Soros-kotta a kitiltási ügyben is

Konkrét lépéseket javasolt Washingtonnak a HRF emberjogi szervezet Magyarországgal kapcsolatban.

MNO
2014. 11. 19. 11:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Direkt intézkedési lehetőséget fogalmaznak meg a washingtoni és berlini döntéshozók részére abban az augusztusi tanulmányban a HRF készítői annak kapcsán, hogy szerintük hazánkban és Görögországban komoly tért nyertek a „szélsőséges gyűlöletpártok”. Washington több olyan lépést is megtett Magyarországgal kapcsolatban, amelyek eredetileg ebben a dokumentumban szerepelnek, például szót ejtenek a Szabadság téri emlékműről is, amelynek kapcsán épp a tanulmány megjelenése hónapjában meg is érkezett Amerikából az első bírálat az Orbán-kormány felé.

De az antiszemitizmus és az idegengyűlölet mellett szorgalmazzák a fellépést a korrupció ellen, ez pedig a kitiltási botrány fő témája lett. A tusnádfürdői beszéd kapcsán szorgalmazták, hogy Washington segítsen hazánknak „visszatalálni a demokráciához”. Javasolták a civilek melletti fellépést az Obama-adminisztrációnak, ez is megtörtént: az amerikai elnök diktatúrákkal egy mondatban emlegette Magyarországot, ahogyan Bill Clinton is, aki még mindig befolyásos tényező a Demokrata Párt hátországában.

Érdekesség, hogy az Index tudomása szerint Hillary Clinton korábbi külügyminiszter beszédírója a tanulmány szerzője, ám az a portál írásából már kimaradt, hogy a HRF egyik legbefolyásosabb szponzora Soros György alapítványa, az Open Society Institute. Az üzletember számos ilyen társaságot támogat, Magyarországon is pénzel számos ellenzéki szervezetet, például Bajnai Gordon alapítványát, vagy a jobboldali kormányok idején különösen kritikus TASZ-t, vagy éppen a Krétakör Alapítványt.

De Soros nemcsak a civilekkel ilyen bőkezű: Obama újraválasztása idején kétszer is adakozott a demokratáknak, egyszer százezer, máskor pedig egymillió dollárt. Így aligha csodálható, hogy Soros lobbitevékenysége elér a legfelsőbb szintekre is, ahol amint látjuk, játszanak is abból. Mindezek fényében nem csoda, hogy hét évvel ezelőtt David Horrowitz és Richard Poe beszédes című könyvet írt a jelenségről: Az árnyék párt – avagy Soros György, Hillary Clinton és a hatvanas évek radikálisai hogyan vették át az uralmat a Demokrata Pártban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.