Csökkent a segélyből élők száma

Hónapról hónapra csökken a hátrányos helyzetű csoportokhoz tartozó álláskeresők száma.

2014. 08. 23. 5:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hónapról hónapra csökken a hátrányos helyzetű csoportokhoz tartozó álláskeresők száma – derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) részletes elemzéséből. A lapunk által kigyűjtött adatok szerint a hátrányos helyzetű csoportok foglalkoztatási mutatói az elmúlt egy évben az átlagot meghaladó mértékben javultak, vagyis a célzott támogatáspolitikának köszönhetően valóban a legrászorulóbbakat sikerült munkához juttatni.

Jelenleg 132 292 szociális támogatásban részesülő álláskeresőt tartanak nyilván, ez 6495-tel kevesebb, mint egy hónappal korábban. Az egy évvel ezelőtti adatokhoz képest pedig több mint 40 ezer fővel apadt a segélyből élő álláskeresők száma. A csökkenés egy hónap alatt 4,7 százalékos, egy esztendő alatt pedig 23,5 százalékos volt. A szociális támogatásban részesülők csoportjába tartozik minden olyan álláskereső, aki rendszeres szociális segélyben és a foglalkoztatást helyettesítő támogatásban részesül, vagyis a leghátrányosabb munkaerő-piaci helyzetű, tartósan munka nélküli réteg.

Az adatok javulása a járulékkedvezmények és a gazdaság javuló teljesítménye mellett nagymértékben köszönhető a közfoglalkoztatásnak. Idén télen az idénymunkák szünetelése ellenére is 200 ezer ember foglalkoztatását vállalta a kormány, márciusban már közel 230 ezren dolgoztak közfoglalkoztatottként. Néhány hónapos csekélyebb létszámú közfoglalkoztatás után már júliusban is harmincezerrel többen dolgozhattak közfoglalkoztatás keretében, mint az előző hónapban, augusztus első napjaiban pedig újra átlépte a kétszázezer főt a közfoglalkoztatottak száma, vagyis augusztusban a foglalkoztatási mutatók további erősödése várható.

Tovább javultak a nők foglalkoztatási mutatói is: egy hónap alatt több mint kilencezer fővel csökkent az álláskereső nők száma, a tavalyi év azonos időszakához képest pedig közel 44 ezer fős, 17,3 százalékos a csökkenés. A nők foglalkoztatásának javulását segíti a munkahelyvédelmi akció, amely járulékkedvezményeket nyújt a munkaadók számára, másrészt az idén januártól bevezetett gyed extra, amely lehetővé teszi, hogy a gyed folyósítása mellett is dolgozhassanak az édesanyák.

További részletek a Magyar Nemzet szombati számában.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.