Dezső Tamás kiemelte: nem szabad, hogy a hallgatók úgy érezzék, elveszítették az egyetem vezetőinek bizalmát és azok gyanúsan méregetik őket.
Nem szabad a sajtóban országosan akár több ezer, hallgatói önkormányzatokban dolgozó diákot megsérteni, önbecsülésében megalázni, a közügyek gyakorlásába vetett hitében megingatni – írta a dékán. Szerinte nem szabad a hallgatókról a sajtóban sztereotípiákká kövesülő képet sem festeni, amely szerint ők csak buliznak, isznak, trágár nótákat énekelnek, korruptak, belterjesek és még politikailag is befolyásoltak.
Szerinte a hallgatói önkormányzat – köszönhetően a Bologna-rendszernek – éves választásain minden szinten megújul, tehát nem belterjes. „A bölcsészkar hallgatóinak és önkormányzati tisztségviselőinek a becsületét kötelességem megvédeni” – folytatta Dezső Tamás.
A dékán hangsúlyozta, hogy az universitas a hallgatók és az oktatók közössége, szövetsége. Nemcsak a hallgatóknak kell bízniuk az egyetem vezetésében, hanem fordítva is, enélkül nincs szövetség. Hozzátette: lehet, hogy a hallgatók élvezik az életet, buliznak, esetleg trágár nótákat énekelnek (kárt okozva az egyetem hírnevének), de ők azok, akik adományokat gyűjtenek Böjte Csaba szolgálatát segítendő, akik kimennek a gátakra homokzsákot pakolni, rengeteg tudományos konferenciát, tanácskozást szerveznek. Kiemelte: ő maga arra szerződött, hogy a hallgatók érdekeit (is) védje, és úgy látja, a sajtóban az egyetemistáról kialakult kép egyoldalú, torz és méltatlan.
Megjegyezte: a hallgatók és a hallgatói önkormányzati tisztviselők sem szentek, de „semmivel sem rosszabbak, mint bármelyikünk”. Elkövetnek hibákat, vétségeket, bizonyos bűnöket is, és mindenkinek el kell nyernie méltó és arányos büntetését – fogalmazott a dékán.
Dezső Tamás megerősítette, az adott ügyeket az egyetem és az érintett karok vizsgálják. Ezzel párhuzamosan a hallgatói önkormányzatoknak – mint ahogy a társadalom bármely más szegmensének – folyamatos öntisztuláson kell keresztülmenniük, ahogy ez meg is történik.
Az ELTE rektora szeptember közepén kari szinten fegyelmi eljárásokat indított az intézmény két idei gólyatáborában történtek miatt. A fonyódligeti, tanítóképző kari gólyatáborban megerőszakoltak egy lányt, a jogász gólyatáborban obszcén, trágár dalokat énekeltettek. Az előbbi eset miatti fegyelmi eljárás még zajlik.
Az utóbbi miatt a héten három hallgatót két félévre, egy hallgatót pedig egy félévre eltiltottak tanulmányaik folytatásától az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán lefolytatott fegyelmi eljárás során.