A korrupció és a kormány politikája ellen tüntettek hétfő este Budapesten, a Kossuth Lajos téren. A felszólalók összefogásra, szerveződésre és új politikai rendszer létrehozására szólították fel a jelenlévőket. A demonstráció vége után a kemény mag áttörte a Parlamentet védő kordont. A Hír TV stábját ezúttal sem kímélték. A Facebookon szervezett, A közfelháborodás napja elnevezésű rendezvénnyel egy időben több magyarországi és külföldi városban hasonló demonstrációkat tartottak.
A Magyar Nemzet a héten megírta, hogy az Egyesült Államokban bizonyos politikai és gazdasági körök az Orbán-kormány megbuktatásán munkálkodnak. A forgatókönyvet egy amerikai jogvédő szervezet jelentése vázolta fel, amelyet Soros György pénzel, a milliárdos a hazai ellenzéki szervezeteket is támogatja. A Human Rights First arra hivatkozva, hogy szerintük hazánkban és Görögországban „komoly teret nyertek a szélsőséges gyűlöletpártok”, egyebek között azt javasolta Barack Obama elnöknek, tegyen lépéseket azért, hogy Magyarország „visszataláljon a demokráciához, a jogállamisághoz”.
Péntekek tárgyalta az Országgyűlés a devizahitelek forintosításáról, valamint a fair bankokról szóló javaslatokat, amelyeket hétfőn nyújtott be a kormány. Az összevont általános vitában Trócsányi László igazságügyi miniszter elmondta, a törvényjavaslatok eredményeként a devizahitelesek tőketartozása és a hitelek kamata is nagymértékben csökken. Hozzátette, a devizahitelesek helyzetének rendezésére hozott törvények, illetve törvényjavaslatok kiállják az alkotmányosság próbáját, megfelelnek az uniós előírásoknak, és a kormány korábbi ígéretének megfelelően segítenek a devizahiteleseken.
Azt is megjegyezte, hogy széles körű választási lehetőséget hagynak az ügyfeleknek: azok, akik devizában kapják fizetésüket, vagy megfelelnek az MNB szigorú feltételeinek, vagy 2020. december végéig lejár a szerződésük, illetve a jen- vagy viphitelesek dönthetnek úgy, hogy megtartják devizahitelüket, és nem élnek a forintosítással.
A parlamentnek kedden is mozgalmas napja volt: elfogadták a jövő évi adótörvényeket, valamint módosítottak a tényleges életfogytiglan szabályain. A képviselők arról is döntöttek, hogy valódi vétójogot kap a főpolgármester.
A Magyar Nemzet a héten számolt be róla, hogy az MSZP bűncselekményekkel gyanúsított egykori elnökhelyettese, Simon Gábor százmillió forintot fizetett be az államnak a külföldi bankszámlákon rejtegetett vagyona után adóhátralékként. A lap megkereste a Központi Nyomozó Főügyészséget is, hogy megtudja, milyen forrásból szerezte Simon az ehhez szükséges pénzt, de a szóvivő közölte, a nyomozati lépésekről az eljárás lezárultáig nem nyilatkoznak.