kiss László az MSZP–Együtt–DK–PM–MLP képviselőjelöltje nyert Óbudán, mögötte alig lemaradva a Fidesz–KDNP jelöltje Keszegné Menczer Erzsébet Livia végzett 100 százalékos feldolgozottság mellett.

Szabó Zsolt, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Heves megye 3. választókerületében (Hatvan) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Szabó óriási különbséggel győzte le Sneider Tamás jobbikos képviselőt (41,18 százalék és 30,97 százalék, ami több mint 5000 szavazatos differencia a Fidesz–KDNP javára).

Varga Mihály, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Budapest 4. választókerületében (II. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Varga 45,90 százalékot tudhat magáénak, mögötte jóval lemaradva Szelényi Zsuzsanna (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) végzett 38,21 százalékkal.

Dr. Hiller István, a MSZP–Együtt–DK–PM–MLP képviselőjelöltje nyert Budapest 16. választókerületében (XX. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. A második alig lemaradva Földesi Gyula (Fidesz–KDNP) lett. Előbbi 38,37 százalékot, utóbbi 36,33 százalékot szerzett.

Hadházy Sándor, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 3. választókerületében (Szentendre) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Hadházy Szinna Gábort (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) előzte meg.

Dr. Vas Imre, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Budapest 6. választókerületében (VIII. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. A második helyen Pál Tibor Gyula (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP).

Rogán Antal, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Budapest 1. választókerületében (V. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Kerék-Bárczy Szabolcs (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) lett a második.

Horváth István a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Tolna megye 01.számú egyéni választókerületében 100 százalékos feldolgozottság mellett. Mögötte dr. Harangozó Tamás Attila (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) végzett.

Pánczél Károly, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 11. választókerületében (Dabas) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Második helyen végzett dr. Bakó Krisztina Katalin (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP).

Dr. Fónagy János Vilmos, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Budapest 3. választókerületében (XII. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. A második helyen Bauer Tamás (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) végzett.

Dr. Tuzson Bence Balázs, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 5. választókerületében (Dunakeszi) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Dr. Tuzson 41,33 százalékkal végzett a második Szabó Imre (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) előtt.

Dr. Aradszki András, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 1. választókerületében (Érd) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Dr. Aradszki 42,97 százalékkal dr. Dorosz Dávidot előzte meg (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP).

Szabó Szabolcs, a MSZP–Együtt–DK–PM–MLP képviselőjelöltje nyert Budapest 17. választókerületében (XXI. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Szabó Szabolcs Németh Szilárd Istvánt (Fidesz–KDNP) előzte meg.

Szatmáry Kristóf, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Budapest 13. választókerületében (XVI. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Szatmáry Kristóf 21 445 szavazattal végzett az élen (41,58 százalék), míg Karácsony Gergely Szilveszter (MSZP–Együtt–DK–PM–MLP) 19 682 szavazattal (38,16 százalék) lett második.

Földi László, a (Fidesz–KDNP) képviselőjelöltje nyert Pest megye 12. választókerületében (Cegléd) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Földi László (44,05 százalék, 18 732 szavazat) a jobbikos Volner Jánost (28,89 százalék, 12 285 szavazat) előzte meg.

Dunai Mónika, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Budapest 14. választókerületében (XVII. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. A kormánypárti jelölt 22 393 vokssal a szavaztok 43,01 százalékát szerezte meg Lukoczki Károly (MSZP–EGYÜTT–DK–PM–MLP) előtt, aki 17 084 szavazattal 32,81 százalékon végzett.

Kiss Péter, a MSZP–EGYÜTT–DK–PM–MLP képviselőjelöltje nyert Budapest 11. választókerületében (IV. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Kiss Péter a szavaztok 40,67 százalékát kapta, mely 20 956 szavazatot jelent. A második helyen a kormánypártok jelöltje, Hollósi Antal Gábor (35,28 százalék, 18 181 szavazat) végzett.

Szűcs Lajos, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 7. választókerületében (Vecsés) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Szűcs Lajos (42,96 százalék, 22 109 szavazat) Szabó Rebeka Katalint (MSZP–EGYÜTT–DK–PM–MLP, 29,09 százalék, 14 971 szavazat) előzte meg.

Hiszékeny Dezső, a MSZP–EGYÜTT–DK–PM–MLP képviselőjelöltje nyert Budapest 7. választókerületében (XIII. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus – aki 27 514 szavazattal 51,25 százalék ért el – ezzel mandátumot szerzett. Hiszékeny Dezső Szalay Pétert (FIDESZ-KDNP, 30,65 százalék, 16 453 szavazat) előzte meg.

Vécsey László József, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Pest megye 6. választókerületében (Gödöllő) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságnál. A politikus ezzel mandátumot szerzett. Vécsey László József 23 745 szavazatot kapott (42,92 százalék), míg a második Kovács Barnabás (MSZP–EGYÜTT–DK–PM–MLP) 14 027 -et (25,35 százalék).

Szabolcs Attila, a Fidesz–KDNP képviselőjelöltje nyert Budapest 18. választókerületében (XXII. kerület) a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint, a szavazatok 100 százalékos feldolgozottságánál. A politikus 23 189 szavazattal 41,64 százalékot ért el, mellyel mandátumot szerzett. Szabolcs Attila Somfai Ágnest (MSZP–EGYÜTT–DK–PM–MLP) előzte meg, aki 20 523 szavazatot kapott (36,86 százalék).

Cikkünk folyamatosan frissül!

A Fidesz–KDNP jelentős győzelmét hozta az április 6-án tartott országgyűlési választás. A levélben érkezett szavazatok összeszámlálása után a párt a listás szavazatok 45,05 százalékát szerezte meg, az MSZP–Együtt–PM–DK–MLP-lista 25,56 százalékot tudott csak elérni, így a magukat kormányváltóként aposztrofáló erők súlyos vereséget szenvedtek, és a következő négy évben biztosan ellenzékben lesznek. A bukás nagyságát jól mutatja, hogy az Együtt–PM Szövetségnek és a DK-nak nem jött össze a frakcióalakításhoz szükséges öt fő, így képviselői várhatóan függetlenként dolgoznak majd az új Országgyűlésben.

A parlamentbe jutott még a Jobbik 20,21 százalékos, valamint az LMP 5,18 százalékos eredménnyel. Rajtuk kívül egyetlen párt sem érte el az 1 százalékot, így a parlamenti erőkön kívül senki sem lesz jogosult állami támogatásra.

Amint valamennyi szavazókörben megállapították a szavazóköri eredményt, az egyéni választókerületi választási bizottságok megállapítják – várhatóan még szintén szombaton – az egyéni választókerületi voksolás nem jogerős eredményét, de ezek ellen jogorvoslattal lehet élni a Nemzeti Választási Bizottságnál. Ha valamennyi jogorvoslat lezárult az egyéni választókerületi eredmények ellen, a nem jogerős végeredmények jogerőssé válnak.

A töredékszavazatok, az országos listás szavazatok és a levélszavazatok összesítése után a választás országos listás eredményét majd a Nemzeti Választási Bizottság állapítja meg legkésőbb április 25-éig.

A szavazatok újraszámlálására csak akkor van mód, ha a szavazatszámláló bizottság nem a jogszabályoknak megfelelően járt el a számlálás során. Az egyéni választókerületi eredmény ellen három napon belül lehet fellebbezést benyújtani az NVB-hez, a szombati határozatok ellen kedden 16 óráig lehet jogorvoslattal élni. Ezeket péntekig, április 18-áig kell elbírálnia a testületnek.

Az oevb-nek a választás eredményét megállapító döntése ellen például a szavazatszámláló bizottság szavazóköri eredményt megállapító döntésének törvénysértő voltára hivatkozva lehet fellebbezést benyújtani. Ilyen törvénysértés lehet, ha valamelyik szavazatszámláló bizottság rosszul számlálta össze az egyes jelöltekre leadott szavazatokat, vagy például érvényesnek fogadott el érvénytelen voksot. Lehetőség van az oevb-nek a választás eredményét megállapító döntése ellen a szavazóköri eredmények összesítésére és a választási eredmény megállapítására vonatkozó szabályok megsértésére hivatkozással is fellebbezést benyújtani. Ilyen lehet például, ha az oevb számszaki hibát követ el, azaz a beérkezett szavazóköri jegyzőkönyvekben szereplő számokat rosszul adja össze vagy elírja az egyik számot.

Ha a törvénysértésekre alapított fellebbezés elbírálása csak a szavazatok újraszámlálásával lehetséges, a Nemzeti Választási Bizottság köteles a szavazatokat újraszámlálni. Erre hat nap áll rendelkezésére, azaz a határidő április 21. A szavazatok újraszámlálását azonban csak amiatt nem rendelik el, mert kicsi a szavazatkülönbség. Újraszámlálás csak akkor történhet, ha a szavazatszámláló bizottság nem a jogszabályoknak megfelelően járt el. Az NVB határozata elleni bírósági felülvizsgálati kérelem benyújtására három nap áll rendelkezésre, és a Kúriának ugyancsak három napja van a kérelem elbírálására.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.